Tucson TL
Apple CarPlay i Google Maps - brak głosowych komunikatów nawigacji

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
BeiZik
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2022, 14:49
Lokalizacja: WaWa
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Czarny

Apple CarPlay i Google Maps - brak głosowych komunikatów nawigacji

Post autor: BeiZik » 02 paź 2022, 12:41

Google Maps w Apple CarPlay uruchomione w Tucson LTe 2019 nie odtwarzają głosowych wskazówek nawigacji - zamiast głosowego "skręć w lewo czy prawo" jest tylko dźwiękowe "biip". Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie? W internecie są opisy tego problemu ale bez sensownego rozwiązania (przeważają wskazówki bez sensu typu: "sprawdź czy nie masz wyciszonego telefonu").
Jedyne obejście jakie znalazłem to w czasie kiedy Google Mapy są wyświetlane w CarPlay na tablecie samochodu trzeba je także ręcznie w telefonie uruchomić - wtedy mapa zaczyna mówić - ale to upierdliwe obejście problemu a nie jego rozwiązanie.
Aktualizowałem oprogramowanie samochodu, aktualizowałem oprogramowanie smartfona, wyłączyłem powiadomienia map przez BT, zmieniłem model telefonu z XR na 13 - i nic - problem występuje (dzieje się tak tylko na CarPlay - na Android Auto z telefonem np. Samsunga wszystko działa jak należy).
Wszelkie wskazówki dotyczące rozwiązania problemu mile widziane - choć chyba spróbowałem wszystkiego...

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu