Tucson TL
Akumulator

Masz problem z elektroniką - Tucson TL? Napisz tutaj.
Jerry16
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Twój samochód: Tucson GDI
Kolor:

Akumulator

Post autor: Jerry16 » 08 sty 2017, 12:53

Hi,
Czy ktoś doładowywał akumulator bez odłączania go w Tucsonie prostownikiem mikroprocesorowym. Mam wrażenie, że akumulator nie był nigdy w 100%naładowany. Teraz zima, krótkie trasy, ogrzewanie foteli i kierownicy to sądzę, że trzeba doładować. W i30 zimą raz albo 2 razy doładowywałem prostownikiem z lat 80-tych bez odłączania akumulatora. Przez 7 zim akumulator i samochód spisywał się znakomicie ale z innych względów wymieniłem go na Tucsona. Tucsona z bogatszą elektroniką boję się doładowywać bez odłączania zwykłym prostownikiem, ale prostownikiem mikroprocesorowym, czy można?
Tucson 2016 1.6 GDI Comfort+Navi+Lkas+SLIF

krisman

Re: Akumulator

Post autor: krisman » 08 sty 2017, 19:54

Nie wiem jaki masz aku ,ale w wersji którą ja posiadam jest w technologii AGM ,więc prostownik "zwykły" chyba odpada (musi być elektroniczny np. cętek 5.0)
"Ważne jest aby przy bateriach typu AGM stosować wysokiej jakości ładowarki. Ładowanie zwykłym prostownikiem bez kontroli zmiany temperatury elektrolitu, prawdopodobnie wywoła rozprężenie bloku i doprowadzi do opuchlizny akumulatora lub nawet jego wybuchu"
Czy wolni ładować bez odpinania? teoretycznie nie powinno się ,ale przy tak zaawansowanej ładowarce nie powinno być problemów.

robik79
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 11 gru 2016, 15:15
Lokalizacja: Radomsko
Twój samochód: HYUNDAI Tucson 2.0 CRDI 4WD STYLE AUT
Kolor:

Re: Akumulator

Post autor: robik79 » 08 sty 2017, 22:14

krisman pisze:Nie wiem jaki masz aku ,ale w wersji którą ja posiadam jest w technologii AGM ,więc prostownik "zwykły" chyba odpada (musi być elektroniczny np. cętek 5.0)
"Ważne jest aby przy bateriach typu AGM stosować wysokiej jakości ładowarki. Ładowanie zwykłym prostownikiem bez kontroli zmiany temperatury elektrolitu, prawdopodobnie wywoła rozprężenie bloku i doprowadzi do opuchlizny akumulatora lub nawet jego wybuchu"
Czy wolni ładować bez odpinania? teoretycznie nie powinno się ,ale przy tak zaawansowanej ładowarce nie powinno być problemów.
jest jakies oznaczenie w tusconie jaki to akumlator
bardzo fajny prostownik dlugo go uzywasz mam jeszcze 2 auto tam napewno jest aku starego typu bedzie ten pasowal

krisman

Re: Akumulator

Post autor: krisman » 08 sty 2017, 22:20

u mnie siedzi VARTA Start Stop+ 70Ah 608A(EN)
http://www.dobreakumulatory.com.pl/akum ... -70ah.html
Co do prostownika CETEK jest super i pasuje na 100% (ładuje m/l impulsowo) do ołowiowych żelowych jak i AGM

Jerry16
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 06 sty 2017, 21:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Twój samochód: Tucson GDI
Kolor:

Re: Akumulator

Post autor: Jerry16 » 10 sty 2017, 17:57

Dziękuję za info,

Chyba doładuję jakimś prostownikiem mikroprocesorowym. Wczoraj zmierzyłem napięcie akumulatora było 12 - 50% naładowany. W 100% naładowany ma napięcie 12,6 V.

Pozdrawiam,
Tucson 2016 1.6 GDI Comfort+Navi+Lkas+SLIF

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu