Tucson TL
Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Masz problem z wnętrzem i jego wyposażeniem - Tucson TL? Napisz tutaj.
rav

Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: rav » 27 cze 2017, 23:17

Kochani koledzy pomocy potrzebuje.
Otóż jak wiecie Tucsona posiadam od kwietnia ale nie wiecie, że do dziś trochę walczę z prawidłową pozycją za kierownicą, a dokładniej na fotelu. Nie pisałem o tym myśląc, że co inne jest przyczyną. Otóż od jakiegoś czasu mam silne bóle kręgosłupa w okolicy nerek/lędźwi i szukałem przyczyny nie mogąc jej znaleźć. Od kilku dni była mała poprawa ale dziś kiedy przejechałem niedużo bo jakieś 60km ponownie ból się nasilił i uzmysłowiłem sobie, że to jednak powoduje fotel bo nie umie sobie coś w nim miejsca znaleźć.
Mam 172cm wzrostu i ok. 72kg więc nie jestem wielkim typem jeśli to komuś coś więcej powie:o
Fotel podniesiony max do góry i odsunięty prawidłowo. Prawdopodobnie pochylenie fotela lub regulacja na ledźwiach powoduje u mnie dyskomfort, który jest dokuczliwy coraz bardziej. Połamany chodzę już drugi miesiąc.
Wcześniej:
Sedan/ limuzyna- Audi
MiniVan- Mazda
Bus- Mercedes
SUV- Suzuki
I parę innych ale krótko.
Przy nich brak bólu i problemu z znalezieniem wygodnej pozycji.

Obecnie Tucson i problem mam duży bo zabiera mi pomału przyjemność z jazdy, a przecież to wygodny i komfortowy samochód przecież jest.
Proszę jeśli ktoś ma jakąś radę niech napiszę, bo ja za moment na tylnej kanapie zacznę jeździć:p

Pytanie czy miał ktoś w ogóle podobny problem i może mi coś na niego poradzić poza poradą typu: musisz ustawić pod siebie i jak Ci będzie wygodnie.

Wysłane z Tapatalk


Julek

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: Julek » 27 cze 2017, 23:27

Balem się o to samo jeśli chodzi o moją żonę, ale puki co spokój. Zona ma bardzo wrażliwy kregoslup i jest wysoka. Moze potrzebowalbys specjalnej nakladki. Spojrz na to. Myślę ze warto : http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W ... y_284.html

Wysłane przy użyciu Tapatalka


rav

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: rav » 28 cze 2017, 22:13

Dzięki Julek. Mam nadzieję, że jednak może uda mi się znaleźć prawidłową pozycję bo przecież każdy chwali komfort i wygodę Tucsa i aż byłoby niemożliwe abym miał jako jedyny taki problem. Najgorsze, że to taka metoda prób i błędów aby ją znaleźć a do tego czasu plecy wyjdą mi bokiem.
W moim ASO zalecili max napompowanie lędźwi ale póki co mi to nie pomogło.

Wysłane z Tapatalk


Julek

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: Julek » 28 cze 2017, 22:41

Sprawdź też może czy masz odpowiednio ustawiony zagłówek. Może to on wymusza nienaturalną pozycję siedzącą.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


rav

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: rav » 28 cze 2017, 23:05

Ok. Sprawdzę. Dzięki ponownie za radę.
A inni koledzy nic nie powiedzą:(
Nikt nie ma podobnego problemu lub rady dla mnie?

Wysłane z Tapatalk


MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: MarekB » 28 cze 2017, 23:10

rav miałem podobny problem co ty, ale na szerszą skalę niestety. Doszło do tego że jak leżałem/spałem dłużej niż 7-8h nie byłem w stanie wstać z łóżka z powodu bólu. Szybko męczyłem się w aucie również.
Kupiłem materac piankowy materasso, wszystkie problemy się skończyły dosłownie z dnia na dzień.

rav

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: rav » 28 cze 2017, 23:12

Czyli u Ciebie przyczyną był materac w łóżku?
Dobrze rozumiem?
Tym tropem nie szedłem

Wysłane z Tapatalk


MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: MarekB » 29 cze 2017, 7:48

Dokładnie, problem był w materacu niskiej jakości. Wziąłem serię zastrzyków, ale na niewiele się to zdało. Dopiero jak wymieniliśmy łóżko, na takie gdzie materac dobiera się i kupuje osobno, moje problemy się skończyły.

Nabu
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 30 sty 2017, 18:51
Lokalizacja: Gdynia
Twój samochód: Tucson Style 1,6 T-GDI, 7DCT, AWD, 19", elektryczna klapa bagażnika
Kolor: Phantom Black

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: Nabu » 29 cze 2017, 8:31

Cześć rav - mam nadzieję, że w Twoim przypadku to tylko kwestie "eksploatacyjne", jednak jeśli sprawa będzie się przeciągała zrób badanie odcinka lędźwiowego. Miałem tak samo - skończyło się dwoma operacjami kręgosłupa (ostatnia miesiąc po zakupie Tucsona wyłączyła mnie z życia na dobre 4 miechy, a do dzisiaj odczuwam konsekwencje - ograniczenie czucia w lewej nodze i zakaz noszenia powyżej 5 kg). Nie polecam - zadbaj o siebie, bo szkoda zdrowia. Ja zaniedbałem sprawę i skończyło się źle, mogłem wylądować na wózku w pieluszce. Operacja w ostatniej chwili. Zdrówka życzę!
2016 Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 7DCT 4WD Style 19" Phantom Black

rav

Re: Znalezienie prawidłowej pozycji kierowcy.

Post autor: rav » 29 cze 2017, 9:11

MarekB tym tropem nie szedłem ale dzięki za poradę. Obecne łóżko i materac mamy już kilka lat i zawsze było w porządku więc ciekawe czy po latach używania mogłoby się coś w tej kwestii zmienić- pogorszyć.

Nabu niepokojące bardzo jest co napisałeś. Pewnie gdyby nie Ty to w życiu bym do lekarza nie poszedł bo nawet żona ma mnie problem nawet wołami zaciągnąć. Lecze się najczęściej sam ze względu na nasz NFZ.
Ale po tym co piszesz jednak zrobię jakieś badanie i dziękuję Ci za radę. Jak wykluczą jakieś zmiany to będę szukał dalej przyczyny. Tobie również życzę pełnego powrotu do zdrowia.

Wysłane z Tapatalk


ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu