Tucson TL
Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną - Tucson TL? Napisz tutaj.
Majchrzak
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 kwie 2017, 10:15
Lokalizacja: Głogów
Twój samochód: 1,6 GDI Classic 2WD
Kolor: Polar white

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: Majchrzak » 07 kwie 2017, 15:01

Zauważyłem w moim aucie inny problem.biegi nie wchodzą tak płynnie zwłaszcza od 4 wzwyż- tylko z jakimś takim lekkim ale jednak dziwnym oporem i zarazem dźwiękiem terkotania o którym koledzy pisali przy innym temacie dotyczącym wersji silnika benzynowego T-GDI.trochę mnie to niepokoi, zwłaszcza że już kilka razy miałem podczas jazdy problem z wrzuceniem piątego biegu (kompletnie nie chciał dać się wrzucić...był zablokowany) co mnie bardzo zaniepokoiło na tyle że zgłosiłem to ASO.kazali dalej jeździć i obserwować...

krisman

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: krisman » 07 kwie 2017, 15:22

Cóż, u mnie biegi wzorowo.

Julek

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: Julek » 07 kwie 2017, 15:53

Czekam za odbiorem na ten swój GDI i z jednej strony szczęśliwy, że właśnie ten motor wybrałem, a z drugiej strony czytam i czytam te wypowiedzi i sam już nie wiem co myśleć. Nowe auta i takie problemy. Gdzie my żyjemy. To są auta za 100 lub więcej tysięcy. Co na to wszystko producent ? Albo loteria, kupujemy i zdajemy się na łut szczęścia albo...nie, puka, dzwoni, bije... nasłuchiwania poranne... Ja wysiadam...

krisman

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: krisman » 07 kwie 2017, 16:30

Julek, jedyny problem , to lać paliwo trzeba ;)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2017, 16:30 przez krisman, łącznie zmieniany 1 raz.

Julek

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: Julek » 07 kwie 2017, 16:37

No my wolnossacy tucsomani z tego co widzę to tak. Ale ci turbodoladowani to już nie...

Wysłane z Tapatalka


losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: losiek » 08 kwie 2017, 11:11

U mnie też biegi wchodzą idealnie. A brzęczenia nie słyszałem już od lutego.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Antares
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: 07 paź 2016, 23:28
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Hyundai Tucson TL 1,6 GDI Style, pakiet bezpieczeństwa
Kolor: Thunder Gray

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: Antares » 09 kwie 2017, 0:48

Jak do tej pory, u mnie też wszystko jest ok (pół roku od odbioru) i chciałbym, aby tak zostało :)
2016, Hyundai Tucson 1,6 GDI Style, Thunder Gray

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: gislantychy » 10 kwie 2017, 15:14

Witam wszystkich.
Jestem nowy, ale nie o tym chciałem pisać. Wkrótce będę "szczęśliwym - to się okaże" posiadaczem wersji 1.6 T-GDI 6MT. Na odbiór czekam do czerwca. Po przeczytaniu tych informacji na temat tej skrzyni biegów to aż ciarki przechodzą. Zastanawiam się czy jeszcze nie zmienić decyzji - bo już zamówienie złożone. Zmieniłbym na automat, bo jednak chce opcję Turbo. Wiadomo... nie wszyscy użytkownicy Tucsonów się tutaj wypowiadają. Ale zastanawia mnie jak duży odsetek jest sprzedanych tych Tucsonów z tym silnikiem. Ja zamówiłem auto zanim znalazłem te forum, ale jeszcze nie odebrałem - więc jeszcze mam szanse ustrzec się tych niespodzianek. Po cichu liczę, że mi się to nie trafi.. ale to tylko pewnie marzenia. Z zachwytu nad kupnem nowego auta mój entuzjazm opadł do niemal zera. Co robić?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2855
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: Tucson » 10 kwie 2017, 15:21

Czekać, odebrać, cieszyć się nowym sprawnym autem :) - masz gwarancję więc jak co to naprawią, to tylko brzęczenie - nikogo to jeszcze nie zatrzymało na drodze. Wg mnie to nie skrzynia brzęczy z tego co obserwuję temat - czekamy na rozwój sytuacji.

gislantychy
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:05
Lokalizacja: Tychy
Twój samochód: 1.6 T-DGI 2WD style
Kolor: white sand

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: gislantychy » 10 kwie 2017, 15:27

Tak naprawdę to jak przeczytałem o tym brzęczeniu to i teraz z moim IX20 słyszę delikatne brzęczenie przy lewym kole jak wyjadę z garażu. Mi to nie przeszkadza. Ale nie chce siedzieć w serwisach w okresie gwarancyjnym skoro wymiany skrzyń póki co nic nie dają:) Nic tylko jeździć - ja i tak lubię słuchać radia w aucie więc pewnie tego nie będę słyszeć.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu