Tucson TL
Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Masz problem z układem wydechowym - Tucson TL? Zapchany DPF lub problemy z GPF - napisz tutaj.
Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1101
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: rwicik » 14 sty 2019, 12:20

W automacie też to tak działa - mam DCT.
Ja na początku też myślałem, że nie ma jak stwierdzić, że się wypala.
Ale u mnie po prostu bardzo rzadko wypala.
Ale w końcu przyuważyłem, że wskaźnik nie schodzi do 0 :)

Tommy
Weteran
Posty: 219
Rejestracja: 10 wrz 2018, 16:42
Lokalizacja: Silesia
Twój samochód: 1.7 CRDi 7DCT
Kolor: Black Phantom

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Tommy » 14 sty 2019, 17:25

No to teraz postaram sie zerkac 😉

Slavko078Tuscon
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 10 mar 2018, 18:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Twój samochód: 2,0 CRDI Comford
Kolor: Whide Sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Slavko078Tuscon » 19 sty 2019, 13:51

po wypalaniu wydech śmierdzi przypaloną blachą

Zaba
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 26 lis 2017, 9:55
Lokalizacja: Oświęcim
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CDRi Style
Kolor: Micron Grey

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Zaba » 13 cze 2019, 9:35

Dopadł mnie też problem z "Skontroluj układ wydechowy"W moim przypadku dziwne jest to, ze codziennie pokonuję ok 70 km drogą ekspresową, więc z wypalaniem DPF nie ma najmniejszych problemów...
Któregoś dnia wyświetlił mi się w/w komunikat po czym po lewej stronie deski migała kontrolka... Co dziwne po zatrzymaniu samochodu (wyłączeniu silnika) sytuacja zanikała, nic nie świeciło... Sytuacja powtarzała się co jakiś czas... początkowo co kilka dni, później niemal codziennie. Zgłosiłem sprawę w serwisie i czekałem na wizytę... W międzyczasie już na stałe zaczęła mi się świecić kontrolka Check Engine...
Udałem się do serwisu, gdzie wymienili sondę przy DPF (tak mnie poinformowano)... Po wyjechaniu z serwisu na drugi dzień jadąc do pracy po kilku km na ekspresówce dokładnie ten sam komunikat....
Po dzisiejszym telefonie do nich, poinformowali mnie, ze to jest grubsza sprawa i muszę oddać samochód na dłużej, jednak oni nie mają dla mnie samochodu zastępczego. Natomiast moją dla mnie świetną radę... Mogę zadzwonić "z drogi" do Hyundai Polska i... zgłosić się po assistance, a oni muszą mi dostarczyć samochód zastępczy... Jak mu odpowiedziałem, że to jest niezgodne z warunkami, bo auto przy takim błędzie nie wymaga zatrzymania, to mi odpowiedział, że tylko tyle mogę panu doradzić...
Szukam nowego serwisu...

nowyHT
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 03 kwie 2019, 21:05
Lokalizacja: wroclaw
Twój samochód: 1.6 GDI Comfort +N 2018
Kolor: Phantom Black

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: nowyHT » 29 cze 2019, 7:19

Takie rozwiązanie dadzą ci w każdym ASO nawet innych marek.No chyba ze chcesz płacić za auto zastępcze
Oczywiście to jest tylko taka „rada”

Zaba
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 26 lis 2017, 9:55
Lokalizacja: Oświęcim
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 CDRi Style
Kolor: Micron Grey

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Zaba » 18 lip 2019, 11:22

Nie odpisałem od razu wiec uzupełniam po jakimś czasie... Ostatecznie skończyło się wymianą DPF. Koszt jakim obciążono Hyundai Polska to ponad 15 tys PLN (tak mnie poinformowano, choć mam spore wątpliwości co do prawdziwości tej informacji). Samochód zastępczy też się znalazł, bez korzystania z assistance.
Zaskoczyło mnie jednak bardzo podobe podejście inny ASO... Wszędzie uzyskałem taką samą informację, że samochód zastepczy tylko w przypadku awarii i zholowania samochodu do ich serwisu. Dziwne podejście, ale nie brnąłem dalej w temat...
Dziwna tez sama awaria DPF... Ja używam samochodu w ponad 60% jazd po drodze ekspresowej... Zatem dopalanie jest możliwe zawsze gdy tylko zajdzie taka potrzeba...

Pawel05
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2020, 10:35
Lokalizacja: Belgia
Twój samochód: 1.6gdu
Kolor: Biały

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: Pawel05 » 28 sty 2020, 10:54

Witam. Czy wymiana dpf pomogla. Mam podobny przypadek ale tutaj po wymianie nic sie nie zmienilo.

zedred
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2020, 17:16
Lokalizacja: Wroclaw
Twój samochód: Hyundai Tucson 2.0 disel 136km 4WD
Kolor: Czekoladowy

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: zedred » 03 lut 2020, 17:23

Witam podbijam temat zapaliła mi sie kontorolka układu wydechowego i komunikat potem zgasła ale check engine swieci już cały czas - czy mogę z tym jeździć 2 tyg jak nic sie nie dzieje ? W moim ASO maja taki tłok ze wcześniej sie nie dostanę doradzili oczywiście assistans ale lawetę dla takiego błędu wzywać ... chyba ze zadzwonię docenić spod aso:-)

Awatar użytkownika
rwicik
Autor
Posty: 1101
Rejestracja: 22 wrz 2017, 12:37
Lokalizacja: DC
Twój samochód: Design 1,7 dct
Kolor: Sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: rwicik » 03 lut 2020, 19:53

Lepiej wezwać lawetę, to dostaniesz zastępczy.

rafi
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 01 gru 2017, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1,7 CRDI 141km 7DCT 2wd style maj 2017
Kolor: White sand

Re: Kontrolka „Skontroluj układ wydechowy”

Post autor: rafi » 05 lut 2020, 20:56

Ja korzystałem z Assistance hyundaia ale wedlug zasady auto zastępcze przysługuje tylko na 3 doby bezpłatnie-powyżej 3 dni trzeba płacić samemu

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu