Tucson TL
BOX dachowy

Masz problem z nadwoziem lub karoserią - Tucson TL? Napisz tutaj.
redlumek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hybrid Plug-in Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Teal

BOX dachowy

Post autor: redlumek » 31 maja 2022, 11:09

Jaki boxy dachowe używacie i polecacie lub odradzacie?

Zastanawiam się nad tymi dwoma
Inter Pack Stella 480
https://allegro.pl/oferta/box-bagaznik- ... 8473f5e953#
Taurus Altro 460l
https://allegro.pl/oferta/box-dachowy-t ... d8b1433976#

lub kupic coś trochę tańszego
Modula Travel 460L
https://allegro.pl/oferta/trumna-na-dac ... a8eb9745d0#

ten ostatni ma jednostronne otwieranie i 2-punktowy zamek centralny, zaś te pierwsze dwustronne otwieranie i 3-punktowy zamek centralny - przydaje się to?

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 952
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: BOX dachowy

Post autor: Zibi70 » 31 maja 2022, 20:59

Mogę się wypowiedzieć na temat tego
Obrazek

https://allegro.pl/oferta/box-dachowy-b ... 5a65d2095d

Jeśli nie ma potrzeby wożenia jakichś dużych rzeczy to jest bardzo sprytny kufer - z możliwością dostosowania do różnych samochodów - dzięki przesuwnym mocowaniom - nie ma zakładania cybantów itp - jest mechanizm zaciskowy - szybko i pewnie na różne rozstawy belek. Mechanizm jest solidny i bezpieczny - spełnia wymagania standardu Crash City.
Wytłoczenia w podłodze osadzają kufer niżej nad dachem, dzięki czemu można wjechać na większość parkingów podziemnych. Poza tym kufer stawia mniejszy opór w czasie jazdy. Nie hałasuje za bardzo. Mam go już 4 czy 5 lat - nie sprawia kłopotów - można do niego sporo napakować, choć oczywiście ładowność jest ograniczona jak każdego kufra do 75 kg.

Co do konkurencji, którą proponujesz - ta Modula jest "łokropnie" wysoka - żagiel na podmuchy boczne do tego ten połysk - każda rysa będzie widoczna i bolesna dla oka. Bałbym się tego.
- Altro - wygląda lepiej - podobne rozwiązania jak w moim - To też Taurus.
- InterPack - pomacaj go, bo niektóre mają cienki laminat. Ma upierdliwy system mocowania, ale zaletą może być dwustronność. Wygląda nieźle.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

redlumek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hybrid Plug-in Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Teal

Re: BOX dachowy

Post autor: redlumek » 01 cze 2022, 11:48

Ten extreme - całkiem fajnie wygląda, taki opływowy - ale jak z przykrywa? Nie jest za miękka? "Wykonane z tworzywa ABS – podłoga, tworzywo HDPE górna pokrywa." zaś Altrus jest cały z ABS
PS extreme ma ładowność 50kg, zaś Altrus 75kg

Awatar użytkownika
Zibi70
Mistrz
Posty: 952
Rejestracja: 02 paź 2021, 19:49
Lokalizacja: Mazowieckie
Twój samochód: Hyundai Tucson N-Line 1.6 T-GDI 150 KM
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Knight

Re: BOX dachowy

Post autor: Zibi70 » 01 cze 2022, 21:35

Nie umiem porównać - nie wiem jak sztywny jest Altrus - czy sztywniejszy. Generalnie ja w Extreme nie zauważyłem jakichś problemów. Wieko być może nie jest pancerne - da się je :zdeformować ale to okazało się akurat zaletą. Raz zdarzyło mi się wjechać na dosyć niski parking podziemny i trafiłem dodatkowo na obejmę rury dodatkowo obniżającej sufit, zrobiłem rysę, ale wieko się poddało i nie pękło. Rysa na szczęście nie jest zbyt widoczna i całość śmiga bez kłopotu. Co do ładowności hmmm... nigdy nie ważyłem :) Ładuję ile się zmieści - choć w miarę możliwości wybieram lżejsze rzeczy do kufra, żeby nie przeciążać dachu.
Oczekiwanie zaostrza apetyt :twisted: miał być 15.12.2021, potem 28.12, a potem przestał być, bo tak potrafi spieprzyć Hyundai Motortest Warszawa. :evil:
28.12.2021 - Zmiana dealera i... 3.02.2022 - JEST! 8-)

redlumek
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Twój samochód: Hybrid Plug-in Platinum
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Teal

Re: BOX dachowy

Post autor: redlumek » 02 cze 2022, 10:51

dzięki za opinie - szkoda że nie mam gdzie pomacać tych boxów - zastanawiam się jeszcze czy nie dopłacić do Xtreme II 450

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu