Tucson TL
Brak mocy w 1.6 T-GDI

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
krzysztof mochocki
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2022, 15:29
Lokalizacja: wrocław
Twój samochód: 1.6 GDI PREMIUM 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: czarny

Brak mocy w 1.6 T-GDI

Post autor: krzysztof mochocki » 15 wrz 2022, 13:35

witam grupowiczów posiadam tucsona 1.6 turbo o mocy 177 km z 2017 roku z automatyczną skrzynią problem w tym że tych owych koni nie odczuwam bardzo słaba reakcja na pedał gazu po w ciśnięciu w podłoge po chwili dopiero zaskakuje nie ma takiego płynnego ciągu bardzo bym prosił o jakąś podpowiedz

Poadam
Twórca
Posty: 159
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver

Re: Brak mocy w 1.6 T-GDI

Post autor: Poadam » 15 wrz 2022, 20:02

hej, nie wiem jak tam to wygląda w rocznikach 2017, masz na kluczyk czy start/stop ?

kik
Weteran
Posty: 343
Rejestracja: 29 maja 2020, 13:36
Lokalizacja: Rawicz
Twój samochód: 1,6 T-GDI Style automat
Kolor: Biały

Re: Brak mocy w 1.6 T-GDI

Post autor: kik » 15 wrz 2022, 20:09

A w trybie sport?

Poadam
Twórca
Posty: 159
Rejestracja: 05 lut 2021, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Kolor: Silver

Re: Brak mocy w 1.6 T-GDI

Post autor: Poadam » 15 wrz 2022, 20:36

Napisze co mi pomogło, pisałem już tutaj że mam wrażenie jakby auto się dławiło przy wrzucaniu z 1 na 2 , tak jakby była opóźniona reakcja na pedał gazu, coś jak turbodziura. Miałem się przyzwyczaić i i nauczyć jeździć, ogólnie ten typ tak ma. Wydawało mi się że to opanowałem, wystarczyło przeciągnąć trochę wyżej obroty i zmieniać biegi na wyższych obrotach. Nie dawało mi to spokoju, bo to było nienaturalne dla mnie. A co się okazało, że pomógł reset pedału gazu.

1. na wyłączonym aucie wciskamy pedał gazu do końca
2. dwa razy naciskamy przycisk start do pozycji ON (wciśnięty tylko gaz - tak żeby auto się nie uruchomiło)
3. trzymamy wciśnięty pedał gazu tak przez 15-30sekund
4. puszczamy pedał gazu
5. wyłączamy auto przyciskiem start

Nie wiem czy pedał gazu ma jakiś układ elektroniczny / adaptacyjny albo coś , ale ten reset mi pomógł, nie mam już opóźnienia na wciśnięty gaz po zmianie z 1 na 2.
Sprawdź może w automatach jest podobnie. Dlatego też pytałem się o kluczyk, bo nie wiem czy ten sposób działa na wersję z kluczykiem.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu