Tucson TL
Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Nie wiesz jakie opony kupić? Masz problem z przeniesieniem napędu - Tucson TL - daj znać tutaj.
Lider
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2017, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 2,0 CRDI 136 KM
Kolor:

Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Lider » 04 lut 2017, 16:14

2017-01-28
Dwa tygodnie temu oddałem samochód do serwisu powód kilkunastusekundowy hałas po uruchomieniu silnika, dziwne stuki na biegu jałowym i dziwne dźwięki przy przyspieszanie. Samochód przejechał niecałe 20tys km głównie trasy. Diagnoza - uszkodzony dwumas. Części zamiennych 1brak w Polsce i Niemczech.

2017-01-19
Jestem ciekawy ile będziemy czekać na części. W magazynie centralnym w Polsce brak w niemieckim magazynie brak.
Sytuacja przypomina mi sklepy mięsne za komuny - sklepy były tyle że towaru nie .

2017-01-24
Dziś na FB Hyundai Polska poproszony przeze mnie o pomoc w ustaleniu terminu dostawy do serwisu zamowionych do naprawy samochodu części przytoczyl mi fragment z książki serwisowej..... o 60 dniowym czasie oczekiwania..... (zapis znam umiem czytać).
Troszkę nie tego się spodziewałem... super mi pomogli dzięki.

2017-01-26
Dziś okazało się że po wymianie dwumasy hałas jest identyczny....
Chyba jestem w Polsce pierwszym tego typu przypadkiem

2017-01-27
Czekam na kolejne koło dwumasowe .Poprzednie mimo że nowe było wadliwe.
Mam nadzieję , że to drugie a właściwie już trzecie w końcu pozwoli mi wyjechać samochodem z serwisu...
Czy ja mam pecha? :-/

2017-01-28
Wrzucam film z dźwiękiem który był przyczyną mojej wizyty w serwisie. Jakość nagrania niestety kiepska.
https://megawrzuta.pl/download/7b05f4a2 ... 51e76.html

2017-02-02
Dziś mija kolejny 20 już dzień przymusowego postoju mojego samochodu w autoryzowanym serwisie Hyundaia.
Dwa dni temu w moim Tucsonie zamontowano drugie już z kolei nowe koło dwumasowe .
Dzisiejsza jazda próbna po wymianie tej części zakończyła się po przejechaniu 15 km Jak się dowiedziałem od doradcy serwisowego niestety hałas z jakim zgłosiłem się do serwisu powrócił.
Jutro podejmą próbę montażu trzeciego już koła.....Prawdopodobnie odbędzie się też konsylium z udziałem techników z Hyundaia ...
Jakoś straciłem wiarę w powodzenie całej sytuacji , ale z drugiej strony trudno stawiać tezę że samochód jest nie naprawialny??
Ile czasu można reperować samochód który jest masowo produkowany tuż za granicą RP? Czy to jakaś kosmiczna technika?
Dziś napisałem maila do Hyundai Polska w mojej sprawie. Jestem bardzo ciekawy jaka będzie ich reakcja?
Z niecierpliwością czekam na piątek- będę Was informować o postępach

2017-02-04
Dziś mija 22 dzień i jest dokładnie tak samo jak dnia pierwszego. Serwis nie potrafi naprawić mojego samochodu a wsparcie ze strony HMP przy naprawie jest żadne. (chyba że serwis ich nie włączył do pomocy, choć twierdzi że prosił). Przeczuwam że robią z mojego samochodu królika doświadczalne go. O ile sytuacja nie rozwiąże się w kolejnym tygodniu idę do prawnika i będę walczyć o swoje prawa.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: miras2016 » 04 lut 2017, 19:52

A może to nie dwumas tylko skrzynia?
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Lider
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2017, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 2,0 CRDI 136 KM
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Lider » 04 lut 2017, 20:34

Też jakoś mi trudno uwierzyć w dwumas przy takim przebiegu i stylu jazdy jaki uprawiam. Tyle że halas po kilkunastu sek od uruchomienia ustawal słychać było dźwięki podobne do rozgrzanego grzejnika który zaczyna stygnac.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Tucson » 04 lut 2017, 23:18

To jest żenujące. Kupujesz sobie człowieku samochód a AUTORYZOWANY firmowy serwis nie potrafi sobie poradzić z naprawą.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: miras2016 » 05 lut 2017, 10:21

Ale powiedzmy szczerze, że większości serwisów to najlepiej wychodzą przeglądy gwarancyjne i montaż akcesoriów... I dotyczy to nie tylko Hyundaia.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Lider
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2017, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 2,0 CRDI 136 KM
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Lider » 05 lut 2017, 10:53

Tylko jaki mamy wybór?
Mieszkam w Warszawie gdzie tych serwisów jest chyba najwięcej.
Pytanie czy to niedoszkoleni pracownicy serwisu czy wady części zamiennych od poddostawców?
A może niewłaściwa diagnoza?
Bez spotkania ASO i techników z HMP naprawa prawdopodobnie się nie powiedzie. Tylko co ja jako użytkownik z tego mam? Podobno nawet czas przedłużenia gwarancji o okres kiedy samochód stoi w warsztacie z tego tytuły nie przysługuje klientowi??
Trudno mi uwierzyć że są problemy z naprawą samochodu z sinikiem 2,0 crdi który jeździł w ix 35 ?
Zaczynam żałować że kupiłem Hyundaia - bo to chyba tylko ładne opakowanie z nieprzewidywalną techniką na której nikt się nie zna.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: miras2016 » 05 lut 2017, 11:29

Mi w głowie się nie mieści, że kolejny "nowy" wymieniony element jest uszkodzony! Chyba, że są to jakieś wybraki wyłapane w czasie produkcji i wysyłane na wymianę do serwisów. Drugą opcją jest zła diagnoza... a nam pozostaje wiara w fachowców i duuużo cierpliwości (tylko gdzie jest jej granica?).
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Lider
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 02 lut 2017, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 2,0 CRDI 136 KM
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Lider » 07 lut 2017, 20:25

Dziś po 25 dniach odebrałem z ASO swój samochód. W książce serwisowej brak wpisów o naprawach, nie dostałem też żadnych dokumentów potwierdzających zakres naprawy gwarancyjnej. Czy to standard?Ważne że w końcu samochód jeździ

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: losiek » 07 lut 2017, 20:28

Czyli trzecie koło dwumasowe załatwiło sprawę?
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

Mallcin
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2017, 12:32
Lokalizacja: Radom
Twój samochód: Tucson 2016
Kolor:

Re: Uszkodzony dwumas w silniku 2,0CRDI

Post autor: Mallcin » 07 lut 2017, 21:02

Według mojej opinii, i doświadczenia co prawda z innymi serwisami np. VW powinni Tobie przekazać dokument przyjecia do serwisu i naprawy, nie wiem jakie są standardy w ASO Hyundai-a ale to podstawa

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu