Tucson TL
2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 06 lut 2017, 21:16

Witam. Chciałem zapytać czy w waszych maszynach też głośniej słychać rozrząd jak silnik jest rozgrzany i dodamy gazu ( na postoju)
do jakieś 1500 obrotów. Taki metaliczny rzegot.....
U mnie takie coś się pojawiło - serwis kazał obserwować czy się nie nasila ten odgłos...
Dzięki i pozdrawiam
Carol

Mallcin
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2017, 12:32
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: Tucson 2016
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: Mallcin » 07 lut 2017, 20:51

Raczej w silniku nie powinno być słychać metalicznego rzegotu... pracownicy ASO z z tego co zauważyłem często lubią odsyłać z kwitkiem i obserwować, proponuje twardo z nimi niech sprawdzają aż znajda.
Ja posiadam ten sam silnik mam przejechane już ok 17 000 km i żadnych podobnych odgłosów nie mam.

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 08 lut 2017, 19:39

dokładnie tak jak piszesz... olewają sprawę. u mnie ten rzegot pojawił się przy 24 tyś.
Mistrz hali z Kielc stwierdził, przy tym przebiegu nie powinno być tego odgłosu ale coż... kazali poczekać do pierwszego przeglądu ( chyba, że szybciej się silnik rozleci) i nasłuchiwać... a tak mnie to wk.... wcześniej tylko sobie mruczał fajnie a teraz jak jest ciepły to rzegot..eh.
Apel do innych kolegów - posłuchajcie swoich silników - rozgrzanych i przy około 1500 obrotów najlepiej w jakimś garażu odsunąć okno i nasłuchiwać.

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 09 lut 2017, 19:09

Bylem dzis w serwisie. . Umowiony zostalem na przeglad rozrzadu czylj silnik do rozebrania. Podejrzany jest napinacz rozrzadu. Podobno IX 35 mialy taki klopot. Zobaczymy.

krisman

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: krisman » 09 lut 2017, 20:32

Też tak pomyślałem.Przy rozgrzanym oleju napinacz nie wybiera luzu. Tylko jeśli już to znali z ix35, to czemu się tym nie zajęli w fazie projektu?

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 15 lut 2017, 21:22

Coraz glosniej grzechota na cieplym silniku. Na zimnym idealna cisza. Juz jestem umowiony do serwisu na wymianenkompletnego rozrzadu. Moze osluchajcie wasze motorki. .... choc nikomu tego nie zycze...

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 22 lut 2017, 19:47

Po robocie....... nareszcie cisza i delikatny pomruk diesla...... wyciągnął się łańcuch rozrządu....
Świetna ekipa mechaników do zadań specjalnych i super podejście szefa serwisu z Kielc.
Polecam każdemu ten serwis.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2862
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: Tucson » 22 lut 2017, 22:52

Super wiadomość. Cieszę się że Twoje auto jest już sprawne i że silnik pracuje tak jak powinien. Happy end.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: miras2016 » 23 lut 2017, 8:47

Dobrze, że serwis szybko uwinął się z usterką i znów można cieszyć się samochodem, aczkolwiek martwi mnie trochę żywotność tego elementu :(
Gdy kupowałem samochód i dowiedziałem się, że rozrząd jest na łańcuchu, to myślałem, że takie rozwiązanie gwarantuje długą i bezawaryjną pracę. A tu taka niespodzianka, tym bardziej jeżeli występowało to już w ix35.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

KarolObara
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 05 lut 2017, 18:07
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CRDi 2015
Kolor:

Re: 2.0 Crdi - Głośna Praca rozrządu po rozgrzaniu.

Post autor: KarolObara » 23 lut 2017, 18:30

Widzicie.... Te rozrządy - łańcuchy to już nie to samo co kiedyś... widziałem rozebrany motor więc wiem co mówię - rozrząd jest skomplikowany jak djabli. Tak jak mówili mechanicy - to już nie są stare diesle nie skomplikowane jak kiedyś. te są mocno wysilone i obciążone i to też skraca żywotność łańcucha. Aczkolwiek nie aż tak jak u mnie. Myślę, że po prostu wada materiału i tyle. Miałem pecha.
Ale dzięki moim przejściom z Tajsonem właśnie dziś kupiliśmy do firmy teściowi najbogatszą na rynku SantaFe za takie pieniądze, że śmiech na sali - uprzejmość właściciela Folwarku.
Polecam walczyć w każdej sprawie o swoje.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu