Tucson TL
Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Masz problem z układem wydechowym - Tucson TL? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Awatar użytkownika
mmmichal
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 185km 4wd manual
Kolor: XN3 Moon Rock Perła

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: mmmichal » 16 sty 2021, 21:13

Problem ustąpił u mnie w październiku gdy spadły temperatury. I do tej pory się nie pojawił. Pewnie wróci na wiosnę... Też tak macie że kontrolka sprawdź układ wydechowy nie zapala się w zimę?

Krzych1
Weteran
Posty: 278
Rejestracja: 15 mar 2018, 18:28
Lokalizacja: Koluszki
Twój samochód: 1,7 Comfort 2WD
Kolor: Biały

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Krzych1 » 18 sty 2021, 20:04

Witam, to prawda jak zimno to jakby przestał się wypalać.

PIOTREL
Weteran
Posty: 468
Rejestracja: 12 lip 2019, 10:23
Lokalizacja: Koło
Twój samochód: 1.6 GDI BLUEDRIVE COMFORT 2WD 2019
Kolor: Biały

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: PIOTREL » 19 sty 2021, 10:09

Pewnie się wypala ale czujnik nie wykrywa tak wysokiej temperatury.

Awatar użytkownika
mmmichal
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 185km 4wd manual
Kolor: XN3 Moon Rock Perła

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: mmmichal » 19 sty 2021, 22:48

Temperatury wypalania są takie same w lato i zimę bo sprawdzam adapterem. Tak samo się wypala tu i tu. Wg mnie może być różnica w jakości spalin i to powoduje błąd.

marekj
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 12 wrz 2017, 23:28
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: 2.0 CRDI 136KM
Kolor: Czarny

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: marekj » 07 kwie 2021, 0:41

Nieczęsto tu zaglądam na forum, bo auto jeździ i tylko o paliwo woła ale znalazłem przypadkowo ten nieśmiertelny wątek. Moją historię już tu gdzieś opisywałem. Teraz jestem już jakieś półtora roku po naprawie. Jak było:
- częste dopalanie DPF (latem cykl potrafił nawet poniżej 100km trwać w zimie trochę dłużej)
- serwis potwierdził, że dopalanie nie jest pełne czyli po zakończeniu procesu filtr nadal nie jest czysty
- pierwsza diagnoza - olej w dolocie. Wymiana turbiny - nic nie pomogło (ale przynajmniej mam jakieś 60kkm nowszą)
- druga diagnoza - dwa wtryskiwacze leją. Wymienione, filtr do mycia chemicznego
Pomogło. Od naprawy przejechałem 20kkm. Dopalanie mniej więcej co 500km niezależnie od pory roku i jest to lepszy rezultat niż auto miało od nowości.
Kontrolka nigdy mi się nie zapaliła. Niepokoiło mnie to bardzo częste spalanie i zacząłem męczyć serwis.
-----------------------------------------
Pozdrawiam,
Marek

Awatar użytkownika
mmmichal
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, 11:06
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Twój samochód: Tucson 2.0 CRDI 185km 4wd manual
Kolor: XN3 Moon Rock Perła

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: mmmichal » 03 cze 2021, 15:59

A u mnie gdy tylko temperatury powietrza wskoczyły powyżej 20 kontrolka znów zaczęła się pojawiać. Tak więc jest to związane z temperaturą. Zima było ok. Latem się zapala. Ale wypalanie działa normalnie...

boskigrzech
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2017, 10:02
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Hyundai Tucson 1.6 CRDi Premium
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat DCT
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: złoty

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: boskigrzech » 03 paź 2021, 18:43

U mnie w silniku 1,6crdi 136KM automat pojawia się to co kilkaset kilometrów. Silnik słabnie ale po zgaszeniu pracuje normalnie i kontrolka znika. Często tankuje Vervę na Orlenie - może to mieć związek?
Auto ma przebieg poniżej 50kkm.
Główne pytanie jednak: mój serwis nie chce się tym zająć, bo brak błędu w komputerze:(. Zebrałem dużo zdjęć jak problem się pojawia ale nie wiem komu to wysłać? Może jest jakiś kontakt w Hyundai Polska?

Andrzeju
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:54
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: 2.0 CRDI 2WD
Kolor: White Sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Andrzeju » 21 sie 2022, 15:51

mmmichal pisze:A u mnie gdy tylko temperatury powietrza wskoczyły powyżej 20 kontrolka znów zaczęła się pojawiać. Tak więc jest to związane z temperaturą. Zima było ok. Latem się zapala. Ale wypalanie działa normalnie...
cześć czy ten problem udało się rozwiązać?
Prosze napisz
Dzięki
Andrzeju

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


MishaVl
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2021, 10:12
Lokalizacja: Ukraine Lviv
Twój samochód: Tucson 2.0 Diesel 185 Hp
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Automat
Wersja: TL
Paliwo: Diesel
Kolor: Black

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: MishaVl » 02 paź 2022, 20:35

mmmichal pisze:
03 cze 2021, 15:59
A u mnie gdy tylko temperatury powietrza wskoczyły powyżej 20 kontrolka znów zaczęła się pojawiać. Tak więc jest to związane z temperaturą. Zima było ok. Latem się zapala. Ale wypalanie działa normalnie...
Dzień dobry, jestem z Ukrainy, przepraszam za błędy.
Mam ten sam problem z auto bledem p2003 i tak naprawde pojawia sie gdy temperatura podnosi sie do 17-20 stopni jak latem, zima znika i wszystko dziala dobrze.

Wykonano dużo diagnostyki i pracy (płuczka sadzy, kontrola czujnika, mycie kolektora ssącego i zaworu EGR, kontrola turbiny + diagnostyka komputerowa) i sądząc po wszystkim problem jest z komputerem pokładowym lub oprogramowaniem komputer pokładowy, bo przy wymianie czujnika dpf (powrotu spalin) nic się nie dzieje a dane podawane przez komputer pokładowy są nieprawdziwe i błędne i wahają się w zakresie od -15 do +30 przy wyłączonym aucie, co samo w sobie jest niemożliwe bo powinno być 0 i pokazuje np. -13

Zastanawiam się nad wycięciem filtra cząstek stałych bo mam już dość szukania problemu

Andrzeju
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:54
Lokalizacja: Kraków
Twój samochód: 2.0 CRDI 2WD
Kolor: White Sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Andrzeju » 09 paź 2022, 10:07

Mam to samo, auto stalo 6 tyg w aso, niestety falej pojawiaja sie 2 błędy p2003 i p2471. Jednak dfp sie wypala, patrząc na parametry temperatura dfp, egr i roznica ciśnień wyglada ze prawidlowo, ale błędy zgłasza.

Wycinanie to era passerati, nie poto kupowalismy strucla za 100k zeby teraz truć i miec kolejne problemy, tutaj wychodzi ze producent nie ogarnia tematu.
pzdr
andrzeju

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu