Tucson TL
Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Hyundai Tucson TL 2015-2020?
Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wąski » 02 paź 2016, 17:49

Zanim zamówiłem Tucsona pojeździłem sobie kilkoma SUVami (brałem je na weekend z salonów). Poniżej moje subiektywne odczucia na temat wszystkich aut które testowałem:

Tucson
+ wygląd zewnętrzny, fajny silnik 1.6 t-gdi, stylistyka wnętrza, przestrzeń wnętrza, wystarczająco duży bagażnik (wózek plus walizka wchodzą), żonie się podoba :-) , dobre prowadzenie
- twarde plastiki (jeśli ich się nie dotyka to jest ok, bo wyglądu się nie czepiam), cena (nowa kia sportage za ok 140 tys jest na full wypasie a Tucson w wersji style),

Kia Sportge (wersja III) nowej wtedy jeszcze nie było
+ stosunek ceny do wyposażenia (za ok 120 tys wersja XL), dobre prowadzenie
- w zasadzie to już stary model, słabe wykończenie wnętrza, stylistyka wnętrza, mały bagażnik

Toyota RV4 (przed liftem)
+ dobre materiały wykończenia wnętrza, bardzo dobre zawieszenie, sprawiała wrażenie "takiego dobrze spasowanego auta"
- w zasadzie już stary model (przedlift), stylistyka wnętrza, słabe przyśpieszenie, skrzynia CVT (nie lubię jej)

Kuga
+ stosunek ceny do wyposażenia, dobre prowadzenie i silnik, dobre osiągi
- już mocno opatrzony model, mały bagażnik, kosmiczna stylistyka wnętrza, jakoś ogólnie bezpłciowo i bez szału

Honda HRV
+ bardzo ładne wnętrze, dobre materiały wykończenia, nowość na rynku
- prowadzenie, prowadzenie, prowadzenie porażka, słaby silnik, skrzynia CVT, brak 4x4, długi czas oczekiwania (zamówienie w listopadzie odbiór w maju)

Nissan X-Trail
+ bardzo dobre prowadzenie (efekt płynięcia, który bardzo lubię), wrażenie jazdy bardzo dużym pancernym terenowym wozem, bardzo duży bagażnik, stylistyka wnętrza, wysokość prześwitu,
- głośny silnik, brak możliwości połączenia aut. skrzyni i 4x4, słabe osiągi (130 km to zdecydowanie mało do takiego auta)

Mitsubishi Outlander (nowy model)
+ wygląd zewnętrzny, dobra cena, dobre prowadzenie, przestrzeń we wnętrzu, duży bagażnik
- słabe osiągi, skrzynia CVT, stylistyka wnętrza

wrobel

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wrobel » 03 paź 2016, 0:55

Widzę, że nie tylko ja testowałem większość konkurencji ;)
Z tej listy nie jeździłem tylko Kia, ale za to jeździłem RAV4 po lifcie, Mazdą CX5 i Nissanem Quashquai.
W zasadzie miałem bardzo podobne odczucia co do wyżej opisanych samochodów.
Co do Nissana Quashquaia, to przypał był już na dzień dobry - tylne siedzenia mają za krótkie pasy bezpieczeństwa i nie dało się zapiąć fotelika z dzieckiem :lol: . Zresztą to nie SUV tylko crossover.
Mazdę CX5 testowałem zaraz po Tucsonie i o ile jakość materiałów i wygląd wnętrza bardziej mi się podobał, to wygłuszenie auta było bardzo kiepskie (efekt potęgowało świetne wygłuszenie Tucsona). Miałem wrażenie, jak bym jechał z lekko uchylonymi szybami. To w zasadzie zadecydowało o wyborze Tucsona, bo na końcu rozważałem wybór między tymi dwoma autami.

Wbrodaty
Twórca
Posty: 144
Rejestracja: 23 wrz 2016, 19:54
Twój samochód: TUCSON 1.7 CRDI 141KM 2WD 7DCT
Kolor:

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: Wbrodaty » 04 paź 2016, 7:29

W zasadzie popieram opinie. Najbardziej rozczarowałem się prowadzeniem Hondy CR-V zawieszenie twarde,i na naszych oczach w salonie odpadła listwa z tylnej klaty przy zamykaniu :shock: Sylwetka TUSCONA i jazdy łykendowe przeważyły .
SILNIK: 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM)

cinek1

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: cinek1 » 10 paź 2016, 0:30

Tez ogladalem kilka aut nissan kiepski jakos maly w srodku kia nowa nie.podoba mi sie.stylistyka ten przod jakis taki mazda za droga i Tucson ktorego kupilem wyglada na drozszego suva masywny fajnie spasowany cichy w srodku i podobal sie.żonie aa to najwazniejsze

krisman

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: krisman » 01 gru 2016, 23:01

witam
No to i ja dorzucę wisienkę ...
CX5 2.0
na + wnętrze/jakość materiałów , silnik wolnossący a świetnie daje radę ,skrzynia biegów, super wygodne fotele ,ogromny prześwit image
na - złe proporcje bryły auta , głośny już przy 130! , schodzący model ,nie intuicyjny system audio , "papierowa blacha"
Toyota RAV 4 2.0 - mamy w rodzinie
na + dobre wykonanie , świetne zawieszenie , dobry silnik przestronność, skrzynia biegów
na - "parapet" w środku i z tyłu , ogólnie uroda "dziwoląga"(poprzednie była o wiele ładniejsza ) nielogicznie rozplanowane i tylko częściowo podświetlane przyciski ,brak nawiewów tył , szumy karoserii przy większych prędkościach
C-HR - brak modelu testowego nawet do zobaczenia w momencie poszukiwań
KIA Sportege 1.6
na + nowoczesny ,dobrze wyposażony i przestronny skrzynia biegów ,cichy
na - za to co zrobili z przodem ,względem poprzednika - kamieniołomy! wnętrze niby miękkie materiały a jakieś takie retro (cytat mojej żony) skóra z węża strażackiego .Jedyna wersja która mi się naprawdę podobała to GT (inne halogeny ,koła i podwójny wydech)
Qashqhai 1.6
na + bardzo bogate wyposażenie ,dobry silnik , dobre materiały ,zwinność ,
na - ciasny ,mały bagażnik , skrzynia biegów , masa podzespołów renault
CRV 2.0
na + przestronny ,ogromny bagażnik , ponoć trwały dobre audio, dobry silnik/skrzynia
na - sporo twardych materiałów, trzeszczące plastiki!(przypadłość testowego?) prowadzenie , nie wygodne fotele ,głośny
HRV
na + nowoczesny wygląd ...
na - takie sobie wnętrze , bardzo głośny! , wyjący silnik 1.5, pochylenie słupka A powodowało u mnie za każdym razem uderzenie
Tiguan
na + w zasadzie wszystko ,z dużym naciskiem na jakość materiałów (o klasę wyżej)
na - strach przed TSI
ATECA
nieco mniejszy słabsze materiały od tiguana , też TSI
KUGA
mamy kilkanaście fordów w firmie i ze względu na częste drobne awarie i problemy nie brałem pod uwagę.
TUCSON
podejście cennikowe firmy (przeszacowanie) w pierwszym momencie mnie zniechęciły do tego modelu
ma + super wygląd/super proporcje , niesamowicie wyciszony, zawieszenie , skrzynia w modelu testowym genialnie pracowała, bardzo wygodny i przestronny ,bardzo dobre wyposażenie ,spory bagażnik ,
na - zawyżony sztucznie cennik , jakość niektórych tworzyw , "przeciętne" audio ,
testowałem poza tym : passat, mazda 6 , avensis , corolla, auris hybrid ,hyundai IONIQ , kia NIRO
świetne wrażenie zrobiła na mnie niro i ioniq i tu miałem ból głowy bo hybryda moim zdaniem ma sens
sorki za ten długi konglomerat
auta przetestowane osobiście przeze mnie , opinie i odczucia są moją subiektywną oceną.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wąski » 09 gru 2016, 13:47

Dziś miałem okazję siedzieć w nowym 3008 Peugeota i powiem szczerze, że jak z zewnątrz szału nie ma, to wnętrze wymiata wg mnie Tucson może się schować...

wrobel

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wrobel » 09 gru 2016, 21:49

Zastanawiałem się czy czekać na tego peugeota (moje poprzednie auto to właśnie peugeot) cały czas śledziłem wycieki informacji na jego temat. Wygląd mi się podoba, wnętrze też super (szczególnie i-Cockpit) silnik 1.6 THP 165KM też by mi wystarczył. Ale wystarczyła jedna informacja jaką podali - tylko napęd na przednią oś - jak dla mnie dyskwalifikacja, no i kupiłem Tucsona :D

krisman

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: krisman » 09 gru 2016, 22:04

1.6 thp to...kopalnia kłopotów .

wrobel

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wrobel » 09 gru 2016, 23:49

a to nie wiedziałem, że coś nie tak z tym silnikiem. W tym co mam siedzi 2.0 HDI 136KM i od 2008 do dziś śmiga bezproblemowo - nie licząc filtra cząstek stałych, ale nie dziwię się bo jeżdżę głównie po mieście i to krótkie odcinki i nie ma się kiedy przepalić. Dlatego teraz w Tucsonie benzynka :D

Awatar użytkownika
wąski
Twórca
Posty: 132
Rejestracja: 02 paź 2016, 16:51
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: Hybrid 1.6 230 KM 6-bieg. A/T 4WD PLATINUM
Napęd 4x4: Tak
Skrzynia: Automat
Wersja: NX4
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar White

Re: Porównanie Tucsona z innymi samochodami.

Post autor: wąski » 10 gru 2016, 11:11

Przyznam się szczerze, że nie wgłębiałem się w szczegóły tego auta bo i tak go nie kupię, mam przecież Tucsona ale stylistycznie mnie mocno zachwycił.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu