Tucson NX4
Grzejąca się bateria.

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika w Tucson NX4? Napisz tutaj.
MrMonster
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2023, 19:39
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 HEV 230KM 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Czarny

Grzejąca się bateria.

Post autor: MrMonster » 22 paź 2023, 9:59

Mój problem to (chyba) przegrzewanie się baterii trakcyjnej w wersji HEV. Objawia się to bardzo głośna praca wentylatora odpowiedzialnego za chłodzenie baterii (jest on pod kanapa po lewej stronie).
Problem zauważyłem podczas obecnego lata gdzie po zjeździe z autostrady (10/20min jazdy z dozwolonymi prędkościami, przy temp ok 30C) słyszałem buczenie które wpierw myliłem z pracą kosiarki do trawy za oknem. Po dłuższych jazdach hałas wentylatora narasta do poziomu który jest już męczący . Aczkolwiek jak testowałem kiedy bateria się grzeje to nawet po ok 30min jazdy w ok 14C i deszczu z prędkościami do 130km/h wentylator w baterii zaczyna pracę. Z tego co się dowiadywałem żaden ze znajomych jeżdżących hybryda (Tucson, Rav 4) nawet nie wie o istnieniu wentylatora do baterii. Podczas gdy u mnie każda podróż powyżej 1h po autostradzie lub dużych górkach zaczyna być nie do zniesienia przez buczenie spod kanapy.
Rozebralem kanapę po jednej z jazd i faktycznie wylot nawiewu który odprowadza powietrze z baterii był nagrzany.
Nie zauważyłem żadnego błędu o nadmiernej temperaturze.
Niestety auto zakupiłem rok temu w mroźna zimę i problem wyszedł dopiero na obecną wiosnę/lato.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu