Tucson NX4
Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Masz problem z elektroniką - Tucson NX4? Napisz tutaj.
NiktTakiegoNieMa
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 17 cze 2022, 14:11
Lokalizacja: Śląskie
Twój samochód: 1.6 MHEV 150KM 2WD Platinum
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Teal

Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Post autor: NiktTakiegoNieMa » 17 cze 2022, 14:17

Ostatnio kilka razy spróbowałem użyć funkcji Smart Cruise Control (aktywny tempomat) w korku i o ile jazda za innym samochodem działa całkiem całkiem to hamowanie do 0 (gdy auto przede mną się zatrzymuje) to jakiś dramat, prawie zawsze kończy się ostrym szarpnięciem, tak jakby tuż przed zatrzymaniem wcisnąć pedał hamulca do oporu. Wg mnie trochę dyskwalifikuje to tę funkcję, zero komfortu. Czy u Was też to tak działa? Czy może trzeba się z tym wybrać do serwisu?

arbi
Weteran
Posty: 334
Rejestracja: 14 cze 2021, 22:24
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 T-GDI HEV Platinum 2WD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: 2 kolorowy

Re: Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Post autor: arbi » 19 cze 2022, 20:00

Podczas jazdy w korku na aktywnym temp. działa ok hamuje łagodnie i łagodnie rusza wraz z pojazdem poprzedzającym. Jeżeli chodzi o hamowanie awaryjne to jest tak jak mówisz. Auto czeka do ostatniego momentu i po hamulcach. Do końca komp ma nadzieję że jednak ty zareagujesz.

Marcinus00
Twórca
Posty: 171
Rejestracja: 18 lip 2019, 22:23
Lokalizacja: Polska
Twój samochód: 1.6 GDI 2WD
Napęd 4x4: Tak
Kolor: White

Re: Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Post autor: Marcinus00 » 19 cze 2022, 22:06

NiktTakiegoNieMa pisze:
17 cze 2022, 14:17
Ostatnio kilka razy spróbowałem użyć funkcji Smart Cruise Control (aktywny tempomat) w korku i o ile jazda za innym samochodem działa całkiem całkiem to hamowanie do 0 (gdy auto przede mną się zatrzymuje) to jakiś dramat, prawie zawsze kończy się ostrym szarpnięciem, tak jakby tuż przed zatrzymaniem wcisnąć pedał hamulca do oporu. Wg mnie trochę dyskwalifikuje to tę funkcję, zero komfortu. Czy u Was też to tak działa? Czy może trzeba się z tym wybrać do serwisu?
Dziś sprawdziłem pierwszy raz jak działa w korku i płynnie hamuje, płynnie rusza. Bez zarzutów.

NiktTakiegoNieMa
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 17 cze 2022, 14:11
Lokalizacja: Śląskie
Twój samochód: 1.6 MHEV 150KM 2WD Platinum
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Dark Teal

Re: Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Post autor: NiktTakiegoNieMa » 19 cze 2022, 22:10

Dla ścisłości - samo hamowanie jest płynne, jedynie zatrzymanie się nie jest. Dziś potestowałem sobie jeszcze troszkę i okazało się, że chyba kluczowe znaczenie ma tutaj ustawiony dystans/odległość w tempomacie. Przy ustawieniu 2 nieraz mocno hamuje, przy ustawieniu 4 (max) jest już płynnie.

Pedr
Twórca
Posty: 128
Rejestracja: 01 wrz 2021, 20:40
Lokalizacja: Wielkopolska
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Dark Knight

Re: Aktywny tempomat w korku a hamowanie

Post autor: Pedr » 20 cze 2022, 17:31

U mnie z hamowaniem nie ma problemu ale denerwujące jest powolne ruszanie gdy się zatrzyma. Zanim się rozpędzi do jakiejś sensownej prędkości to się robi taka luka przed poprzedzającym samochodem, że się zaraz tam ktoś próbuje wcisnąć.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu