Tucson TL
Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
patron1163
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:10
Lokalizacja: Starogard Gdanski
Twój samochód: 1.7 crdi
Kolor: Czarny

Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: patron1163 » 19 cze 2021, 23:15

Witam to mój pierwszy post ale cały czas śledzę forum potrzebuje pomocy. Nie mogę otworzyć drzwi tylnych prawych ani od zewnątrz ani od wewnątrz moje pytanie jak je otworzyć ? Chciałbym się dostać od środka ale jak zdemontować tapicerkę przy zamkniętych drzwiach ?

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: Tucson » 20 cze 2021, 0:09

Da się, znaczy powinno się dać, nie próbowałem takich ekstremalnych wyczynów. Generalnie panel tylnych drzwi trzyma się tylko na jednej śrubce - reszta jest na wciski. Poniżej na filmie masz pokazane. Na początek zdejmujesz trójkąt plastikowy który zamontowany jest na 3 wciski. Ja bym odkręcił jeszcze wspomnianą śrubkę zlokalizowaną we wnęce uchwytu do zamykania (pociągania) drzwi. Śrubka jest pod plastikową przykrywką. Powodzenia!
https://www.youtube.com/watch?v=pJ20uszn86w

patron1163
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:10
Lokalizacja: Starogard Gdanski
Twój samochód: 1.7 crdi
Kolor: Czarny

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: patron1163 » 20 cze 2021, 13:54

Problem rozwiązany zrobiłem to co gościu na filmiku (link poniżej może komuś się przyda) i wszystko już działa później zrobię to samo w drugich drzwiach tylnych tak na przyszłość dziękuję za pomoc.
https://youtu.be/w6sJNHIG0Es

TomKan
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2022, 7:20
Lokalizacja: Bytom
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.7 Diesel
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Kolor: Złoty

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: TomKan » 30 cze 2022, 7:25

Witajcie,
u mnie podobny temat z drzwiami... Tylne zamknięte, natomiast powyższe forum pomogło w otwarciu :) Dzięki
Nie mniej , linki były prawidłowo założone i szczerze bo wyjęciu całego zestawu zamka z linkami, nie mogę znaleźć przyczyny.
Dopóki samochód nie zostanie zamknięty z pilota , drzwi można otwierać i zamykać. Po zamknięciu z pilota , drzwi jak się okazało można otworzyć tylko od wewnątrz, mocniej ciągnąc za linkę (tapicerka ściągnięta, przez klamkę nie otwierało) , tak jakby jakaś zapadka z centralnego zamka nie odbijała.
Koszt całego zamka to ceny kosmiczne, czy jest szansa naprawy takiego elementu?
Jak to u Was wyglądało?

pozdrawiam
Tomasz

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: mexxmen30 » 30 cze 2022, 10:43

Tak jak napisał kolega Tucson i dał linka - moim zdaniem przyczyny powinieneś szukać głębiej gdzieś od mastera centralnego który porusza linka skoro z pilota nie da się otworzyć. To są tak zwane drobne ustrojstwa w których każdemu może coś innego wysiąść.
W mondeo żony też miałem problem tyle że tylne drzwi się nie chciały zamknąć o zgrozo tam pomogło wyjęcie całej klamki i na zewnątrz i ze środka oczyścić nasmarować poskładać i działa jak nowe.

Wyga
Weteran
Posty: 484
Rejestracja: 22 cze 2020, 18:47
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Aaa
Kolor: Biały

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: Wyga » 20 lip 2022, 19:45

Może jest to problem z blokadą otwierania drzwi przez dzieci. Jest taka mała zapadka.

patron1163
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:10
Lokalizacja: Starogard Gdanski
Twój samochód: 1.7 crdi
Kolor: Czarny

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: patron1163 » 12 sie 2022, 18:39

TomKan pisze:
30 cze 2022, 7:25
Witajcie,
u mnie podobny temat z drzwiami... Tylne zamknięte, natomiast powyższe forum pomogło w otwarciu :) Dzięki
Nie mniej , linki były prawidłowo założone i szczerze bo wyjęciu całego zestawu zamka z linkami, nie mogę znaleźć przyczyny.
Dopóki samochód nie zostanie zamknięty z pilota , drzwi można otwierać i zamykać. Po zamknięciu z pilota , drzwi jak się okazało można otworzyć tylko od wewnątrz, mocniej ciągnąc za linkę (tapicerka ściągnięta, przez klamkę nie otwierało) , tak jakby jakaś zapadka z centralnego zamka nie odbijała.
Koszt całego zamka to ceny kosmiczne, czy jest szansa naprawy takiego elementu?
Jak to u Was wyglądało?

pozdrawiam
Tomasz
Witaj miałem dokładnie tak samo drzwi tylne a potem drzwi przednie oba prawe otóż winien jest zamek ale da się to naprawić musisz rozebrać tapicerkę odłączyć kable uszczelki obok szyby w środku guma od zewnątrz chrom (chrom 2 małe śrubki po prawej i lewej pod uszczelkami) na środku masz taka gumowa zaślepkę w drzwiach tylnych ( drzwi przednie 2 zaślepki) zdemontować szybe (podłącz kostke do konsoli tapicerki żeby spuścić szybę bo od kierowcy nie będzie działać jak nie masz podłączone konsoli) do połowy tak aby w tych otworach ukazała się śruba odkręcić ja wyciągnąć szybę odkręcić zamek 3 śruby imbus zdjąć plastikowa zaślepkę powyżej zamka odkręcić śrubę wyciągnąć klamkę odkręcić śrubę pod klamka, porozpinać kable odkręcić i wyciągnąć cały ten duży plastik razem z silniczkiem głośnikiem razem z zamkiem potem musisz dorwać się do zamka mając go na wprost gdzie są zaczepione linki od klamek musisz rozkręcić i wyciągnąć prawa stronę zamka w środku są tam dwa małe plastiki żółty z dzyndzlem i biały(chodzą góra dół) pod nim musisz je połączyć ze sobą drucikiem w miarę wytrzymałym ale nie grubym tak by swobodnie razem mogły się poruszać w górę i w dół .
Tłumacząc dlaczego gdy otwierasz z pilota biały plastik opada a żółty zostaje w swojej pozycji dlatego nie możesz otworzyć drzwi od zewnątrz ale jeżeli pociągniesz za klamkę od wewnątrz to żółty dopiero opadnie tak jak biały i potem wszystko jest cacy dlatego musisz je połączyć razem bo później jak otworzysz z pilota one razem opadną i będzie wszystko działać sory za błędy i interpunkcję mam nadzieję że pomogłem pozdrawiam.

janki111
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 08 paź 2019, 13:01
Lokalizacja: Sieradz
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: janki111 » 13 sie 2022, 10:25

Instrukcja przednia, jeśli by tylko użyć jakichś przecinków, punktów i podpunktów to by bylo super.

tommidi
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 21 lis 2019, 20:49
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Twój samochód: Tucson Executive Hybryda
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight Gray

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: tommidi » 05 sty 2023, 14:16

Czy jest szansa na naprawę tego zamka?Bo ta metoda rozwiązuje tylko problem otwierania od środka.Kolega Patron napisał po czesci ze można naprawić ale może ktoś ma dokumentacje zdjęciowa jak to naprawić bądź filmik.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Demontaż tapicerki zatrzaśniętych drzwi tylnych

Post autor: mexxmen30 » 05 sty 2023, 18:31

Tu masz film jak to wygląda :

https://youtube.com/watch?v=pJ20uszn86w&feature=shares

Czy da się naprawić sądzę że może to być usterka która za każdym razem występowania u różnych użytkowników będzie miała inny objaw lub inną część uszkodzona i pewnie niektóre da się naprawić spawając jakiś pęknięty element a inne nie.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu