Tucson TL
Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: wittek » 28 mar 2019, 16:37

Witam!

Mam taki problem, kupiłem Tucsona z importu i gdzieś po drodze ktoś uznał, że przyda mu się karta SD no i do mnie samochód dotarł bez karty.

Jak mogę rozwiązać problem - nie zależy mi nawet na samych mapach a na tym by działało mi wifi - teraz mam ikonkę od wifi nieaktywną oraz by móc na wyświetlaczu wyświetlać google maps z telefonu czyli mieć tzw screen mirroring.

Czy pliki z pierwszego postu w wątku "nowe mapy nawigacji" mogę zgrać na kartę pamięci i wszystko będzie działać czy muszę coś pokombinować.

Jednym zdaniem skąd wziąć kartę z wgranym na nią tym co potrzeba by system multimedialny funkcjonował prawidłowo - muszę gdzieś taką kartę dokupić - OLX? Mogę gdzieś tu znaleźć to co muszę wgrać na kartę i taką kartę sam sobie jestem w stanie przygotować?

W ASO na moje pytanie dostałem odpowiedź - karta dedykowana do auta - proszę bardzo, jedyne 860zł :)

Krzych1
Weteran
Posty: 278
Rejestracja: 15 mar 2018, 18:28
Lokalizacja: Koluszki
Twój samochód: 1,7 Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: Krzych1 » 28 mar 2019, 19:01

Wpisz na olx Bełchatów tam gość ma kary z najnowsza mapa ,,sprawdzony temat a koszt z karta koło 200 zloty ,tak samo miałem jak ty brak karty w nawi

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: wittek » 28 mar 2019, 19:47

Krzych1 pisze:
28 mar 2019, 19:01
Wpisz na olx Bełchatów tam gość ma kary z najnowsza mapa ,,sprawdzony temat a koszt z karta koło 200 zloty ,tak samo miałem jak ty brak karty w nawi
Tak, tak widziałem, znalazłem też taniej za 100zł w Kole. Gdybym był pewien, że to będzie działać na 100% pewnie bym się zdecydował. Ty kupowałeś od tego gościa z Bełchatowa? Tucsona masz z którego rocznika? Karta przyszła, włożyłeś ją w slot i po prostu działa czy musiałeś coś instalować, reinstalować?

Novibud
Twórca
Posty: 154
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:15
Lokalizacja: Włocławek
Twój samochód: KIA Cee'd Sportswagon XL 2013 1,6 CRDi 128 6AT
Kolor: Dark Metal

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: Novibud » 28 mar 2019, 19:53

WiFI jest powiązane z navi, tzn. brak karty nie aktywuje map i wifi także nie jest aktywne. Jak mi podeślesz kartę SD 16GB na mapy i drugą 32GB na soft to dostaniesz najnowszą wersję mapy D.E2 i softu 20.183. Później możesz na te karty nagrywać i wgrywać aktualizacje. Możesz to robić sam, jak sobie prześledzisz wątki to wszystko jest opisane, ale jak rozumiem na start chcesz "gotowca"?

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: wittek » 28 mar 2019, 21:18

Novibud pisze:
28 mar 2019, 19:53
WiFI jest powiązane z navi, tzn. brak karty nie aktywuje map i wifi także nie jest aktywne. Jak mi podeślesz kartę SD 16GB na mapy i drugą 32GB na soft to dostaniesz najnowszą wersję mapy D.E2 i softu 20.183. Później możesz na te karty nagrywać i wgrywać aktualizacje. Możesz to robić sam, jak sobie prześledzisz wątki to wszystko jest opisane, ale jak rozumiem na start chcesz "gotowca"?
Wolałbym gotowca, no ale mogę też trochę tak za rękę prowadzony spróbować ogarnąć to samemu. Z pierwszego linku rozpakowałem pliki i zatrzymałem się na tym, że są to pliki torrentowe - a z torrentami nigdy w życiu nic nie robiłem no i poległem w tym momencie.
Jeśli jesteś w stanie mi pomóc i podesłać linki skąd ściągnę soft i mapy w jakiś prosty sposób może to ogarnę. Karty mogę Ci podesłać i chętnie skorzystam z Twojej pomocy, ale mogę też zrobić przelew za karty by nie nabijać kasy za przesyłkę w lewo i prawo Poczcie Polskiej i po prostu wyślesz mi karty z softem i mapami. Wyjdzie szybko licząc na pewno mniej niż rzeczone 160 zł w Bełchatowie czy nawet znalezione przeze mnie 100 zł w Kole.

Odkryłem jeszcze jeden problem chcąc zainstalować Tucsy - nie działa mi gniazdo USB, ktoś przy nim "grzebał", probowałem instalować Tucsy z karty SD którą w Windowsie widzę ale wywala mi instalację no i cały czas nie mam wifi więc nie wiem jak to ogarnąć. Może nie da się Tucsy z karty SD instalować?

Krzych1
Weteran
Posty: 278
Rejestracja: 15 mar 2018, 18:28
Lokalizacja: Koluszki
Twój samochód: 1,7 Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: Krzych1 » 28 mar 2019, 23:39

Ja byłem u gościa na miejscu trwalo to pare minut ,i dziala bez zarzutu

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: wittek » 29 mar 2019, 8:54

Dzięki za porady Panowie. Skorzystam w takiej sytuacji z oferowanej przez kolegę Novibud pomocy. Gdyby ktoś jeszcze podpowiedział jak zainstalować Tucsy mając uszkodzone USB a sprawny slot na karty byłoby fajnie.

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: wittek » 04 kwie 2019, 22:02

Bardzo dziękuję Krzysztofowi - Navibud

System przeinstalowany, karta z mapami w slocie. Wszystko działa jak należy.!

Dobrze, że są na świecie życzliwi i pomocni ludzie tacy jak Krzysztof!

Raz jeszcze dziękuję!

Pablo20
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2023, 12:41
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI Style
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: Pablo20 » 04 paź 2023, 12:48

Cześć.
Natrafilem na ten wątek i chciałbym się poradzić.
Posiadam Tucson-a z 2017 od jakiegoś roku. Podczas zakupu w aucie nie było oryginalej karty SD , a ja jakoś o tym nie pamiętałem. Kupilem ostatnio na all.. mapy podając sprzedawcy wszystkie potrzebne dane o jakie prosił. Pierwsza przysłana karta nie działa tzn wyskakuje ten sam komunikat jak w filmie. Kolejna podesłana karta została sprawdzona przed wysyłką w innym aucie i wszytko ' grało ' . U mnie niestety znów nie.
Sprzedający nie poddawał się i podesłał pliki ze starszą wersją do wygrania . Niestety nadal nic.
Koledzy jest jakaś szansa , żeby to działało.

https://youtu.be/W33kPAZ7G-0?si=zL9BN01JmN_45P4E

pspgame
Weteran
Posty: 293
Rejestracja: 24 maja 2020, 16:05
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 2.0 CRDi 6AT 4WD
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Czarny

Re: Brak karty SD w systemie multimedialnym.

Post autor: pspgame » 04 paź 2023, 13:39

Pobierz program z tej trony https://update.hyundai.com/EU/PL/navigationUpdate
zainstaluj, uruchom, wybierz auto i z prawej strony 2015-2017 tucson
pobierz na komputer całość około 10 giga zajmuje
kup kartę 16 giga - nie jestem pewien czy 32 obsługuje nawigacja
przegraj całą pobraną zawartość na kartę

uruchom samochód, zapodaj kartę i przeprowadź aktualizację całego systemu na włączonym silniku
po zakończeniu aktualizacji powinna działać nawigacja

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu