Tucson TL
Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2852
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: Tucson » 31 paź 2016, 20:08

Dla tych którzy nie mają a chcieliby - alternatywa: http://audiocarshop.pl/pl/p/Inteligentn ... w-gore/961

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: jag888 » 11 lis 2016, 9:33

W fabrycznym zestawie poza otwieraniem z wnętrza i kluczyka dziala Wam opcja samoczynnego otwarcia przy zblizeniu do tylu z kluczykiem po 3s? zamowilem autkoz elektryczną klapa ale w salonie nie potrafili mi odpowiedziec na pytanie czy automatyczna klapa=automatyczne otwieranie przy podejsciu do tylu pojazdu (co widzialem w jakims materiale o Tucsonie)

wrobel

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: wrobel » 11 lis 2016, 11:51

Tak - klapa otwiera się sama. Podchodzisz do zamkniętego auta od tyłu (dosyć blisko), autko zaczyna pikać i mrugać awaryjnymi - jeśli się nie odsuniesz w tym czasie to klapa się otworzy. Standardowo automatyczne otwieranie miałem wyłączone w menu.

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: Nabu » 30 sty 2017, 18:57

Mam problem z inteligentną klapą. Otóż w moim Tucsonie ma ona tendencje do samoczynnego otwierania się. W ciągu ostatnich 10 dni trzykrotnie znalazłem samochód z elegancko otwartą klapą bagażnika (na szczęście był pusty). Serwis nie ma pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Czy ktoś z Was miał może podobną sytuację?
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

wrobel

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: wrobel » 30 sty 2017, 20:57

Na szczęście nic takiego mnie nie spotkało - wszystko działa jak należy. A nie jest tak czasami, że trzymasz kluczyki np. w kieszeni spodni i "niechcący" jakoś się przycisk naciska?

krisman

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: krisman » 30 sty 2017, 21:35

Niestety, w tym kluczyku bardzo łatwo wcisnąć przyciski, mając go w spodniach. Ja już kilkukrotnie tego doświadczyłem np. myjąc auto. Nawet schylając się, łatwo się wciskają.

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: Nabu » 31 sty 2017, 9:00

Ostatnio noszę kluczyk na smyczy, a i tak wychodząc z przychodni lekarskiej zastałem samochód z rozdziawioną ... klapą :). Chyba trzeba będzie trzymać kluczyk w jakimś pudełku.
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

krisman

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: krisman » 31 sty 2017, 9:52

Ktoś tu pisał, że system się ,,gubi" jeśli zamykają klapę i od razu chcesz zamknąć auto, lub na odwrót. Może tu pies pogrzebany?

wrobel

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: wrobel » 31 sty 2017, 18:24

Chyb nie bardzo - ja zawsze wyjmuję np. zakupy z bagażnika, zamykam klapę i w czasie jej zamykania zamykam centralny i wszystko jest ok. Przynajmniej do tej pory :)

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Elektrycznie otwierana klapa bagażnika

Post autor: jag888 » 31 sty 2017, 18:35

Zwyczajowo zamykam auto przed opuszczeniem się klapy, ani razu nie zaobserwowałem by system sie "pogubił", wiec to raczej jakaś awaria


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu