Dołożenie fabrycznej nawigacji w miejsce radia

Masz problem z elektroniką? Napisz tutaj.
karol32-1990@o2.pl
Świeżak
Auto: Hyundai
Kolor: Biały

Re: Dołożenie fabrycznej nawigacji w miejsce radia

Post autor: karol32-1990@o2.pl » 17 paź 2020, 22:16

prawdopodobnie wymiana radio na inne/sprawne bo to nie trybi. mam pytanie jak ktos ma juz tadio-nawigacje, to czy gdy drzwi w aucie są otwarte to kamera się włącza po wcisnięciu wstecznego czy nie?

XSLX
Weteran
Auto: 1.6 GDi Style fl 2WD+ Krell
Kolor: Moon Rock

Post autor: XSLX » 17 paź 2020, 22:39

Tak. U mnie przy otwartych drzwiach i wyrzuceniu wstecznego biegu zalacza sie odraz z kamery

karol32-1990@o2.pl
Świeżak

Post autor: karol32-1990@o2.pl » 18 paź 2020, 0:34

ok dzieki, to oszczedzi mi kombinowania z sygnalem "bezpieczenstwa" ktory myslalem ze dotyczy tez kamery (i szukania pinow ktorych nie ma na schemacie), ok czyli juz jest jasne ze moje radio jest nie sprawne do konca mimo wszystkich innych dzialajacych funkcji, jeszcze znalazlem inny schemat... z dodatkowymi pinami na tej kostce 24 od kamery... sprawdze to juz dla spokoju ale mysle ze to niczego nie zmieni i bede reklamowal grata i szukal sprawnego

mgrrybak
Weteran
Auto: 1.7crdi 2016

Post autor: mgrrybak » 18 paź 2020, 8:40

Czyli masz podłączoną kamerę (pamietaj, że ma być osobno zasilana), dajesz na radio sygnał załączenia wstecznego i nic się nie dzieje?
A możesz z menu wymusić widok z kamery? Miałem tak w jednym radiu, że można było włączać widok nawet w czasie normalnej jazdy.
Czasami jest wymagany sygnał bezpieczeństwa z ręcznego i niektóre funkcje bez tego nie są aktywne (menu, ogladanie filmow itp.), ale nie dotyczy to wstecznego.

Awatar użytkownika
Baranek
Nowicjusz
Auto: 2.0L GDI 4WD Canada
Kolor: Phantom black

Post autor: Baranek » 19 paź 2020, 14:52

Sprawdź czy to wina kamery czy czujnika wstecznego
W radiu odszukaj pin odpowiedzialny za podględ zazwyczaj oznaczony jako rewerse
włącz wsteczny w samochodzie
na pin radia podaj z zapalniczki 12V jeśli pojawi się obraz to masz źle wiązkę okablowaną jeśłi nie sprawdź czy na piny do kamery zostaje podane zasilanie +12V
-----------------------------
Good driver just driving.

karol32-1990@o2.pl
Świeżak

Post autor: karol32-1990@o2.pl » 19 paź 2020, 21:36

dzieki za odpowiedzi. wszystko zostalo sprawdzone, nie wzbudza ekranu/podglądu kamery na zaden sposob, na kamere bylo podane osobne zasilanie. wniosek-radio nadaje sie do wymiany, niby 100% sprawne ale jednak nie wszystko sprawdzili jak sie pozniej dowiedzialem przy rozmowie telefonicznej bo kamery nie... mam nadzieje ze uda mi sie odzyskac wplate i kupe inne. juz widze kolejna oferte z napisem "100% sprawne" :D

ODPOWIEDZ