Bagażnik rowerowy na klapę

Gadżety i indywidualne doposażenie Hyundai Tucson.
bolek
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2017, 11:43
Lokalizacja: mazowieckie
Twój samochód: 2,0 CRDI 4WD 136 KM
Kolor: Czarny

Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: bolek » 05 cze 2017, 11:46

Witam
Czy ktoś posiada taki bagażnik, widziałem na mieście że jeżdżą ludzie z takimi, choć nie widzę w internecie nic dedykowanego do nowego tucsona. Niestety nie mam haka holowiniczego a na dach jakoś ciężko samemu będzie załadować 2 rowery.
Będę wdzięczny za radę.

Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: marcelini » 05 cze 2017, 22:54

Przyznam szczerze że dla platformy na rowery walczyłem o hak. We wcześniejszych autach platforma (golf) lub na dachu (Fabia). Fakt, że jeździ tego trochę po naszych ulicach, ale zawsze jak to widzę, zastanawiam się, do którego kilometra. Mnie osobiście to nie przekonuje...
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

krisman

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: krisman » 05 cze 2017, 23:17

Do tego niszczy lakier.
Zawsze można użyć składanych schodów żony, do wieszania firanek ;) by wgramolić rower na belki.Obrazek
Z tą składają drabinką (trzy stopnie) to nie żart . Pomoże na 100%

Julek

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: Julek » 05 cze 2017, 23:32

Pomoże na 100% - może wydać się to śmieszne ale na wakacje sam takie schodki ładuję do auta. Zwłaszcza zimą jak trzeba wyciągać narty z boxu . Sprawdzone również do montażu rowerów.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Julek

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: Julek » 05 cze 2017, 23:37

Wady bagażnika na klapę : uszkodzenia lakieru (lub nawet klapy) - na dziurawych drogach właściwie nieuniknione, a ustawione poprzecznie do kierunku jazdy rowery powodują ogromny wzrost oporów powietrza i zużycia paliwa.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Michal
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 07 sty 2017, 18:22
Lokalizacja: Małopolska
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T GDI 4 WD Tour de Pologne
Kolor:

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: Michal » 06 cze 2017, 7:35

Ja na klapie rowerow jeszcze nie wozilem, ale mam doswiadczenie z 4 rowerami na dachu I na platformir na haku.
Zmienilem na hak gdy kiedys na mazurach jeden rower mi spadl.
Dodam ze nie szaleje jak jestem zaladowany. Rower spadl przy predkosci 100 km/godz. Wyczepil sie I do dzis nie wiem jak to bylo mozliwe, bo sprawdzalem zawsze mocowanie kilka razy I tez w trakcie postoju. Dobrze ze nic za mna nie jechalo. (rower poszedl na zlom).
Potem juz nie dalo sie jezdzic bo tylko sie slucha czy na dachu cos sie nie ruszylo.
Kupilem na hak I uwazam ze duzo lepiej. Lawwiej sie zaklada (nie ubrudzisz sie tak), rowery widzisz caly czas (choc z tym dachem co mam teraz tez bym widzial), I opory powietrza mniejsze (a te na dachu sa naprawde spore do przyspieszenia auta).
A schodki sa super. Byly fajne skladane w carefurze. Dwa stopnie, I skladaly sie na plasko. Zawsze biore teraz je do boxa jak jade na narty bo I w bagazniku I w boksie mieszcza sie super, I nie ubrudzisz sie od auta (Zima, narty). Nawet podszedl do mnie gosc I pytal gdzie kupilem bo mowi ze zazdrosci jak widzi jak ja wkladam narty a on caly ubrudzony I na palcach staral sie siegnac.
Hyundai Tucson 2016 1.6 T-GDI 7DCT 4WD (177 KM)
Wersja: Tour de Pologne
Kolor: White Sand

bogdanzuch
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2019, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Xsara Picasso
Kolor: srebrny

Re: Bagażnik rowerowy na klapę

Post autor: bogdanzuch » 01 lut 2019, 15:33

A ja własnie kupiłem w Mieście Rowerów bagażnik montowany na klapie. Mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi, potrzebuję na trzy rowery

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu