Tucson TL
Dziwne dzwięki we wnętrzu

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
tabasko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2017, 14:17
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 crdi style 2WD
Kolor:

Dziwne dzwięki we wnętrzu

Post autor: tabasko » 19 lut 2017, 16:16

Witam,


mam tucsona z 2015 w 1.7 crdi. Jakieś 2 tygodnie temu zaczęły dochodzić do wnętrza dziwne odgłosy jakby tarcie gumą o metal i przy okazji tak jakby uruchamiało się jakieś dodatkowe urządzenie które świszcze. Byłem z tym problemem w serwisie ale akurat w danym momencie przestało i kazali mi obserwować. Obecnie ten hałas występuję prawie cały czas. Raz jest głośniej raz ciszej z różną częstotliwości w zależności od rozgrzania silnika. Poniżej załączał link z nagraniem. Jak mam ktoś ma pomysł co to może być będę bardzo wdzięczny.

https://drive.google.com/file/d/0ByOYk6 ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0ByOYk6 ... sp=sharing

Awatar użytkownika
kst20
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2017, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT STYLE
Kolor: Biały

Re: dziwne dzwięki

Post autor: kst20 » 19 lut 2017, 19:51

Jaka skrzynia automat (DCT) czy manual?
HYUNDAI TUCSON 2016
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: POLAR WHITE
WERSJA : STYLE / EL. KLAPA / FELGI 19''

tabasko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2017, 14:17
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 crdi style 2WD
Kolor:

Re: dziwne dzwięki

Post autor: tabasko » 20 lut 2017, 17:01

Manualna

Awatar użytkownika
kst20
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2017, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT STYLE
Kolor: Biały

Re: dziwne dzwięki

Post autor: kst20 » 20 lut 2017, 17:32

Miałem podobny problem z dziwnymi dźwiękami z tym że ja mam skrzynię DCT. Autko w tej chwili stoi w serwisie, wymieniać będą zespół sprzęgieł, koło zamachowe i coś tam jeszcze. Na początku problem objawiał się właśnie podobnym dźwiękiem jak u Ciebie dlatego pytałem o skrzynie, później po odpaleniu zimnego silnika stuki jak w załączonym filmie. Dodam jeszcze że stuki pojawiły się przy przebiegu ok 9000 km i niecałych 4 miesiącach użytkowania.

Link z nagraniem: https://dl.dropboxusercontent.com/u/111 ... G_5155.MOV
HYUNDAI TUCSON 2016
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: POLAR WHITE
WERSJA : STYLE / EL. KLAPA / FELGI 19''

PJ22
Twórca
Posty: 196
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:32
Lokalizacja: Olkusz
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: dziwne dzwięki

Post autor: PJ22 » 20 lut 2017, 19:11

Masz dokładnie ten sam dźwięk co ja w manualu. Przejdź do tematu o skrzyniach. Wyprodukowali całą serię wadliwych skrzyń biegów. Szukają rozwiązania.

Awatar użytkownika
kst20
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 06 sty 2017, 22:44
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 CRDi 7DCT STYLE
Kolor: Biały

Re: dziwne dzwięki

Post autor: kst20 » 20 lut 2017, 19:39

Trudno powiedzieć czy to ta sama usterka mamy zupełnie inne skrzynie, u mnie ponoć problem leżał w jakimś tłumiku w skrzyni ale procedury zalecają wymianę całego zespołu sprzęgieł i coś tam jeszcze, więc tak zrobią. Zobaczymy dziś mieli składać więc pewnie w czwartek albo piątek odbiorę na pewno dam znać co i jak. U mnie oprócz dźwięku pojawiły się inne objawy np. szarpanie podczas ruszania, wibracje, generalnie skrzynia gorzej zmieniała biegi itp. Pierwszym objawem było lekkie grzechotanie tak jak by wtryski stukały przy przyspieszaniu, później objawy się nasilały ostatnim były stuki przy odpalaniu na zimnym silniku i słyszalne tylko przez kilka sekund.
HYUNDAI TUCSON 2016
SILNIK: 1.7 CRDi 7DCT 2WD BlueDrive (141 KM)
KOLOR: POLAR WHITE
WERSJA : STYLE / EL. KLAPA / FELGI 19''

tabasko
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 19 lut 2017, 14:17
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 crdi style 2WD
Kolor:

Re: dziwne dzwięki

Post autor: tabasko » 20 lut 2017, 21:00

wg mnie to nie ten sam dźwięk. U was słychać jakby dwumasa padała. Miałem wcześniej 3 auta ze stajni Skoda/VW. Jeden był diesel i dwa benzyniaki. We wszystkich tych 3 autach słychać było metaliczny dźwięk który ustępował po wciśnięciu sprzęgła. To co u mnie słychać to powiem szczerze że takich odgłosów to spodziewał bym się w aucie 30-letnim. Jedno co mnie wk.... to duże wibracje przenoszone na maskę przy silnym obciążeniu np. przy mocnym wcisnięciu pedału gazu na 2/3 biegu przy obrotach poniżej 2tyś. Takie wibrację i dzwięk to mam ale w terrano II przy silniku 2.7 tdi osadzonego na ramie. Umówię się z aso i zobaczymy co magicy powiedzą

krisman

Re: dziwne dzwięki

Post autor: krisman » 20 lut 2017, 21:58

Mnie też to nie pasuje na skrzynię, od samego początku, a tu już ewidentnie (dwie kompletnie różne konstrukcje) Poza tym, dlaczego nie ma tych problemów w silnikach 1.6gdi? Jeden przypadek, tylko przy silnych mrozach, kol. losiek z podobnym dźwiękiem, moim zdaniem nic nie wnosi. Na początku myślałem, że problemem będzie wysprzęglik, wałek wyciskowy lub napinacz hałasujący w niskich temperaturach. Teraz to już tylko czekać co wymyśli hyundai, bo coś muszą zaradzić i to szybko.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu