Tucson NX4
Filtr paliwa

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika w Tucson NX4? Napisz tutaj.
CreteSea1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2022, 12:34
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: TUCSON Hybrid SUV 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD 230KM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Filtr paliwa

Post autor: CreteSea1 » 03 mar 2023, 12:34

Witajcie

W ASO powiedziano mi, że w moim TUCSON Hybrid SUV 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD filtr paliwa znajduje się w baku i go się NIE WYMIENIA.

Czy coś Wam wiadomo na ten temat ?

Jeśli to prawda ciekawe jak system oczyszcza paliwo...

Awatar użytkownika
arczi901
Weteran
Posty: 202
Rejestracja: 13 wrz 2021, 18:41
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: 1.6 TGDi
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Re: FILTR PALIWA

Post autor: arczi901 » 03 mar 2023, 13:29

CreteSea1 pisze:
03 mar 2023, 12:34
Witajcie

W ASO powiedziano mi, że w moim TUCSON Hybrid SUV 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD filtr paliwa znajduje się w baku i go się NIE WYMIENIA.

Czy coś Wam wiadomo na ten temat ?

Jeśli to prawda ciekawe jak system oczyszcza paliwo...
W benzynach już od dawna nie stosuje sie filtra paliwa. W baku jedynie są jakieś sitka

Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: FILTR PALIWA

Post autor: Dreaminalist » 03 mar 2023, 19:59

CreteSea1 pisze:
03 mar 2023, 12:34
W ASO powiedziano mi, że w moim TUCSON Hybrid SUV 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD filtr paliwa znajduje się w baku i go się NIE WYMIENIA.
Z tego co się orientuje to ogólnie 1.6 T-GDI ma filtr paliwa ( fuel pump filter ) zintegrowany z pompą paliwa w baku i podobno
podlega jedynie okresowemu oczyszczaniu przez serwis. :?
Można nawet znaleść diagram pokazujący położenie filtra gdzie jest oznaczony symbolem 31112 - 1R100 .
No chyba , że coś się teraz zmieniło w tej kwestii :?

CreteSea1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2022, 12:34
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: TUCSON Hybrid SUV 1.6 T-GDI HEV 6AT 4WD 230KM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Re: Filtr paliwa

Post autor: CreteSea1 » 04 mar 2023, 17:17

Dzięki !
Rzeczywiście tak jest, rozmawiałem w 2 ASO.
O oczyszczeniu nic nie mówili.
Jest to dość zadziwiające rozwiązanie. Benzyna nie zawsze jest czysta. Mogą się nie raz trafić większe zanieczyszczenia. A silnik wewnątrz jest dość delikatną i precyzyjną maszynerią...

Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: Filtr paliwa

Post autor: Dreaminalist » 05 mar 2023, 8:06

CreteSea1 pisze:
04 mar 2023, 17:17
Jest to dość zadziwiające rozwiązanie. Benzyna nie zawsze jest czysta. Mogą się nie raz trafić większe zanieczyszczenia. A silnik wewnątrz jest dość delikatną i precyzyjną maszynerią...
To prawda , dlatego staram się minimalizować obszar ryzyka i tankuje tylko na markowych stacjach, nabijając wszystkie tankowania
na kartę lojalnościową - tak na wszelki wypadek. Jak coś , to będę miał dowód w sprawie . A papiery z tankowania oczywiście skanuje i archiwizuje. No bo tak, koszt zrobienia słupka to kwota 5 cyfrowa jak coś pójdzie nie tak. A ostatnie wiadomości pokazują , że nawet na markowej stacji się może trafić ... :shock:

Awatar użytkownika
IDEA
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 21 paź 2022, 8:39
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 230 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Filtr paliwa

Post autor: IDEA » 05 mar 2023, 14:47

Dreaminalist pisze:
05 mar 2023, 8:06
To prawda , dlatego staram się minimalizować obszar ryzyka i tankuje tylko na markowych stacjach, nabijając wszystkie tankowania
na kartę lojalnościową - tak na wszelki wypadek. Jak coś , to będę miał dowód w sprawie . A papiery z tankowania oczywiście skanuje i archiwizuje. No bo tak, koszt zrobienia słupka to kwota 5 cyfrowa jak coś pójdzie nie tak. A ostatnie wiadomości pokazują , że nawet na markowej stacji się może trafić ... :shock:
Nie popadamy w paranoje ? Archiwizować tankowania :) Nawet jak masz papier z tankowania to Obajtek czy inne stacje pokażą kwit z kontroli jakości .

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Filtr paliwa

Post autor: Zibi70 » 05 mar 2023, 16:08

Ja nie muszę np. archiwizować - każde tankowanie na Shell mam zapisane w aplikacji - wystarczy pokazać kod kreskowy z aplikacji przy naliczaniu punktów lojalnościowych.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: Filtr paliwa

Post autor: daniel.tucson4 » 05 mar 2023, 18:08

Ja natomiast jestem lekkomyślny, gdyż tankuje bez apki ;)

Pytanie wydaje się retoryczne :arrow: jak chcieć to udowodnić, że dany litr paliwa na stacji X wpłynął na potencjalną awarię :?: :shock:

Czy top stacje mają jakieś markery paliwa :?:

Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: Filtr paliwa

Post autor: Dreaminalist » 05 mar 2023, 20:10

IDEA pisze:
05 mar 2023, 14:47
Nie popadamy w paranoje ? Archiwizować tankowania :) Nawet jak masz papier z tankowania to Obajtek czy inne stacje pokażą kwit z kontroli jakości .
W kraju wałków i kwitnącej lipy trza mieć papiery na wszystko, inaczej wiesz jak jest , albo My ich , albo oni Nas :lol:
Zibi70 pisze:
05 mar 2023, 16:08
Ja nie muszę np. archiwizować - każde tankowanie na Shell mam zapisane w aplikacji - wystarczy pokazać kod kreskowy z aplikacji przy naliczaniu punktów lojalnościowych.
Dokładnie , ale paragonik i tak warto wziąć na pamiątke ;)
daniel.tucson4 pisze:
05 mar 2023, 18:08
Pytanie wydaje się retoryczne :arrow: jak chcieć to udowodnić, że dany litr paliwa na stacji X wpłynął na potencjalną awarię :?: :shock:
No wiesz , chodzi o to , że jakby coś - odpukać - no i powiedzą , że to wina użytkownika , bo paliwo złej jakości , to wtedy można się wybronić i nie
dać się wrobić w pokrycie kosztów nie ze swojej winy :mrgreen: W tym sensie , że jakaś wada silnika , albo istotnie paliwo nie te co trzeba ( a ostatni były opisywane historie fail-y na Shell-u i Orlenie ) ;)

BTW
Wymiana tego filtra podobno wcale nie jest taka kłopotliwa , choć wymaga chwili czasu. No jeszcze nie próbowałem w Tucsonie , ale jeśli ASO nie chce to
teoretycznie można to zrobić samemu. W teorii wystarczy odchylić siedzisko tylnej kanapy i dobrać się do obudowy pompy ...
A w praktyce , no pożyjemy zobaczymy :D

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu