Tucson TL
Światła dzienne vs pozycyjne

Masz problem z oświetleniem zewnętrznym - Tucson TL? Napisz tutaj.
Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Turanza » 20 gru 2016, 21:28

Pytanko do użytkowników wersji Comfort, czyli LED-y dzienne poniżej przeciwmgielnych, a pozycyjne (chyba) w formie pasów u góry głównych kloszy. Chciałbym przed zakupem dowiedzieć się, jak to jest z tymi światłami. Często widuję na ulicy Tucsony, w których palą się w ciągu dnia te dzienne i jednocześnie te pasy w głównych kloszach (zresztą bardzo, bardzo efektowne) oraz tylne lampy. Rozumiem, że dzienne uruchamiają się zawsze i tylko z przodu, a czujnik zmierzchu dołącza światła mijania (klasyczne żarówki w kloszach) i jednocześnie rzecz jasna pozycyjne. Zdarza się też zobaczyć takie, gdzie palą się dzienne (te na dole) a tył ciemny - co wydaje się naturalne. Wyjaśnicie? Ludzie jeżdzą na postojówkach czy jak?
W spisie wyposażenia wersji Comfort jest też mowa a jakimś doświetlaniu zakrętów, ale w tej wersji to chyba tylko jakieś statyczne doświetlanie przeciwmgłowymi, tak? Czy się mylę? W Comfort jest jedna soczewka w reflektorach głównych, więc już nie wiem. Swoją drogą trochę tych lamp jest z przodu :shock:
Dzięki z góry

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Scooter80 » 20 gru 2016, 21:49

Odpowiadając na twoje pytania. Podczas dnia palą się tylko ledy do jazdy dziennej. Tył nie. Gdy przyjdzie zmierzch automatycznie włączają się światła mijania plus pasy ledowe na górze i rzecz jasna tył. Jeśli chodzi o doświetlanie zakrętów to światła znajdują się tuż obok mijania żarówki H7. system ten sprawdza się doskonale. Przeciwmgielne masz pod ledami do jazdy dziennej.

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Turanza » 20 gru 2016, 21:52

Dzięki Scooter80. Czyli tak im się te pasy pozycyjnych podobają, że jeżdżą z włączonymi pozycyjnymi - innego wytłumaczenia nie ma.
Chyba dzienne pod przeciwmgłowymi, a nie nad?

krisman

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: krisman » 20 gru 2016, 22:15

Strona 611 instrukcji (7-69) do 613 (7-71) i będziesz miał jasność
dzienne pod przeciwmgłowymi

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Scooter80 » 20 gru 2016, 22:37

Sorki.. mój błąd :oops:

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Turanza » 20 gru 2016, 22:38

Dzięki. Ściągnąłem już pdf. Ciekawostka: Okazuje się że do navi jest oddzielna instrukcja.

wrobel

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: wrobel » 20 gru 2016, 22:39

Turanza pisze:Czyli tak im się te pasy pozycyjnych podobają, że jeżdżą z włączonymi pozycyjnymi - innego wytłumaczenia nie ma.
Ja tam widzę jeszcze jedno rozwiązanie - jak jedziesz na samych dziennych to nie masz włączonego podświetlenia deski rozdzielczej - może ktoś ma słaby wzrok ;) i dlatego włącza postojówki aby lepiej widzieć zegary/przyciski.

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Turanza » 20 gru 2016, 22:49

Co do przycisków - całkiem możliwe, ale same zegary chyba są podświetlane zawsze - inaczej są ledwie widoczne.

Gee
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2017, 7:53
Lokalizacja: kielce
Twój samochód: Hyundai Tucson 2 2.0 CRDi 4WD Comfort
Kolor:

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: Gee » 08 sty 2017, 10:45

u mnie zeby swiecily sie Ledy na dole i te ,,sierpy w reflektorach" wlaczam swiatla pozycyjne, na automacie w dzien one sie nie uruchamiaja. Super to wyglada, ja nie uzywam funkcji auto bo zaczelo mnie to oglupiac korzystajac z drugiego samochodu, ktory nie ma tej funkcji, zaczelo sie jezdzenie bez swiatel, zostawianie auta na swiatlach przy wychodzeniu itd.

krisman

Re: światła dzienne vs pozycyjne

Post autor: krisman » 08 sty 2017, 19:37

No właśnie , zauważyłem że, po włączeniu pozycyjnych zapalają się również dzienne . Przecież dla aut rejestrowanych od 1 stycznia 2010r to nie zgodne z kodeksem? prawda? Czy się mylę? W pozycji AUTO wszystko jest zgodnie ze sztuką ,tylko te pozycyjne mnie zastanawiają . :o
Efekt za to jest zajefajny :D

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu