Tucson TL
Ciężki rozruch

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
TheGreatVenom
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2023, 0:55
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort Navi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Grafit

Ciężki rozruch

Post autor: TheGreatVenom » 12 maja 2023, 1:13

Cześć wszystkim

Mój Tucson od jakiegoś czasu (1miesiąc) ma losowa przypadłość, mianowicie przy rozruchu auto się uruchamia ale nie żwawo. Obroty 500-750 po czy mija dosłownie 1-2s wskazuje na normalne obroty.
Paliwo tankuje na Shellu 95+

- problem nie występuje po nocy (postój jakieś 8-10h), od razu wskakuje na obroty powyżej 1000 (jakby był na ssaniu)
- problem występuje losowo, wczoraj rano jazda 1h, postał 5h i miał zwłokę w uruchamianiu.
- żadnych błędów nie ma

Serwis przeczyścił świece jednak zasugerowali, że jak będzie dalej problem to wymiana świec i może pomoże. Mnie wydawanie kasy się nie uśmiecha tym bardzie że nie ma pewności że to pomoże.
Jedną rzecz jaką zauważyłem to obroty na rozgrzanym silniku lekka falują.

I teraz pytanko do Was czy spotkaliście się z takim problemem? Co może być problemem?Wszystkie sugestie mile widziane :)


z góry dzięki

pozdr.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2862
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Cięzki rozruch

Post autor: Tucson » 12 maja 2023, 8:46

Musisz podpiąć pod komputer i sprawdzić błędy. Objawy wskazują na uszkodzony czujnik położenia wału.

TheGreatVenom
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2023, 0:55
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort Navi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Grafit

Re: Cięzki rozruch

Post autor: TheGreatVenom » 13 maja 2023, 16:41

Był podpianay a ASO niestety 0 błędów

mgrrybak
Weteran
Posty: 487
Rejestracja: 23 wrz 2018, 22:41
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.7crdi 2016
Kolor: Biały

Re: Cięzki rozruch

Post autor: mgrrybak » 14 maja 2023, 0:06

W dieslu taki objaw to padnięta świeca żarowa. W benzynie nierowna praca to świeca/cewka/wtrysk. Dziwne, że komp nic nie wykazuje.

avenger888
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2019, 18:56
Lokalizacja: Rzeszów
Twój samochód: 1.6 T-GDI Premium 7DCT 4WD
Kolor: Phantom Black

Re: Ciężki rozruch

Post autor: avenger888 » 17 maja 2023, 17:30

Co do falowania obrotów, u mnie też lekko falują.. najpierw normalnie pracuje i powiedzmy co 30-40 sekund taki lekki zjazd na obrotach... ale to chyba nie groźne. Zauważ też że wg instrukcji, włączona klimatyzacja może powodować spadki obrotów i jest to sytuacja całkowicie normalna. Problemy przy rozruchu to albo świece albo akumulator/ rozrusznik nie ładujacy akumulatora.
U mnie miesiąc temu pojawiła się kontrolka " check engine" i po dzisiejszej wizycie w serwisie powiedzieli mi że to błąd czujnika położenia wału. Błąd skasowali, wsiadam do auta - odpalam.... dalej świeci się check...
Czy ktoś wie jaki to orientacyjny koszt ?

TheGreatVenom
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2023, 0:55
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort Navi
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Grafit

Re: Ciężki rozruch

Post autor: TheGreatVenom » 18 maja 2023, 23:08

No póki co używam auta. ASO jak zadzwoniłem przekazali że no skoro brak błędów to takie szukanie igły w stogu siana. Rozumiem to ale w sumie zawsze mogą sprawdzić po kolei.
Z drugiej strony może faktycznie czujnik położenia wału zaczyna się psuć tylko komputer jeszcze nie wyłapuje to jako błędu. Jeszcze mi przyszło do głowy ze możne jakiś syf w paliwie ale powiedzcie czy taki objaw może wystąpić?

Next time umieszczę link do filmiku jak ustrzele ten problem

Co do falowania to jak wyłączę klimę jest tak samo. Bardzo subtelnie te obroty falują ale może to normalne. A możne gdzieś łapie lewe powietrze w dolocie albo przepustnica jakaś zasyfiona (w co wątpię)

Miłego

Venom

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu