Tucson NX4
Długość samochodu przy otwartej klapie bagażnika

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson NX4 od 2020 roku?
jkulbat
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2022, 16:57
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Twój samochód: Hyundai Tucson 2022 1,6DI 150 KM Executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky bronze

Długość samochodu przy otwartej klapie bagażnika

Post autor: jkulbat » 01 mar 2022, 17:10

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu Tucsona NX4 ale mam pewien dylemat. Garaż mam długi 509 cm. Tucson ma długość 450 cm. Żona postawiĺa warunek że koniecznie musi się otwierać klapa bagażnika przy zamkniętych drzwiach garażowych. Jak sobie Tucsona oglądałem to podczas otwierania klapa wystawała poza zderzak na znaczną odległość. Mam aktualnie octavię 2 w liftbacku i tam klapa tylko wystaje z 10 cm. Czy ktoś z kolegów ma również taki garaż i może podzielić się swoimi spostrzerzeniami lub jeżeli komuś by się chciało to zmierzyć to byłbym wdzięczny. Ewentualnie jazda próbna z wjazdem do garażu. Ale to za daleko od Salonu i może być problem

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Długość samochodu przy otwartej klapie bagażnika

Post autor: PIOTREL » 03 mar 2022, 10:27

Witaj
Otwórz klapę i cofnij w garażu. Na pewno się wyrówna i później problem nie będzie występować.
A tak teraz serio Masz prawie 60 cm zapasu. Klapa wystaje poza zarys samochodu, ale na pewno (tak myślę) nie tyle.

Priam
Twórca
Posty: 164
Rejestracja: 21 gru 2021, 16:29
Lokalizacja: Wrocław
Twój samochód: 1,6 T-GDI mHEV Executive 2WD 2021
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Amazon Gray

Re: Długość samochodu przy otwartej klapie bagażnika

Post autor: Priam » 03 mar 2022, 17:31

Parkuję tytułem blisko ściany. Klapa otwiera się stojąc naprawdę blisko. Szacuje około 25-30cm. Oczywiście człowiek za nią już się nie zmieści i trzeba sięgać ręką. Przy 60cm nie powinno być problemu.

jkulbat
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2022, 16:57
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Twój samochód: Hyundai Tucson 2022 1,6DI 150 KM Executive
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Silky bronze

Re: Długość samochodu przy otwartej klapie bagażnika

Post autor: jkulbat » 19 mar 2022, 20:14

Dziękuję za odpowiedzi. Odbyłem w końcu jazdę testową wraz z zaparkowaniem w garażu i jest ok. Ogólnie auto się nam spodobało i jestem od piątku posiadaczem Tucsona executive z hakiem i elektryczną klapą. Silnik podstawowy manual. Silky bronze. Na razie spalanie wg komputera 8,6 przebieg 50 po mieście 40 z prędkością 140 oraz 50 z prędkością 100 km/h. Z niedogodności to zmiana biegu na 2 występuje z szarpnięciem oraz przy ruszaniu jakiś taki niezaspecjalny dziwięk silnika. Podoba mi się zawieszenie w miarę komfortowe a jedocześnie sprężyste oraz w miarę dobre wyciszenie.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu