Tucson TL
Check Engine???

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Lysyss87
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2021, 10:09
Lokalizacja: Gorzów
Twój samochód: 2.0 benzyna 141km
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: JM
Paliwo: Benzyna/LPG
Kolor: Czarny

Check Engine???

Post autor: Lysyss87 » 24 maja 2021, 10:13

Witam kupiłem tucsona 2006 rok zagazowanego 2 litry 141km.. po dwóch dniach podczas próby prędkości na autostradzie doleciałem do 185km/h trzymając cały czas 5 tys obrotów i tak chwilę jechałem po chwili zapalił mi się check engine.. auto chodzi sprawnie nic nie słychać żeby było źle obroty ok olej ok nie grzeje się mocy nie stracił.. jakieś wskazówki???

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2851
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Check Engine???

Post autor: Tucson » 24 maja 2021, 13:25

Zapalona kontrolka silnika Check Engine oznacza, że układ samodiagnozujący w komputerze samochodu wykrył błąd. Kontrolka może świecić, mrugać lub zgasnąć. Check Engine nie zawsze musi oznaczać awarię. Jakie mogą być popularne lub poważne przyczyny wyświetlania ostrzeżeń? Błędy w komputerze nie powinny być ignorowane. Podłącz auto pod komputer i sprawdź kody błędów. Będziesz miał punkt zaczepienia - czy to coś z układem zasialnia paliwem, powietrzem, lub emisją spalin.

MattiK
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 22 sty 2020, 11:55
Lokalizacja: Olsztyn
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Check Engine???

Post autor: MattiK » 24 maja 2021, 15:23

Tak - jest - trzeba odczytać z OBD2 (złacze diagnostyczne) co tam mu dolega. Doraźnie możesz odpiąć klemę na 10 minut (kwestia rozprogramowania/zakodowania radia i innych zabawek w aucie- nie wiem jak tam jest - sam podejmujesz ryzyko), ponownie podłączyć, zrobić rundkę - czy check się zapali - jeśli tak no to tylko "komputer" żeby odczytać kod błędu/ów, jak nie to jeździć i obserwować (a pod kompa też można się podpiąć dla sprawdzenia).

Jak masz taką sytuację i chcesz też mieć narzędzie na przyszłość- to na znanym serwisie kup sobie wtyczkę pod OBD2 z bluetoothem a na telefonie zainstaluj nawet najprostszy programik do diagnostyki - i już masz narzędzie do odczytu (nierzadko do kasowania) błędów. Tylko wiadomo z tym kasowaniem to trzeba uważać i świadomie co, żeby biedy sobie nie napytać

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu