Tucson TL
Opinie o Hyundai Tucson 2015

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.

Za co cenisz Hyundai Tucson

Za wspaniały wygląd.
72
18%
Za niskie spalanie.
27
7%
Za dobre silniki.
44
11%
Za skrzynię biegów.
30
7%
Za zawieszenie.
33
8%
Za widoczność.
27
7%
Za wielkość bagażnika.
30
7%
Za bogate wyposażenie.
36
9%
Za obsługę serwisową i 5 lat gwarancji.
48
12%
Za wyciszenie i komfort podróżowania.
62
15%
 
Liczba głosów: 409

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Tucson » 07 paź 2016, 12:06

Opinie o Hyundai Tucson, od 2015.
Poznaj wrażenia realnych użytkowników Hyundai Tucson, którzy jeżdżą tym samochodem. Zobacz jak oceniają oni układ napędowy, widoczność z auta, ergonomię, wygłuszenie oraz niezawodność Hyundai Tucson. Co piszą o jednostkach napędowych produkowanych w latach 2015, 2016. Czy teraz kupiliby to auto jeszcze raz?
Ankieta jest wielokrotnego wyboru. Na przestrzeni czasu można zmieniać swoje oceny. Zapraszam do aktywnego i subiektywnego oceniania samochodu Hyundai Tucson. Można pisać posty rozszeżające ankietę i własne subiektywne odczucia :)
Zapraszam do udziału.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Tucson » 11 paź 2016, 6:32

OK, to ja zacznę, mnie wkurza:
1. Brak możliwości wyłączenia na stałe opcji start/stop - nie chce żeby na światłach auto mi gasło - ciągle trzeba o tym pamiętać.
2. Parktronik - trzeba pamiętać aby go włączyć - to chore jest. Dojeżdżam przodem do ściany i zawsze się dziwię czemu nie pika jeszcze - w końcu kiedyś pocałuję ścianę. Czy nie mógłby się załączać automatycznie przy prędkości mniejszej niż 10km/h?
3. Głuche odgłosy z tylnego zawieszenia - zawieszenie z tyłu po prostu jest głośne. Ogólnie zawieszenie jest twarde - jeżdżę w tej chwili na 17" kołach, ciśnienie skontrolowane.
4. Tryb pracy układu wspomagania kierownicy - również ta sama sytuacja co z start/stop - po każdym odpaleniu trzeba o tym pamiętać żeby się przełączyć na tryb który mi bardziej odpowiada.
5. Brak trybu auto we wszystkich szybach podnoszonych elektrycznie. W dzisiejszych czasach tryb auto tylko dla kierowcy to za mało.
6. Ciągłe wajchowanie dźwignią zmiany biegów - brak automatycznej skrzyni biegów do 1.6 GDI - gdyby to auto miało automat i szyberdach to wybaczyłbym wszystkie minusy.
7. Navi - brak możliwości oglądania filmów.

Co jest fajne, a nawet bardzo :)
1. Jak na razie spalanie.
2. Cisza w środku - auto jest na prawdę świetnie wygłuszone. Na odpalonym silniku nie słychać silnika, a podczas jazdy szumy toczenia są niskie.
3. Hamulce jak żyletki.
4. Widoczność, przy pakiecie z kamerą cofania nie mam zastrzeżeń :) Trochę słabo przez lewy słupek A - ale nie jest to uciążliwe.
5. Bagażnik który mieści wózek dziecięcy, a jak trzeba to dwa i trochę walizek.
6. Pochylana i podgrzewana tylna kanapa.
7. Zestaw wskaźników i oprogramowanie na liczniku jest dla mnie intuicyjne, czytelne i proste w obsłudze.
8. Elastyczność silnika, na 5 biegu można jeździć w mieście.
9. Przednie światła mijania (LED) świecą bardzo przyzwoicie.

Maks
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 11 paź 2016, 13:10
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Twój samochód: TUCSON 2,0 STYLE
Kolor:

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Maks » 12 paź 2016, 11:10

ad. 1) To się chyba powinno dać wyłączyć z poziomu softu na stale, ale trzeba zapytać " fachofcuff" w ASO - i to będzie pierwsza rzecz którą zrobie przy odbiorze ;)
16' TUCSON STYLE 2,0 POLAR WHITE

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Hrabia » 13 paź 2016, 20:36

Odniosę się do części uwag:
1. Tak samo mnie denerwuje.
2. Nie mam na stanie.
3. Nie stwierdziłem. Wg mnie tył pracuje tak jak przód.
4. U mnie pamięta tryb "sport".
5. Mnie nie wkurza. Nie zwracam uwagi.
6. Zgadzam się w pełni. Automat plus dach panoramiczny... Ech
7. Na razie mi nie brak. W razie co: Dla dzieciaków jest tablet sparowany bluetooth audio.
8. Od siebie dodam: spalanie chwilowe przedstawiane jako paski a nie liczbowo.

Co do plusów to się zgadzam. Mi się auto po prostu bardzo podoba.

wrobel

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: wrobel » 30 paź 2016, 23:14

1. Brak możliwości wyłączenia na stałe opcji start/stop - nie chce żeby na światłach auto mi gasło - ciągle trzeba o tym pamiętać.
w T-GDi tego nie ma :twisted:
2. Parktronik - trzeba pamiętać aby go włączyć - to chore jest. Dojeżdżam przodem do ściany i zawsze się dziwię czemu nie pika jeszcze - w końcu kiedyś pocałuję ścianę. Czy nie mógłby się załączać automatycznie przy prędkości mniejszej niż 10km/h?
Według mnie jest to ok - przednie czujniki aktywują się same po wrzuceniu wstecznego - i działają potem jak jedziesz do przodu. W innej sytuacji można je włączyć samemu. Przetestowałem to co napisałeś i włączyłem czujniki jak stałem w korku (trzypasmowa trasa ja na środkowym pasie) po prostu tragedia - czujniki cały czas piszczały że auta z boku są, i jak podjeżdżałem do poprzedzającego to również. Więc wolę czasami włączyć sobie sam niż za każdym razem jak podjadę do świateł czy stanę w korku to je wyłączać.
3. Głuche odgłosy z tylnego zawieszenia - zawieszenie z tyłu po prostu jest głośne. Ogólnie zawieszenie jest twarde - jeżdżę w tej chwili na 17" kołach, ciśnienie skontrolowane.
Nie stwierdziłem u siebie (przynajmniej na razie)
4. Tryb pracy układu wspomagania kierownicy - również ta sama sytuacja co z start/stop - po każdym odpaleniu trzeba o tym pamiętać żeby się przełączyć na tryb który mi bardziej odpowiada.
U mnie pamięta ostatnio wybrany - raz przełączyłem na sportowy i cały czas jest aktywny (na "normalnym" kierownica chodzi jak dla mnie za lekko)
5. Brak trybu auto we wszystkich szybach podnoszonych elektrycznie. W dzisiejszych czasach tryb auto tylko dla kierowcy to za mało.
Dokładnie tak, ale Tucson nie jest wyjątkiem - jak testowałem konkurencję to też było podobnie (chyba w Qashqaiu i Outlanderze)
6. Ciągłe wajchowanie dźwignią zmiany biegów - brak automatycznej skrzyni biegów do 1.6 GDI - gdyby to auto miało automat i szyberdach to wybaczyłbym wszystkie minusy.
A u mnie odwrotnie - chciałem wersję premium z T-GDi w manualu i się nie dało bo tylko w automacie, a jak premium z manualem to tylko w dieslu :( ( zależało mi na skórze)
7. Navi - brak możliwości oglądania filmów.
Jak ktoś chce to się ta ;)
Albo przez AUX - albo z pena z poziomu windy.
Wiem, że to tak trochę na około ale jednak :)

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Tucson » 31 paź 2016, 19:51

wrobel pisze:Według mnie jest to ok - przednie czujniki aktywują się same po wrzuceniu wstecznego - i działają potem jak jedziesz do przodu. W innej sytuacji można je włączyć samemu. Przetestowałem to co napisałeś i włączyłem czujniki jak stałem w korku (trzypasmowa trasa ja na środkowym pasie) po prostu tragedia - czujniki cały czas piszczały że auta z boku są, i jak podjeżdżałem do poprzedzającego to również. Więc wolę czasami włączyć sobie sam niż za każdym razem jak podjadę do świateł czy stanę w korku to je wyłączać.
Ja wolę nie zapomnieć włączyć niż pamiętać o konieczności aby żeby to włączyć. Jak coś jest irytujące to normalnym odruchem ludzkim jest to wyłączyć niż z kolei pamiętać włączyć w sytuacji w której jest nie do końca wiadomo czy to już włączyć.

Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Tucson » 31 paź 2016, 19:58

Ten temat nie został założony po to by komentować moje uwagi. Proszę dodawajcie swoje. To że mi coś nie pasuje w aucie i o tym piszę to nie jest sygnał do tego aby naprowadzać mnie na swoją jedyną i słuszną rację - bo ja i tak swoich odczuć nie zmienię - jeśli mnie wkurza to wkurzało mnie wczoraj, wkurza dziś i wkurzać będzie jutro.


Awatar użytkownika
Tucson
Autor
Posty: 2853
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Twój samochód: 1.6 GDI Style - Tour de Pologne
Rok produkcji: 2016
Napęd 4x4: Nie
Skrzynia: Manual
Wersja: TL
Paliwo: Benzyna
Kolor: Polar white
Kontakt:

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: Tucson » 21 gru 2016, 22:32

Lubię to :)
Skoda i VW na ostatnim miejscu - buhahaha ;) teraz jeszcze bardziej lubię te wyniki ;)

losiek
Weteran
Posty: 298
Rejestracja: 03 sty 2017, 9:46
Lokalizacja: nieważne
Twój samochód: nieważne
Kolor: nieważne

Re: Opinie o Hyundai Tucson 2015

Post autor: losiek » 03 sty 2017, 11:26

Co mnie irytuje:
1. Brak możliwości wyłączenia na stałe opcji start/stop
2. Roleta bagażnika - zdecydowanie wolałbym podnoszoną półkę
3. Głośne komunikaty z komputera pokładowego - przydałyby się łagodniejsze i cichsze dźwięki

Co jest bardzo fajne:
1. Duży bagażnik
2. Przyzwoite spalanie
3. Piękny wygląd :)
4. Praca zawieszenia
5. Czytelny i intuicyjny zestaw wskaźników
2016 Hyundai Tucson 1.6GDI, Phantom Black

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu