Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Luźne tematy o wszystkim co nie jest związane z Hyundai Tucson.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Post autor: Tucson » 30 sie 2017, 10:53

@Julek - napisz o zaletach - ja tego kompletnie nie rozumiem. Zastanawiałem się zawsze dlaczego starsi ludzie kochają się w biwakowaniu na kempingach. Najwięcej fun dostarczyło mi oglądanie TOP GEAR - caravaning challenge :D
https://www.youtube.com/watch?v=I7g08nwEmyY&t=25s

Julek

Re: Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Post autor: Julek » 30 sie 2017, 11:19

Tak się składa, że dawniej, gdy byłem jeszcze dzieciakiem, bardzo często jeździłem na pola kempingowe pod namiot. To były czasy komuny i wówczas wielu ludzi korzystało z tego dobrodziejstwa. Oczywiście w tamtych czasach warunki na polach biwakowych były zupełnie inne od tych obecnych. Czasy tamte przeszły do lamusa, "wydoroślałem" i nie interesował mnie już tamten typ wypoczynku. Zaczęły się za to pensjonaty, agroturystyka a później hotele. Od jakiegoś czasu jednak zacząłem powracać powolutku do wypoczynku na kempingach w Europie. Na początku domki bungalowe, później namioty. A dlaczego taki sposób wypoczynku mnie interesuje ? Odpowiedź jest prosta - nie trzeba się wiązać z jednym miejscem. Sieć kempingowa w Europie jest mocno rozbudowana. Do tego dochodzi bardzo wysoki standard kempingow, (polskim jeszcze trochę brakuje). Włochy, Francja, Chorwacja i inne kraje mają fantastycznie przygotowane miejsca. Na kempingach są wielkie baseny, sanitariaty, cuepla woda, prysznice, kuchnie, pralnie a przede wszystkim panuje wszędzie niezapomniana atmosfera. To taka duża rodzina, nikogo niby się nie zna, a wszyscy są życzliwi.
Najbardziej jednak interesuje mnie to, że na takim kempingu spędzam 3-4 noce i jadę dalej. Nie interesuje mnie leżenie plackiem na słonecznej plaży. Uwielbiam dużo zwiedzać, chodzić, jeździć po okolicach lub całej jak to było ostatnio Toskani. Nie muszę wcześniej niczego rezerwować. Zwiedziłem jedno miasteczko, drugie i trzecie w okolicy, to wsiadam do auta i jadę o 150 km dalej aby zacumować na innym kempingu (np.we Włoszech i innych ciepłych państwach jest ich naprawdę sporo).
Ponieważ latek przybywa co raz częściej myślimy z żoną o przyczepie. Zawsze taka forma jest wygodniejsza niż nawet duży namiot. Można by pisać sporo o tej formie wypoczynku... Wystarczy raz pojechać i uwazam na 90% złapie się bakcyla, zwłaszcza jesli ktoś był już harcerzem i nie musi mieszkać w 5 gwiazdkowym hotelu.
Wyobraźcie sobie: praktycznie cały czas na powietrzu, jeśli są dzieci to mają niesamowitą frajdę na takim kempingu. Porównując do zamkniętego w czterech ścian gdzieś w hotelu to bez porównania.
Jak ktoś choć trochę nteresuje się kempingowaniem, polecam bloga w kilkunastu odcinkach: https://www.youtube.com/watch?v=JbQ6srRlZlw
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 11:43 przez Julek, łącznie zmieniany 2 razy.

dzako
Twórca
Posty: 121
Rejestracja: 15 mar 2017, 9:44
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI Style 4WD
Kolor: moonrock

Re: Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Post autor: dzako » 30 sie 2017, 11:33

Zaleta kempingow jest to ze bardzo czesto sa w fajnych miejscach blisko morza itd.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


krisman

Re: Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Post autor: krisman » 30 sie 2017, 13:05

Ja jeździłem jakieś 18 lat temu (Hiszpania, Wlochy) ale teraz wolę 2-4 godzinki lotu, dobrą kuchnię której nie musimy przygotowywać, dobry materac w klimatyzowanym pokoju i wypożyczalnie aut na miejscu jak trzeba.
Ale ma to swoisty niepowtarzalny urok i rozumiem kolegę.

Speedy
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 04 mar 2018, 21:42
Lokalizacja: Śląsk :)
Twój samochód: 1.6 T-GDI 7DCT 4WD
Kolor: Ara Blue

Re: Caravaning - wakacje z kempingiem - zalety/wady

Post autor: Speedy » 10 mar 2018, 23:37

Zgadzam się zupełnie z kolegą Julkiem 😀
Campingi i cravaning to super sprawa!

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu