Tucson TL
Android Auto

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Artz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 20 lis 2019, 21:45
Lokalizacja: Krk
Twój samochód: 1.6 T-GDI 177KM 4WD 7DCT
Kolor: Czerwony

Android Auto

Post autor: Artz » 21 lis 2019, 11:33

hej,

czy można zainstalować jakieś nowe dodatkowe aplikacje do Menu Android Auto?
To fabryczne jest moco ograniczone, na poczatku sadzilem że jest to zależene od aplikacji na telefonie, ale chyba to na samochód trzeba zainstalować dodatkowe programy.

Carlos76
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2019, 13:29
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.6 CRDI 7DCT Comfort
Kolor: White Sand

Re: Android Auto

Post autor: Carlos76 » 03 gru 2019, 13:01

Nie prawda. Dobrze sądziłeś na początku. Android auto i jego zawartość zależna jest tylko i wyłącznie od telefonu. Im więcej masz apek w swoim urządzeniu z androidem tym więcej aplikacji będziesz miał dostępnych z poziomu menu na ekranie samochodu. Ale... nie jest niestety tak, że każda zainstalowana apka w telefonie będzie widoczna w samochodzie po połączeniu z telefonem. Google w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa dopuszcza do użytku w samochodzie tylko wybrane aplikacje. Listę tych aplikacji znajdziesz w oficjalnym linku Google Play : aplikacje android auto
W większości są to aplikacje muzyczne, mapy, ewentualnie komunikatory z możliwością dyktowania wiadomości. Na pewno nie będzie wśród nich żadnej do oglądania np. filmów. Z czasem pewnie dostępnych będzie więcej aplikacji i być może pojawią się (lub już są) sposoby na zhackowanie Android Auto by umożliwić pokazanie dowolnej aplikacji.
pozdrawiam Karol

Artz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 20 lis 2019, 21:45
Lokalizacja: Krk
Twój samochód: 1.6 T-GDI 177KM 4WD 7DCT
Kolor: Czerwony

Re: Android Auto

Post autor: Artz » 07 gru 2019, 11:47

Nie prawda.

Mam zainstalowanych wiele aplikacji z Google Play for Android Auto, a tylko te "fabryczne" są zawsze na liście w samochodzie.

i nie prawda, "fabrycznie" jest VLC Player, który odtwarza filmy nawet w czasie jazdy z telefonu :)

Chyba że czegoś nie dostrzegłem co możliwa rozszerzenie "fabrycznych" aplikacji.

PIOTREL
Weteran
Posty: 469
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Android Auto

Post autor: PIOTREL » 08 gru 2019, 21:33

Jest wiele aplikacji które działają z Android Auto.
Wystarczy w telefonie uruchomić AA rozwinąć w górnym lewym rogu zakładkę menu. Jest tam zakładka Aplikację na AA. Wszystkie tam pobrane apki powinny działać z AA.

Artz
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 20 lis 2019, 21:45
Lokalizacja: Krk
Twój samochód: 1.6 T-GDI 177KM 4WD 7DCT
Kolor: Czerwony

Re: Android Auto

Post autor: Artz » 09 gru 2019, 10:23

Powinny, ale jak ja piszę w tym temacie od początku, nie są. Być może tylko w Tucson, być może tylko u mnie.

Carlos76
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2019, 13:29
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.6 CRDI 7DCT Comfort
Kolor: White Sand

Re: Android Auto

Post autor: Carlos76 » 10 gru 2019, 8:26

Dokładnie jak pisze PIOTREL. Może kwestia aktualizacji AA w telefonie. Z każdą nową wersją dochodzą jakieś nowe funkcje. Wydaje mi się, że ja też nie miałem żadnej aplikacji widocznej (prócz Spotify, Google Maps i czegoś tam jeszcze) ale po aktualizacji AA w tel. zrobiło się ich jakoś więcej. A w VLC przez AA mam tylko dostępne odtwarzanie plików dźwiękowych a nie filmów :(
pozdrawiam Karol

Carlos76
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2019, 13:29
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: Tucson 1.6 CRDI 7DCT Comfort
Kolor: White Sand

Re: Android Auto

Post autor: Carlos76 » 10 gru 2019, 19:05

Gdyby ktoś się chciał pobawić to podobno ten sposób działa i umożliwia dodanie każdej aplikacji do AA.
U mnie jakoś nie chce ruszyć na razie ale jeszcze się nie poddałem ;)
https://www.youtube.com/watch?v=YAsn9AMeXm8
pozdrawiam Karol

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu