Tucson TL
Automatyczne hamowanie / blokowanie jednego koła - 4x4

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Awatar użytkownika
tucsonKGR
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 15 cze 2023, 21:11
Lokalizacja: Gorlice
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Piaskowy

Automatyczne hamowanie / blokowanie jednego koła - 4x4

Post autor: tucsonKGR » 01 lut 2024, 15:59

Cześć, od połowy grudnia 2023 mam problem z hamowaniem koła tylnego prawego. Samochód z napędem 4x4.

Usterka nie jest do wykrycia bardzo łatwo - 3 dni auto było u mechanika i ile razy jeździł to nic nie było. Odebrałem po 3 dniach ujechałem 500m i znowu to samo, ale na szczęście w tym dniu udało mi się też to zademonstrować mechanikowi. Niestety ale ten mechanik nie wykrył problemu.
Problem jest gdzieś po stronie ABS lub kontroli trakcji ponieważ tarcza zaczyna rozgrzewać się od zewnętrznej części tarczy, czyli tam gdzie klocki dociskają tarczę. Przy dłuższej jeździe nawet cała tacza / bęben jest gorąca.

1. Ciśnienie w kołach wszędzie takie samo.
2. Wysokość bieżnika taka sama (wszystkie nowe opony z 2023) - Samochód na tych oponach od października.
3. Komputer błędów nie pokazuje - prędkość na poszczególnych kołach jest taka sama z chwilowym odchyleniem o 1km/h

W momencie kiedy zaczyna blokować, nie da się jechać. Całą budą aż tłucze.
Wyłącznie kontroli trakcji nie pomaga, włączenie 4x4 też nie.
Zaciąganie i puszczenie ręcznego też nie pomaga.
Ruszanie raz do przodu raz do tył - czasem pomoże, ale jak samochód postoi chwilę to też puści.

Ostatnie dwa tygodnie byłby bez problemu, ani raz problem nie wystąpił do dziś.

Jakieś rady co można jeszcze sprawdzić?

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu