Tucson NX4
AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Akcje serwisowe oficjalne i nieoficjalne dotyczące samochodu Hyundai Tucson NX4 od 2020.
Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: daniel.tucson4 » 08 lut 2024, 22:33

Szanowni Użytkownicy Tucson NX4,

Obserwując i analizując już ponad 2 letnie doświadczenia swoich i innych użytkowników Hyundai Tucson 4 generacji stwierdzam, że gwarancja 5 letnia na ów auto jest "wydmuszką marketingową" lub "butelką", w która Nas nabili przy zakupie. :shock: :shock:

Powyższe tezy opieram na nieskutecznej i ostentacyjnej reakcji usług ASO/HMP i tym samym braku efektywności działań gwarancyjno-serwisowych przekładających się na brak satysfakcji, a ostatecznie permanentnej frustracji podczas użytkowania produktu jakim jest w/w pojazd.

Na dowód podaję usterki pojazdu, które nie zostały usunięte:
:arrow: problem z GPF
:arrow: stuki lewego tylnego amortyzatora (gdy zimno)
:arrow: puki przekładni przy skręcaniu (gdy zimno)

To jest problem, że pomimo PO kilkunastu lub nawet PO kilkudziesięciu miesiącach od zgłoszenia w/w usterki poprzez ASO, producent finalnie NIE MA ROZWIĄZANIA :!:

To po co ta gwarancja :?: Przecież to tak nie może wyglądać w cywilizowanym kraju...być może takim nie jesteśmy ;) :roll:
...
Proszę pozostałych o podawanie nazwy usterek w myśl powyższego tekstu... :arrow:

Cezary
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2023, 8:27
Lokalizacja: Siedlce
Twój samochód: Tucson
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Hybryda
Kolor: Biały

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Cezary » 08 lut 2024, 22:44

daniel.tucson4 pisze:
08 lut 2024, 22:33
Szanowni Użytkownicy Tucson NX4,

Obserwując i analizując już ponad 2 letnie doświadczenia swoich i innych użytkowników Hyundai Tucson 4 generacji stwierdzam, że gwarancja 5 letnia na ów auto jest "wydmuszką marketingową" lub "butelką", w która Nas nabili przy zakupie. :shock: :shock:

Powyższe tezy opieram na nieskutecznej i ostentacyjnej reakcji usług ASO/HMP i tym samym braku efektywności działań gwarancyjno-serwisowych przekładających się na brak satysfakcji, a ostatecznie permanentnej frustracji podczas użytkowania produktu jakim jest w/w pojazd.

Na dowód podaję usterki pojazdu, które nie zostały usunięte:
:arrow: problem z GPF
:arrow: stuki lewego tylnego amortyzatora (gdy zimno)
:arrow: puki przekładni przy skręcaniu (gdy zimno)

To jest problem, że pomimo PO kilkunastu lub nawet PO kilkudziesięciu miesiącach od zgłoszenia w/w usterki poprzez ASO, producent finalnie NIE MA ROZWIĄZANIA :!:

To po co ta gwarancja :?: Przecież to tak nie może wyglądać w cywilizowanym kraju...być może takim nie jesteśmy ;) :roll:
...
Proszę pozostałych o podawanie nazwy usterek w myśl powyższego tekstu... :arrow:
:arrow: stuki lewego tylnego amortyzatora Zawsze nawet jak ciepło na np..kostce brukowej
Klapka wlewu paliwa

Lukasz12
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2023, 12:15
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Ferrari RED ;)

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Lukasz12 » 22 lut 2024, 16:21

U mnie ciągle słyszalne charakterystyczne chrobotanie w momencie wciśniętego pedału gazu i sprzęgła (np podczas ruszania). Ponadto dziwne "charczenie"/rezonowanie przy delikatnym odpuszczaniu gazu przy 2400/2600 obrotach oraz stuki z kolumny kierownicy (chyba) podczas maksymalnego skręcenia w lewo.

Pozdro!

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: daniel.tucson4 » 23 lut 2024, 9:33

Lukasz12 pisze:
22 lut 2024, 16:21
U mnie ciągle słyszalne charakterystyczne chrobotanie w momencie wciśniętego pedału gazu i sprzęgła (np podczas ruszania). Ponadto dziwne "charczenie"/rezonowanie przy delikatnym odpuszczaniu gazu przy 2400/2600 obrotach oraz stuki z kolumny kierownicy (chyba) podczas maksymalnego skręcenia w lewo.

Pozdro!
No, czyli pełen TTM komplet masz :!:

Byłeś w ASO z tym stukiem przy skręcaniu na maksa :?: Pytam tylko o to, gdyż z chrobotaniem i brzęczeniem nic nie ugrasz - masz to w gwarancji :idea:

Kwazar10
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 27 sty 2020, 16:10
Lokalizacja: Łódzkie
Twój samochód: 1,6 GDI Comfort
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Micron Grey

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Kwazar10 » 29 lut 2024, 18:20


Awatar użytkownika
Dreaminalist
Weteran
Posty: 483
Rejestracja: 05 kwie 2022, 18:17
Lokalizacja: Całe życie na lewym pasie ;)
Twój samochód: Tucson NX4E G4FP WMJ6 FWD
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Metaliczny

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Dreaminalist » 29 lut 2024, 19:15

Na maila nie dostałem na razie żadnego powiadomienia na temat konieczności stawienia się w ASO celem kontroli kurtnowych airbagów,
ani też nie dzwonili do mnie z ASO, aczkolwiek na na stronie UOKIK faktycznie jest zamieszczona nota
o tej akcji od 2024/02/29 7:45 rano.
Prawdopodobnie kurtynowe airabagi zostały dostarczone przez Hyundai Mobis Co Ltd.

lukask
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2022, 20:13
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Biały

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: lukask » 03 mar 2024, 22:51

Może to dziwne ale poza klapą wlewu paliwa nie mam narazie żadnych problemów z autem. Rocznik 2022, 35tys przebieg.

Lukasz12
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2023, 12:15
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Ferrari RED ;)

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Lukasz12 » 20 mar 2024, 15:42

daniel.tucson4 pisze:
23 lut 2024, 9:33
No, czyli pełen TTM komplet masz :!:

Byłeś w ASO z tym stukiem przy skręcaniu na maksa :?: Pytam tylko o to, gdyż z chrobotaniem i brzęczeniem nic nie ugrasz - masz to w gwarancji :idea:
Wybieram się niedługo. Dam znać jak poszło, Pozdro.

Lukasz12
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2023, 12:15
Lokalizacja: Lublin
Twój samochód: Tucson 1.6 T-GDI
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Ferrari RED ;)

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: Lukasz12 » 11 kwie 2024, 15:14

daniel.tucson4 pisze:
23 lut 2024, 9:33
No, czyli pełen TTM komplet masz :!:

Byłeś w ASO z tym stukiem przy skręcaniu na maksa :?: Pytam tylko o to, gdyż z chrobotaniem i brzęczeniem nic nie ugrasz - masz to w gwarancji :idea:
Zapomniałem odpowiedzieć wcześniej, ale już nadrabiam: Mianowicie usłyszałem standardowy asowski tekst (jako, że ten stukot u mnie pojawia się zazwyczaj raz po dłuzszym postoju np z samego rana po nocy) jeśli nie mozna tej usterki wywołac ponownie to nic na to nie poradzą... i, że musiałbym ewentualnie zostawić u nich auto własnie na noc i z samego rana sprawdzą.. oraz ponownie standardowo "jeździć, nasłuchiwać i zgłaszac jak sie pogorszy". Natomiast podczas wymiany kół podobno mechanicy sprawdzili układ kierowniczy, lukneli na maglownicę i wszystko jest ok. Ale stukot jak był tak dalej się pojawia w takiej samej częstotliwości. ;/

Awatar użytkownika
daniel.tucson4
Autor
Posty: 1203
Rejestracja: 20 lip 2021, 11:43
Lokalizacja: PL
Twój samochód: 1.6 T-GDI 150 KM
Skrzynia: Manual
Wersja: NX4
Kolor: Taki ładny

Re: AKCJA SERWISOWA - TTTM (Ten Typ Tak Ma)

Post autor: daniel.tucson4 » 12 kwie 2024, 14:37

Lukasz12 pisze:
11 kwie 2024, 15:14
Zapomniałem odpowiedzieć wcześniej, ale już nadrabiam: Mianowicie usłyszałem standardowy asowski tekst (jako, że ten stukot u mnie pojawia się zazwyczaj raz po dłuzszym postoju np z samego rana po nocy) jeśli nie mozna tej usterki wywołac ponownie to nic na to nie poradzą... i, że musiałbym ewentualnie zostawić u nich auto własnie na noc i z samego rana sprawdzą.. oraz ponownie standardowo "jeździć, nasłuchiwać i zgłaszac jak sie pogorszy". Natomiast podczas wymiany kół podobno mechanicy sprawdzili układ kierowniczy, lukneli na maglownicę i wszystko jest ok. Ale stukot jak był tak dalej się pojawia w takiej samej częstotliwości. ;/
U mnie to "po nocy" też zaproponowali :idea: Oddam im przed przeglądem okresowym (listopad), bo nie widzi mi się teraz im auta zostawiać, zwłaszcza, że przy tych aktualnych "upałach kwietniowych" zostawiłem na cały dzień w słońcu i stuku nie odnotowałem - i jak zimą tak robiłem to stuk był :idea: Także, jak jest teraz ciepło to mogą kiwać, że jest ciepło i nie słyszeli.

Widać, że względnie sporo osób to zgłasza, także problem owy jest felernej serii układu kierowniczego lub zawieszenia. Dziwi mnie, że jest to problem mechaniczny i jest dalej dOOpa :arrow: :shock: oni dokładnie wiedzą co jest... tylko grają na zwłokę, jakiemuś nachalnemu co mu nie zależy by auto stało parę dni i postraszy może prawnie to pewnie zrobili/zrobią :idea:

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu