Tucson NX4
Doplata do Tucsona

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
kevals
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:05
Lokalizacja: Gdansk
Twój samochód: NX4, 230KM Hybrid
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Czerwony

Doplata do Tucsona

Post autor: kevals » 27 kwie 2023, 16:51

Cześć
Dostałem dzisiaj długo wyczekiwaną informację - w końcu po 15 miesiącach oczekiwania mój Tucson już jedzie (prawie 12 miesięcy opoźnienia). Niestety wraz z dobrą pojawiła sie zła informacja - Salon pomimo gwarancji ceny w umowie zamówienia domaga się dopłaty około 10% argumentując to zmianą rocznika. Jak sytuacja wyglądała u Was w podobnej sytuacji? spotkaliście sie z tym? jak z tego wybrnęliście?

pozdr
S
Zamowienie Styczeń 2022, Hybryda 230KM, Executive

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Doplata do Tucsona

Post autor: kik » 27 kwie 2023, 20:30

kevals pisze:
27 kwie 2023, 16:51
Cześć
Dostałem dzisiaj długo wyczekiwaną informację - w końcu po 15 miesiącach oczekiwania mój Tucson już jedzie (prawie 12 miesięcy opoźnienia). Niestety wraz z dobrą pojawiła sie zła informacja - Salon pomimo gwarancji ceny w umowie zamówienia domaga się dopłaty około 10% argumentując to zmianą rocznika. Jak sytuacja wyglądała u Was w podobnej sytuacji? spotkaliście sie z tym? jak z tego wybrnęliście?

pozdr
S
Czekałeś 15 miesięcy :P Powinni tobie dopłacić lub poczekaj jeszcze parę miesięcy i będziesz miał polifta :mrgreen:

Cezary
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2023, 8:27
Lokalizacja: Siedlce
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: Doplata do Tucsona

Post autor: Cezary » 28 kwie 2023, 10:19

Dlatego ja wszedłem do salonu i kupiłem od ręki wyposażenie super nic bym nie dodał. Kolory 4 do wyboru ale pewnie cena nie ta.

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Doplata do Tucsona

Post autor: mgrrybak » 29 kwie 2023, 0:24

Ale skoro gwarancja ceny to co Cię obchodzi zmiana rocznika? Niech Ci sprzedadzą poprzedni, bo taki zamawiałeś. Ale szukają jeleni, żeby tylko wydoić. Jak nie ich wina to niech producenta ścigają, że nie wywiązuje się z umów. W umowie masz zaliczkę czy zadatek?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 949
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: Doplata do Tucsona

Post autor: Zibi70 » 30 kwie 2023, 14:24

Pytanie jeszcze, czego dotyczyła gwarancja ceny, a konkretniej jak była sformułowana.
Skorą jej udzielili to do czegoś się zobowiązali. To chyba oczywiste.
Na marginesie - to nie jedyny przypadek takiego cwaniaczkowania.
Motortest w Warszawie też chciał mi podnieść cenę samochodu, którego nie dostarczyli na czas i w zasadzie wcale. Przy czym chcieli mi potem jeszcze sprzedać samochód który mieli mieć - choć nie można było go zamówić - takie sprytne Janusze.
Ani kroku w tył - niech się sprawą zajmie prawnik, UOKiK czy chociażby rzecznik konsumentów.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

kevals
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:05
Lokalizacja: Gdansk
Twój samochód: NX4, 230KM Hybrid
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Czerwony

Re: Doplata do Tucsona

Post autor: kevals » 30 kwie 2023, 22:26

Nie powiem w tej chwili jakie jest sformułowanie, bo jestem na majowce.
Natomiast gwarancja ceny była na umowie zamówienia i dodatkowo wielokrotnie potwierdzana przez sprzedawce w rozmowie gdyż był to kluczowy argument w wyborze samochodu/salonu.
Zamowienie Styczeń 2022, Hybryda 230KM, Executive

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu