Tucson TL
Demontaż poduszki w kierownicy

Masz problem z wnętrzem i jego wyposażeniem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Kazamata
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2020, 1:01
Lokalizacja: Łódzkie
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort 2WD
Kolor: Biały

Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: Kazamata » 30 maja 2020, 1:09

Dzień dobry wszystkim, niedawno kupiłem tucsona z 2016 z uszkodzonym sterowaniem radia. Wie ktoś może jak zdemontować poduszkę bezpieczeństwa żeby dostać się do zestawu przełączników?

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: mexxmen30 » 30 maja 2020, 10:45

Auto było rozbite , przywiezione z zagranicy , nie były robione przeglądy ???
W innym przypadku auto objęte jest 5 letnia gwarancją skoro coś nie działa to wstawia się do serwisu i naprawiają na gwarancji .

Kazamata
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2020, 1:01
Lokalizacja: Łódzkie
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: Kazamata » 30 maja 2020, 13:34

Było w autoryzowanym serwisie tylko raz, jest poleasingowe.

mexxmen30
Mistrz
Posty: 796
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: mexxmen30 » 30 maja 2020, 17:04

Sądzę że i tak lepiej wstawić do serwisu i zapłacić te 200 Zeta za diagnozę a potem kombinować jak to ugryźć , bo może się okazać że to będzie całkiem inna przyczyna i blachy koszt w serwisie .
Kiedyś szukałem zł fokusa jedynki węża dolotowego do kolektora ssącego po sklepach padały bajeczne sumy a na koniec przejazdem wpadłem do salonu i się okazało że kosztuje całe 20 zlociszy .....

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: Tucson » 30 maja 2020, 17:25

Do serwisu nie wstawiał bym nic poza tym co jest na gwarancji. W serwisie uścisk dłoni kosztuje 200 złotych a co dopiero wielogodzinne szukanie którego oni i tak nie wykonają bo po 2h stwierdzają że "się nie da". Oni są dobrzy jak trzeba olej zmienić i wstawić pieczątkę do książki serwisowej.

Awatar użytkownika
sssmok
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 16 kwie 2018, 21:05
Lokalizacja: Londyn
Twój samochód: GO!SE 1.6 T-GDI 7DCT
Kolor: Champion Blue

Re: Demontaż poduszki w kierownicy

Post autor: sssmok » 01 cze 2020, 15:14

Pod kołem kierownicy w plastiku są trzy otwory. Dwa z boku i jeden z przodu. Trzeba w te boczne wcisnąć jakieś bolce lub śrubokręty i starać się od góry odciągnąć obudowę klaksonu i poduszki.
Jak boczne zaczepy puszczą i plastik odskoczy to trzeba w przedni otwór wcisnąć tak samo śrubokręt albo coś podobnego i wtedy obudowa poduszki odczepi się od kierownicy. Pod spodem są przewody od klaksonu i od poduszki, które należy odpiąć i poduszka zdjęta. Ale najważniejsza rzecz to przed próbą zdjęcia koniecznie i przymusowo należy odłączyć akumulator. W przeciwnym razie przy jakimś spięciu czy zaiskrzeniu poduszka może wybuchnąć i oprócz auta także mechanik będzie do naprawy.
Z boków są po dwa otwory i trzeba sprawdzić zaglądając do nich które są prawidłowe. W jednych otworach będzie widać łby śrub , którymi jest przykręcony plastik, więc wciskamy śrubokręt w te drugie. Mi się udało w ten sposób wymienić kierownicę.
Powodzenia w psuciu auta hehe.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu