Tucson TL
Dziura w skrzyni, wypadające biegi 1.6 GDI

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
igork
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2023, 16:41
Lokalizacja: Nowa Sól
Twój samochód: 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Szary

Dziura w skrzyni, wypadające biegi 1.6 GDI

Post autor: igork » 17 paź 2023, 17:13

Cześć, problem z autem 1.6 GDI manual. Podczas jazdy autostradą wypadła mi 6 i nie chciała wskoczyć. Jechałem dalej na 5 przez kilka kilometrów i 5 również wypadła na N. Zatrzymałem się. Cała prawa strona (koło, nadkole) zachlapane olejem. Auto lawetą pojechało do serwisu, po zdjęciu osłon pojawiła się nam taka oto dziura. Wygląda jakby wałek na zdjęciu wybił lub wypiłował dziurę w obudowie skrzyni. Olej ze skrzyni wyleciał do 0.
20231016_163824-min.jpg
Wszystko wskazuje na to, że to tutaj została wywalona dziura - nie zrobiłem zdjęcia z większej perspektywy, więc zaznaczam na znalezionym w necie.
Przechwytywanie.JPG
Na elemencie wyłamanym z obudowy jest napis NJB

Jestem za granicą i muszę auto ogarnąć tutaj na miejscu. Auto jest 4 miesiące po gwarancji więc nie będę robił tego w ASO bo wiadomo.... w solidnym warsztacie spotkałem gościa z Hundai, powiedział że to popularna usterka w skrzyniach manualnych w tym modelu. Czekam na informacje o dostępności części w Hundai w Grecji.

Wiem, że diagnoza usterki przez internet to wiadomo nie diagnoza, ale może miał ktoś z Was doświadczenie z taką usterką, może coś podpowiedzieć, czego się spodziewać.

Dzięki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
matt28
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2021, 16:58
Lokalizacja: PL/NL
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Re: Dziura w skrzyni, wypadające biegi 1.6 GDI

Post autor: matt28 » 18 lis 2023, 17:41

Jaki masz przebieg i który to rocznik?

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1028
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Dziura w skrzyni, wypadające biegi 1.6 GDI

Post autor: Speedor » 19 lis 2023, 8:57

Nie znam marki Hundai...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu