Tucson TL
Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Julek

Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Julek » 23 sie 2017, 22:22

Ponieważ sprawa (przynajmniej dla mnie) nie wygląda prosto tak jakby się wydawało postanowiłem założyć nowy temat.
Sprawa była przeze mnie poruszana na forum ale w temacie nie związanym z gniazdami 12V czy zapalniczek.
Do niedawna myślałem, że w naszym Tucsonie posiadam 3 gniazda zapalniczki z klapką. Przekonałem się, że jestem w błędzie w dniu kiedy wyjeżdżałem na wakacje z lodówką turystyczną, a właściwie o 4 nad ranem w dzień zapowiadający się 35 stopniowym upałem. Otóż wtyk lodówki turystycznej nie pasował do naszych gniazd z klapką. Zostałem bez prądu w lodówce, mając do przejechania tego dnia 1650 km, a o tym, że są różne gniazda oświecił mnie dopiero szanowny kolega @Tucson po powrocie...
Postanowiłem poszukać jakąś przejściówkę pasującą do naszych gniazd i znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6922688501 ,niestety na zadane pytanie, otrzymałem odpowiedź, że ten adapter jest za słaby pod lodówkę.
Również koledzy z forum na innym poście podawali mi linki do gniazd czy wtyczek, ale z tego co sprawdziłem również nie pasowały do lodówki turystycznej (gniazdo jest głębokie). Te wszystkie otrzymane linki dotyczyły gniazd 12V - czyli takie jakie posiadamy obecnie w naszych autach (np.ktoś podawał gniazdo od fiata).
I TU prośba i pytanie do forumowiczów znających i rozróżniających owe gniazda, czy można prosić o podanie jakiegoś linka gdzie można zakupić adapter do naszych gniazd 12V, na gniazdo zapalniczki, ale na tyle mocne aby ta lodówka chłodziła.
Albo jakieś inne rozwiązanie ?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Tucson » 23 sie 2017, 22:32

Kurde Julek, wpadnij to Ci przelutuje te wtyczkę na normalną :)

Julek

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Julek » 23 sie 2017, 22:46

O, dzięki @Tucson za pomoc ! Myślałem wprawdzie o rozwiązaniu z jakimś adapterem, ale jeżeli nie będzie takiej możliwości, to skorzystam ! Adapter dlatego, że w długie podróże zabieram kubek z kawą, zimą jest on podgrzewany przez gniazdo zapalniczki. Taki adapter byłby wtedy uniwersalny, raz kubek z przodu, a raz adapter do lodówki z tyłu.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Tucson » 23 sie 2017, 22:54

O czymś takim piszesz? http://allegro.pl/rozgaleznik-gniazda-z ... 74520.html - ja mam jakiś taki rozgałęźnik zakupiony x lat temu w Norauto - ma własnie gniazdo zapalniczki jako przedłużkę i obok gniazda 12V zwykłe.

Julek

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Julek » 23 sie 2017, 23:09

Grazie @Tucson. Kupiona. Sprawa zamknięta.

Julek

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Julek » 24 sie 2017, 10:26

@Tucson - adapter za slaby. Taka otrzymalem wiadomosc.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Tucson » 24 sie 2017, 13:41

To nie jest adapter tylko przejściówka ;) co jest za słabego w przejściówce? Przejściówka to rozumiem poprowadzenie kabli pomiędzy gniazdem a wtyczką różnych rodzajów.

Julek

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Julek » 24 sie 2017, 14:17

Nie wiem. Nie znam się na tym. Tak odpisali. Pojadę do Norauto i coś wybiorę. Może...

Wysłane przy użyciu Tapatalka


wrobel

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: wrobel » 24 sie 2017, 19:32

Tucson pisze:
24 sie 2017, 13:41
To nie jest adapter tylko przejściówka ;) co jest za słabego w przejściówce? Przejściówka to rozumiem poprowadzenie kabli pomiędzy gniazdem a wtyczką różnych rodzajów.
Ale jeśli kabelki w przejściówce są grubości włosa :lol: a lodówka bierze xxA to się przepalą.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Gniazdo 12V, a gniazdo zapalniczki

Post autor: Tucson » 24 sie 2017, 19:36

No sorry - to na reklamację. Bezpiecznik w byle zapalniczce ma 30A.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu