Tucson TL
Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
Boss555
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2024, 7:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 rok 1,6 GDI 2WD Comfort
Rok produkcji: 2019
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Post autor: Boss555 » 06 cze 2024, 7:57

Witam.
Mam problem z Hyundai Tucson rocznik 2019 1,6GDI benzyna napęd 2WD.
W marcu skończyła się pełna 5 letnia gwarancja, a od maja słyszę takie cykanie jak jadę.
Najbardziej słychać to na drugim i trzecim biegu przy prędkości do 60km/h i na gładkim asfalcie, wyłączonym radiu i zamkniętymi oknami.
To cykanie jest tylko jak auto jest na biegu, jak puszczę nogę z gazu albo wrzucę na luz to cykania nie ma.
Czym szybciej jadę tym szybciej to cyka, takie cyk, cyk, cyk, cyk. Sprawdzone całe podwoziem pod kątem przegubu, półosi itd... wszystko wykluczono. Padła informacja, że to chyba skrzynia biegów. Tak stwierdzili 3 fachowcy w ASO M M Cars Hyundai Katowice.
Nie wiedzą co, ale proponują skrzynię wyciągnąć i zobaczyć.
Zaznaczę, że auto ma przebieg 91 tyś km i serwisowane 5 lat w ASO.
Biegi chodzą płynnie, żaden bieg nie wypada, nie zgrzyta, sprzęgło też chodzi idealnie. Ogólnie auto jedzie bez zastrzeżeń tylko słychać te cykanie, tak jakby ktoś włożył coś (jak za dziecko się robiło) między szprychy w rowerze, i czym szybciej jedziemy tym szybciej cyka.
Proszę o poradę, czy ktoś miał podobny problem o co dalej robić?
Pozdrawiam
Robert
Tel. 504797848

mexxmen30
Mistrz
Posty: 800
Rejestracja: 05 gru 2017, 20:04
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: TUCSON 1.6GDI Style
Kolor: White Sand

Re: Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Post autor: mexxmen30 » 06 cze 2024, 15:46

Nie wiem na ile głosne jest to cykanie i na ile Ci przeszkadza.
Ja jak by to nie było irytujące pewnie bym nie ruszał bo wiadomo że to są niemałe koszta a jak się rozpadnie to wtedy i tak trzeba będzie zapłacić za wyjęcie i naprawę.
Jak Ci przeszkadza to szukaj albo dobrego fachowca od skrzyń biegów albo zaufaj ASO.

Boss555
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2024, 7:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 rok 1,6 GDI 2WD Comfort
Rok produkcji: 2019
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Post autor: Boss555 » 06 cze 2024, 20:46

No właśnie jestem tego samego zdania co Ty. Póki co objechałem kilku fachowców i jedni mówią, że synchronizator inni, że może jakiś ząb się ułamał i lata. Ilu fachowców tyle diagnoz. Każdy by chciał skrzynię wyciągać, a samo wyciągnięcie i włożenie to +/- 1500zł. Cykanie jest w miarę ciche, jak jedziesz szybciej to prawie wcale nie słychać, wystarczy że lekko otworzysz okno, albo włączysz radio i możesz zapomnieć o jakimkolwiek cykaniu, wtedy nie słychać nic. Ogólnie mi to nie przeszkadza, tylko tyle, że jeżdżę na bombie, bo nie wiem kiedy i co, i jak się rozleci , i jak mnie unieruchomi. Tylko tyle. Ogólnie jestem zdania, że lepiej tego nie ruszać. Słyszałem, że nawet na części się czeka około 2 miesięcy za nim przyjdą z Korei. Masakra. Najlepsze jest to, że każdy mechanik mówi swoje przypuszczenia, ale martwi ich to, że auto normalnie można jechać, biegi chodzą plynnie i wzorowo, nic nie zgrzyta itp. To ich najbardziej martwi. Szkoda, że bez otwierania nie da się zrobić skrzyni biegów rentgena 😁.
Nic, poczekam jeszcze na inne rady od innych forumowiczów. Może ktoś miał podobny problem.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Speedor
Autor
Posty: 1039
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:08
Lokalizacja: Wawa
Twój samochód: 1,6 GDI Style
Napęd 4x4: Tak
Kolor: PolarWhite

Re: Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Post autor: Speedor » 07 cze 2024, 7:44

A może hałasy dochodzą z klocków hamulcowych. Tam jest czujnik zużycia. Może tam już zaczyna delikatnie obcierać....u mnie w różnych zakresach obrotów było to słychać.

Boss555
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2024, 7:01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Twój samochód: Hyundai Tucson 2019 rok 1,6 GDI 2WD Comfort
Rok produkcji: 2019
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Cykanie w skrzyni biegów 1,6GDI 2WD

Post autor: Boss555 » 07 cze 2024, 11:30

Klocki były wymieniane razem z tarczami na nowe ATE w listopadzie 2023 roku przy przebiegu 85 tyś km, teraz jest obecnie 91 tyś km. Jedyne co to piszczą strasznie przy hamowaniu. Ale skorzystam z uwagi i zajrzę dziś do klocków i czujnika. Dzięki

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu