Tucson TL
Czipowanie 1.7 CRDI

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
bartosz.m
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 07 lip 2017, 11:16
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson, 1.7 CRDI 141KM 7DCT,STYLE, 2WD, PANORAMA
Kolor: Polar White

Czipowanie 1.7 CRDI

Post autor: bartosz.m » 13 wrz 2019, 7:46

Cześć,

czy ktoś podnosił moc 1.7 diesel 141KM w serwisie Hyundaia?
Dowiadywałem się w kilku salonach , w niewielu to robią. W Wawie na Połczyńskiej 3400 netto, w Piotrkowie ok 2000netto. Ktoś może polecić i podzielić się wrażeniami ?

Pozdrawiam

emko
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2017, 12:09
Lokalizacja: Wlkp
Twój samochód: 1.7 CDRi 115KM (+box) 2WD Comfort
Kolor: Polar White

Re: Czipowanie 1.7 CRDI

Post autor: emko » 13 wrz 2019, 11:13

Ja mam 115KM plus boxa od V-tech. Zamontowano mi go w salonie przed odbiorem.
Ostatnio musiałem go odpiąć, bo był podejrzewany o dziwne zachowania i czuć różnicę w dynamice.
Mam jak się okazało najtańszą wersję, która wg V-tech dodaje 15% do mocy i momentu obrotowego. Obecnie kosztuje 480zł plus wiązka za chyba 70zł.
Jest wersja która dodaje 20% za 990zł + wiązka i jest on sterowany przez BT z telefonu. Możesz zmieniać nastawy w zależności od specyfiki trasy lub zacięcia sportowego.
Przed wizytą w obcym serwisie zalecono mi go odpinać, ale nawet podczas diagnostyki nie jest widoczny dla komputera w serwisie.
Pozdrawiam,
eMKo

Awatar użytkownika
DoktorPio
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 27 mar 2019, 22:12
Lokalizacja: Bełchatów
Twój samochód: 2.0CRDI
Kolor: White Sand

Re: Czipowanie 1.7 CRDI

Post autor: DoktorPio » 13 wrz 2019, 20:55

Jeśli chipowanie silnika to tylko i wyłącznie wgranie nowej mapy do sterownika silnika i dostrojenie na hamowni. Stosowanie wszelkich boxów to nie jest nawet półśrodek ! Wszelkie boxy działają w prosty sposób wpinane są między wiązkę common rail powodując jedynie zwiększenie mocy i momentu obrotowego poprzez maksymalne zwiększenie ciśnienia na szynie common rail i modulowaniem parametrów wtrysku. Natomiast tuning wykonany poprzez wgranie nowej mapy do sterownika zapewnia nam bardziej zrównoważone i precyzyjne wykorzystanie możliwości silnika. Bo oprócz optymalnego zwiększania ciśnienia na szynie common rail i modulowania parametrów wtrysku możemy jeszcze podnieść ciśnienie na turbo a przy tym wszystko jest podparte o wszelkie czujniki zainstalowane w silniku.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu