Tucson TL
ASR - system kontroli trakcji.

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Julek

ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: Julek » 19 sty 2018, 23:50

Wczoraj w Poznaniu (i nie tylko) pogoda była beznadziejna. Padał obficie śnieg i było bardzo ślisko. Przy ruszaniu na grubym, świeżym śniegu np.na światłach, mimo zimowych opon, Tucson ślizgał się mocno na boki. I o dziwo, pomogło wyłączenie ESC (ASR). Po wyłączeniu tego systemu nie było żadnych problemów w ruszaniu z miejsca.
Wychodzi, że ESC przeszkadza na grubym śniegu .
Czy ktoś testował ten system i go wyłączał w podobmych warunkach ?

Seba
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 06 gru 2017, 19:16
Lokalizacja: Opole
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Polar White

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: Seba » 20 sty 2018, 0:40

Dlatego między innymi można to wyłączyć.

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: losiek » 20 sty 2018, 0:52

Ja zawsze wyłączam system kontroli trakcji gdy wyjeżdżam pod zaśnieżony podjazd z parkingu koło mojej pracy.
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Awatar użytkownika
Fred.X
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 16 lis 2017, 20:57
Lokalizacja: Toruń
Twój samochód: Tucson 1.6 GDi
Kolor: Polar White

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: Fred.X » 20 sty 2018, 8:22

Zawsze można i zaleca się ruszanie z 2-go biegu ;)

krisman

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: krisman » 20 sty 2018, 9:13

U mnie tak było przedwczoraj, prawdziwy Har-Magedon, bo drogowców znowu zimą zaskoczyła zima
Mój sąsiad został też zaskoczony, bo był na letnich. Zawsze się śmiał, że w Szczecinie nie ma zimy a ja jeżdżę na zimowych. Za cholerę nie mógł wyjechać z podjazdu.
Co do tematu, padał mokry śnieg i tworzyła się momentalnie warstwa lodu, ciężko było. Jeden z tych dni, gdzie Ci co mają 4x4 są górą



Awatar użytkownika
marcelini
Weteran
Posty: 308
Rejestracja: 07 mar 2017, 11:07
Lokalizacja: Jelenia Góra
Twój samochód: Santa Fe
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Kolor: white pearl

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: marcelini » 20 sty 2018, 9:25

Przy małych prędkościach faktycznie system nie do końca sprawdza się dobrze i lepiej go wyłączyć. Ale mam w trasie na Wrocław skrót, który zimą jest nieutrzymywany przez drogowców a jest tam spora góra o dużym nachyleniu i ok 250 metrów podjazdu. Jadąc z dużą prędkością dzięki systemowi mogę sobie pozwolić na buta w podłodze a system z optymalną przyczepnością wczlapie auto na górę. Próbowałem wyłączyć, bardzo ciężko było "zaliczyć szczyt"!
Santa Fe CRDi 4 WD white pearl

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: losiek » 20 sty 2018, 10:29

Podsumowując chyba warto go wyłączać przy ruszaniu lub pokonywaniu wzniesienia z małą prędkością, przy ośnieżonej i śliskiej nawierzchni. No i przy drifcie :)
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Julek

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: Julek » 20 sty 2018, 11:40

Żeby było śmieszniej, to ja bym się z autem w takich warunkach mocował, a nie pomyślał bym o wyłączeniu tego systemu przy ruszaniu. To kierowczyni Tucsona na to wpadła. Kurcze, te kobiety cały czas zaskakują. Nic się przed nimi nie ukryje, a najważniejsze, że sobie radzą (kurcze, bez nas 😀).

Wysłane przy użyciu Tapatalka

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: MarekB » 20 sty 2018, 13:51

Masz rację krisman, doceniłem 4x4 jak musiałem kilka ostatnich dni pojawiać na placach budowy w małych miejscowościach. Nie jestem pewien czy mimo nowych opon dałbym radę z napędem na 1 oś...

Julek

Re: ASR - system kontroli trakcji.

Post autor: Julek » 20 sty 2018, 13:58

@MarekB, w takich warunkach jakie opisujesz to 4x4 bardzo przydatne. Gdyby zimy w Polsce były obfite w śnieg lub mieszkał bym w górach to napewno bym posiadał auto z napędem 4x4. Opisana przeze mnie sytuacja zdarza się jednak bardzo rzadko. Śnieg teoretyczne pokazał się tej zimy pierwszy raz i już śladu po nim nie ma. I pewnie nie będzie do wiosny. A jedyny wyjazd wcroku zimą na narty w góry... no cóż. Przeboleję.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu