Tucson TL
Aktualizacja radia i map nawigacji

Nawigacja i mapy aktualizacje, ustawienia radia i problemy z dźwiękiem - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Aktualizacja radia i map nawigacji

Post autor: Tucson » 21 lis 2016, 18:30

Instalacja oprogramowania
  • Jeśli masz program antywirusowy, powinieneś go wyłączyć na chwilę, aby uniknąć problemów podczas dekompresji plików w SD (zdarzył się przypadek).
  • Po pobraniu oprogramowania rozpakuj go do pustej karty SD. Spowoduje to utworzenie kilku plików lgu, Aerith.exe i folderu mikro w katalogu głównym SD.
  • Przy pracującym silniku pojazdu włóż kartę SD do wyposażenia pojazdu i poczekaj, aż uruchomi się ponownie.
  • Zostanie wyświetlony aktualizator Aerith pokazujący „aktualne” wersje i wersję do zainstalowania. Kliknij przycisk „ Upgrade ”. Zaakceptuj ostrzeżenia, które dajesz i poczekaj na zakończenie aktualizacji.
Instalacja potrwa około 9 minut. Coś więcej, około 14 minut, jeśli robi się to z wersji przed 20.166.
Po instalacji komputer uruchomi się ponownie. Wyjmij kartę SD.

Instalacja map

Mapy są przygotowane do pracy ze sprzętem Hyundai Hiszpania, ponieważ zawiera plik LMV.LMF z Tucson. Nie testowałem map w Kia. Użytkownicy innych pojazdów / krajów mających problemy z uzyskaniem tych map należy próbować skopiować folder \ LgeNavi \ LIMF \ plików LMV.LMF znalezionego w jego oryginalnej karty. W każdym razie do tych map dodałem plik AMK.LMF, więc większość ograniczeń, które mogą istnieć, nie stanowi problemu.

Instalacja jest prosta, w pustym SD rozpakuj plik mapy. Spowoduje to wygenerowanie folderu LgeNavi w katalogu głównym SDi dodatkowo plik o nazwie checksums.md5, który nie jest niezbędny, ale zachowuję go. Polecam wypróbowanie nieoryginalnej karty SD i po sprawdzeniu, że działa poprawnie, możesz zrzucić zawartość na oryginalną kartę.

Załączam także nową tabelę kompatybilności między modelami Hyundai i ich odpowiednimi modelami nawigacji.
HME_COMPATIBILITY_GUIDE.pdf
Aktualizacja 2019-08-19

Podrzucam linki pobierania aktualizacji nawigacji, jest to wersja Master używana we WSZYSTKICH modelach nawigacji Hyundai, pozostawiam również aktualizacje map dla nawigacji Windows i nawigacji Android.
Kroki, które należy wykonać, są w zasadzie takie same, jak wskazano powyżej.
Najpierw sformatuj kartę SD 32 Gb z komputera z systemem Windows w Fat32 i 32 sektorach, a następnie skopiuj zawartość pliku aktualizacji, włóż w nawigacji z uruchomionym silnikiem i zakończ proces równolegle, jeśli dostępna jest inna karta, skopiuj zawartość map odpowiadających Twojej nawigacji.

Przeglądarka Update (Master) Hyundai_EU_All_Software_2019-1.2.rar
wersja mapy Gen5.0 (Android) Hyundai_Gen5.0_Mobis_Map_2019-1.rar
wersja mapy Gen2.0 (Windows) - Hyundai_Gen2.0_Map_2019-1.rar

Aktualizacja 2020-03-01
Hyundai Gen 5.0 LGE Map 2020 + Europe Software 2020.rar
Hyundai_EU_All_Software_2020.zip.zip
Hyundai_Gen5.0_LGE_Map_2020.zip.zip
Hyundai_Tucson_mapy.pdf
Hyundai_Tucson_Radio_Software_maps_LGE_Mobis.pdf
Aktualizacja 2021-04-07
Dostępna jest aktualizacja na 2021, sprawdzałem tylko GEN 2 i wszystko działa, trzeba wejść na ruską stronę Kia link: https://update.kia.com/RU/EN/navigationUpdate, pobrać i zainstalować Navigation Updater, navi i aktualizacje systemu pobieramy z poziomu Navigation Updater, pobrane pliki wrzucamy na kartę pamięci, wpinamy do auta, aktualizujemy, po aktualizacji usuwamy pliki aktualizacyjne i zostawiamy tylko folder LGENavi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: jag888 » 22 lis 2016, 13:07

Koledzy, prosba o podanie wersji aktualnego softu i map

kik

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: kik » 22 lis 2016, 17:54

EUR.08.47.50.001.001"

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: Tucson » 23 lis 2016, 8:49

Jak się sprawdza wersję map w navi?

kik

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: kik » 23 lis 2016, 9:26

Kartę z mapą należy włożyć do czytnika np w laptopie tam otworzyć folder TDP i plik tekstowy precalcdb i tam już wszystko jest.

wrobel

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: wrobel » 23 lis 2016, 22:35

kik pisze:Kartę z mapą należy włożyć do czytnika np w laptopie tam otworzyć folder TDP i plik tekstowy precalcdb i tam już wszystko jest.
...albo bez zbędnych ceregieli ;) wystarczy nacisnąć fizyczny przycisk ustawień (ten z zębatką), potem nacisnąć go jeszcze raz i przytrzymać kilka sekund (tak samo jak się wchodzi do windy - tylko nie może być pena w USB).

Awatar użytkownika
gdyl
Twórca
Posty: 139
Rejestracja: 02 paź 2016, 11:39
Lokalizacja: Kołobrzeg
Twój samochód: Tucson 1.6
Kolor: Czarny

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: gdyl » 24 lis 2016, 10:10

O widzę ze minęła mnie jakaś aktualizacja :P
Obrazek

krisman

Re: Jakość plastików wewnętrznych

Post autor: krisman » 07 gru 2016, 22:53

karta którą dostałem wgrywa się sama czy trzeba "prowadzić" wgranie?

Pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony 08 gru 2016, 20:56 przez wąski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: treść posta nie miała związku z tematem.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Jakość plastików wewnętrznych

Post autor: jag888 » 08 gru 2016, 19:24

to karta którą dostałem wgrywa się sama czy trzeba "prowadzić" wgranie?
co masz na myśli w kontekście karty?

wrobel

Re: Aktualizacja map na najnowsze

Post autor: wrobel » 08 gru 2016, 19:51

Pewnie ma na myśli kartę pamięci. Ja przy odbiorze miałem już kartę w czytniku więc nie mam pojęcia czy mapy na niej zawarte się jakoś instaluje czy nie. Po prostu wsuń kartę i będziesz wiedział ;)

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu