Tucson TL
Audio video z Ali Express

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Audio video z Ali Express

Post autor: rafus22 » 17 gru 2018, 10:37

Witam szukałem na forum lecz nic takiego nie znalazłem mianowicie od jakiegoś czasu jestem zainteresowany i szukam sprzętu do mojego auta i nie ukrywam ze byłbym w stanie zakupić sobie sprzęt z jednego z portali . myślałem nad naviPremium ale zrezygnowałem . Dlatego mam pytanie czy już ktoś z kolegów zamawiał bądź ma zamontowane w swoim samochodzie takowy sprzęt .
Ja zastanawiam się nad :


https://pl.aliexpress.com/item/Uniway-A ... 0000000000

Jak to się ma do gwarancji ,bo wydaje mi się ze się traci , natomiast jeśli wymienię głośniki to czy tez tracę gwarancje, skoro ingeruje w instalacje??
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

Kubar72
Twórca
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:50
Lokalizacja: yy
Twój samochód: yyy
Napęd 4x4: Tak
Kolor: yyy

Re: audio video z Ali Express

Post autor: Kubar72 » 17 gru 2018, 17:24

Zainstaluj w autoryzowanym serwisie, koszt ok. 600 zł i gwarancji nie stracisz.

Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Re: audio video z Ali Express

Post autor: rafus22 » 18 gru 2018, 12:15

może i dobre rozwiązanie..... ale ja chciałbym zrobić to sam wygłuszyć drzwi wymienić głośniki itd...
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

Kubar72
Twórca
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2017, 18:50
Lokalizacja: yy
Twój samochód: yyy
Napęd 4x4: Tak
Kolor: yyy

Re: audio video z Ali Express

Post autor: Kubar72 » 21 gru 2018, 11:23

Nic nie stoi na przeszkodzie.

Awatar użytkownika
rafus22
Twórca
Posty: 122
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:52
Lokalizacja: Podkarpackie
Twój samochód: hyunday tucson 1.6GDI Comfort
Kolor: POLAR WHITE

Re: audio video z Ali Express

Post autor: rafus22 » 23 sty 2019, 12:30

zamowione !! i czekam.
Uniway AXTS1071 2g + 32g Octa 8 rdzeń android 8.1
Widocznie nikt tego nie zamawia z forum.
Hyunday Tucson POLAR WHITE 1.6GDI Comfort..+ jeszcze coś...

JaroT
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 03 lip 2017, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort 2WD
Kolor: Jakiś taki srebrny

Re: audio video z Ali Express

Post autor: JaroT » 24 sty 2019, 8:30

opisz wrażenia jak dojdzie i zamontujesz

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: audio video z Ali Express

Post autor: wittek » 25 kwie 2019, 14:32

rafus22 pisze:
23 sty 2019, 12:30
zamowione !! i czekam.
Uniway AXTS1071 2g + 32g Octa 8 rdzeń android 8.1
Widocznie nikt tego nie zamawia z forum.

Zamontowałeś? Sam to robiłeś czy w jakimś warsztacie?. Jakie masz odczucia? Zastanawiam się nad tym samym modelem - chcę wymienić fabryczną nawigację na Windows na coś z Androidem.

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: audio video z Ali Express

Post autor: wittek » 03 maja 2019, 9:13

Kolega chyba zniknął z forum. Ja kupiłem, trochę przypadkiem to:
https://pl.aliexpress.com/item/Android- ... 94180.html

Przypadkiem, gdyż miałem kupić to z tego wątku. To co kupiłem znalazłem na OLX w innej oczywiście cenie niż ta z linku.
Napiszę kilka słów, może komuś się to przyda. Pewnie takich przypadków jak ja, gdzie fabryczna nawigacja ciągle się wiesza i nie daje się jej normalnie używać jest niewiele ale może moje refleksje przydadzą się komuś kto chce zamienić radio na navi.

Otóż, porównując do fabrycznej oczywiście i oczywiście całkiem subiektywnie ja widzę więcej plusów niż minusów.

Plusy:
-android i google maps, a także mapy offline (ja kupiłem z wgranym rosyjską nakładką REDMOD - oczywiście do wyboru jest język polski) które mam w nawigacji
-odtwarzacz płyt CD - w domu w zasadzie nie słucham muzyki z płyt a mam ich pokaźną kolekcję więc mi pasuje bardzo.
-możliwość oglądania wideo
-cztery miejsca na podpięcie dodatkowych nośników pamięci - dwie karty microSD i dwa wyjścia USB (można na stałe włożyć np kartę 32GB z ulubioną muzyką czy filmami i ją sobie aktualizować raz na jakiś czas wedle uznania)
-możliwość wpięcia kostki OBDII i za pomocą Torque np monitorowanie i zabawa z ustawieniami auta - dla chętnych oczywiście, ale możliwość jest.
-można dokupić tuner samochodowy DVBt i mieć telewizję w nawigacji
-można podłączyć videorejestrator i rejestrować na jednej z kart sd na przykład

Minusy
-długi czas uruchamiania nawigacji - nawet radia. Android musi wstać, trwa to ok 30sekund
-jakość wyświetlacza - niestety słabsza niż w oryginale, tzn jasność i kontrast jest o jakieś 10-20%, i niestety odświeżanie nie jest takie jak w fabrycznej czyli trochę migocze na białym tle. Po dwóch dniach się już do tego przyzwyczaiłem i mi nie przeszkadza ale w dzień instalacji różnicę widziałem sporą.


Poza tym, działają przyciski na kierownicy, nie działają oczywiście wskazówki nawigacji na wyświetlaczu między zegarami,dźwięk jest na prawdę dobry.
Póki co użytkuję jej kilka dni i jestem zadowolony, napiszę jednak coś więcej za jakiś czas

Slavko078Tuscon
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2018, 18:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Twój samochód: 2,0 CRDI Comford
Kolor: Whide Sand

Re: audio video z Ali Express

Post autor: Slavko078Tuscon » 04 maja 2019, 19:33

mam takie pytanko do kolegi wittek czy zestaw głośnomówiący korzysta z oryginalnego mikrofonu czy jest jakiś dodatkowy mikrofon i oczywiście czy jakość rozmów daję radę

wittek
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 28 mar 2019, 16:17
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Tucson 1.7 crdi 2WD 2016
Kolor: czarny

Re: audio video z Ali Express

Post autor: wittek » 05 maja 2019, 9:02

Slavko078Tuscon pisze:
04 maja 2019, 19:33
mam takie pytanko do kolegi wittek czy zestaw głośnomówiący korzysta z oryginalnego mikrofonu czy jest jakiś dodatkowy mikrofon i oczywiście czy jakość rozmów daję radę
Z oryginalnego chyba nie, mikrofon jest wbudowany w obudowę nawigacji od strony kierowcy i w zupełności wystarcza - testowałem w mieście, nie wiem jak przy dużych prędkościach i szumie wiatru z zewnątrz. W zestawie z nawigacją jest dodatkowy mikrofon na kablu, który można sobie zamontować gdzie się chce, choć szczerze nie wiem gdzie bym go miał montować, może w okolicach osłony przeciwsłonecznej.
Jakość rozmów daje radę spokojnie.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu