Tucson TL
Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Kupujemy używane auto - Tucson TL. Tu możesz zamieścić link do ogłoszenia i poprosić Forumowiczów o subiektywną ocenę auta z ogłoszenia.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: Tucson » 19 sty 2018, 9:48

Cześć! Zastanawiam się czy to się jeszcze opłaca? Jak wychodzi się z kosztami, vat cło podatek akcyza? Jak wyglądają koszty przeróbki auta sprowadzonego z USA i przystosowanie do warunków europejskich? Co z homologacją na pojazd?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: mexxmen30 » 19 sty 2018, 18:01

Nie znam dokladnie stawek celno podatkowych ale wydaje mi sie ze dalej sie oplaca.
Ale jak zawsze jest pare ale :
czy na firme czy prywatnie ?
do tego dochodzi kwestia gwarancji przy nowym aucie - w wiekszosci firm nie ma gwarancji w europie na auta z USA.

viki2000

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: viki2000 » 19 sty 2018, 20:03

Opłaca się przedewszystkim jak auto jest kupione uszkodzone, mniej lub bardziej, na aukcji, szrocie, nowego lub prawie nowego w całości nikt nie sprowadza, i takich aut na ulicach nie widać. Odmienną kwestią jest jak ktoś ma kupę siana i sobie kupi nowe i sprowadzi.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: mexxmen30 » 19 sty 2018, 20:15

Moze komus to bardziej naswietli sprawe czy sie oplaca

http://transport-auta-z-usa.pl/kalkulator/

Lech
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2017, 18:15
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: Tucson Limited 1,6T AWD
Kolor: Czarny

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: Lech » 20 sty 2018, 19:59

Opłaca się, opłaca. Im nowszy (droższy) samochód, tym bardziej. Bo pewne koszty są stałe bez względu na cenę. I praktycznie każdy samochód z USA jest uszkodzony. Kupuje się jednak na aukcjach firm ubezpieczeniowych, co daje większą pewność zakupu. Oczywiście są modele, które warto bardziej i które mniej sprowadzać. Tucsona się opłaca. Im wyższa wersja tym stosunek ceny USA/Polska jest korzystniejszy.

krisman

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: krisman » 20 sty 2018, 21:43

Piszac nowe mam na myśli nowe, a nie z aukcji po przejściach. W 98r gdy sprowadzalem swoją hondę, na nowych po opłatach było jeszcze 20-40% zysku, ale dolar był po 2 z małym haczykiem

Lech
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2017, 18:15
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: Tucson Limited 1,6T AWD
Kolor: Czarny

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: Lech » 21 sty 2018, 12:36

krisman pisze:
20 sty 2018, 21:43
Piszac nowe mam na myśli nowe, a nie z aukcji po przejściach. W 98r gdy sprowadzalem swoją hondę, na nowych po opłatach było jeszcze 20-40% zysku, ale dolar był po 2 z małym haczykiemObrazek
Co do nowych, to zgadzam się - nie warto. Przynajmniej Tucsonów. Właśnie na szybko przeliczyłem. Najbogatsza wersja z USA - mniej-więcej odpowiednik naszej krajowej najbogatszej wersji, wychodzi ok. 155 tys. I do tego brak gwarancji + przystosowanie lamp do Europy. Cło i VAT zdecydowanie zabija temat sprowadzenia nowych.

boban61
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2018, 13:04
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: 2016 Hyundai Tucson Limited Ultimate Package
Kolor: Polar White

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: boban61 » 24 sty 2018, 12:31

Jak najbardziej się opłaca. Ja tak sprowadziłem swoje auto. Potwierdzam to co piszą koledzy powyżej, korzyść jest największa kiedy jest to auto lekko uszkodzone. Ogólnie jest to mniej więcej taki wzór: kwota za którą udało się wylicytować + 20 tys zł wszystkie opłaty (cło, akcyza, transport ) + koszt części i naprawy auta.

boban61
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 18 sty 2018, 13:04
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: 2016 Hyundai Tucson Limited Ultimate Package
Kolor: Polar White

Re: Import Hyundai'a Tucsona z USA / Kanady?

Post autor: boban61 » 03 lut 2018, 19:12

Lech pisze:
21 sty 2018, 12:36
Co do nowych, to zgadzam się - nie warto. Przynajmniej Tucsonów. Właśnie na szybko przeliczyłem. Najbogatsza wersja z USA - mniej-więcej odpowiednik naszej krajowej najbogatszej wersji, wychodzi ok. 155 tys. I do tego brak gwarancji + przystosowanie lamp do Europy. Cło i VAT zdecydowanie zabija temat sprowadzenia nowych.
Nie jestem w stanie odpisać Ci na prywatną wiadomość ? Nie wiem dlaczego? Pisz na maila boban61@yahoo.pl

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu