Tucson TL
Dziwny problem z otwieraniem tylnych drzwi

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
misafi
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2023, 19:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Dziwny problem z otwieraniem tylnych drzwi

Post autor: misafi » 25 cze 2023, 20:07

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Od razu powiem, że przeglądałem wpisy o drzwiach ale nie znalazłem tam odpowiedzi na swój problem. A wygląda on tak. Kilkanaście dni temu przestały mi się otwierać prawe tylne drzwi, ani od środka, ani od zewnątrz. Przy otwieraniu centralnego słychać, że coś w drzwiach pracuje ale nic się nie dzieje. Pojechałem do serwisu, rozebrali drzwi, powiedzieli, że nie do końca wiedzą o co chodzi ale chyba trzeba wymienić zamek. I spoko, gdyby nie okazało się, że ten zamek (OEM: 81420-D7510) kosztuje 1130zł (i do tego go nie ma). Trochę dużo. Obejrzałem go i jest tam taka dziwna akcja, którą nagrałem na filmiku, tutaj link:

https://drive.google.com/file/d/1BqWIv0 ... sp=sharing

Jest tak, że otwieram centralny, drzwi się nie otwierają, potem wystarczy je delikatnie docisnąć, można usłyszeć klik i drzwi są otwarte. Do kolejnego zamknięcia centralnym. Nie wiem co ten klik robi, skąd się bierze. Próbowałem coś dociskać przy otwartych drzwiach ale ten cud się dzieje tylko jak dociśnie się zamknięte. Naprawdę wystarczy delikatnie je docisnąć. I teraz nie wiem czy muszę wydawać 1130zł (zamienników brak) czy może coś można zrobić.

PS. Mam jeszcze jedno pytanie. Bo jak się szuka tego zamka wpisując rocznik, model itd to pojawia się też taki zamek OEM: 81420-D3000. I ten zamek kosztuje, zamiennik, ok 250zł nowy. Po VIN mi wychodzi ten droższy. I czy może być tak, że ten D3000 będzie pasował do mojego auta?

Przepraszam, że trochę przydługo ale nie ma wolnego tysiaka aktualnie.

Awatar użytkownika
mmmichal
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 185km 4wd manual
Kolor: XN3 Moon Rock Perła

Re: Dziwny problem z otwieraniem tylnych drzwi

Post autor: mmmichal » 23 sie 2023, 18:12

Masz ten sam problem jak u mnie.
Wada fabryczna tych zamków.
Naprawiłeś już swój zamek?

robi.k1974
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2021, 17:33
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Twój samochód: 1,6 GDI
Napęd 4x4: Tak
Wersja: TL
Kolor: Biały

Re: Dziwny problem z otwieraniem tylnych drzwi

Post autor: robi.k1974 » 27 sie 2023, 8:38

Witam
Tu rozwiązanie na Wasz problem 😉
demontaz-tapicerki-zatrzasnietych-drzwi ... 45-10.html

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu