Tucson TL
Olej Primerol opinie

Masz problem z silnikiem lub osprzętem silnika - Tucson TL? Napisz tutaj.
Awatar użytkownika
malinowy
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 02 cze 2017, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI 4WD DCT Style 19'' + el. Klapa
Kolor: Polar white

Olej Primerol opinie

Post autor: malinowy » 18 sie 2017, 16:17

Koledzy - słyszał ktoś coś dobrego o oleju primerol http://primerol.pl/ do 1.6 T-GDI? Znajomi z forum hondy (często wściekłe rasowane wersje VTI) bardzo sobie chwalą. Jako że planuję zmienić po docieraniu (3k km) i zalać nowym poważnie zastanawiam się nad tym olejem.
Jeden znajomy mierzył dokładnie sprawę na hamowni i sama zmiana na ten olej sprawiła że jego civic zyskał nieco mocy i poprawił się przebieg momentu. Do tego mierzyli g-techem i auto przyspiesza o 0.5s do 100 kph lepiej. Są to ludzie dosyć monco siędzący w temacie mający często sporo do czynienia z mechaniką więc raczej wiedzą co mówią. Zastanawiam się tylko co powie dealer jak przyjadę z takim wynalazkiem :) Właściwości smarne podobno nie osiągalne dla innych olejów tzw. premium znanych firm. Spora część mniej lub bardziej amatorskiego sportu na tym jeździ.

miras2016
Mistrz
Posty: 885
Rejestracja: 13 paź 2016, 14:40
Lokalizacja: woj. śląskie
Twój samochód: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Re: olej primerol

Post autor: miras2016 » 18 sie 2017, 21:08

Przeciętny użytkownik nie ma szans wychwycić różnicy wynikającej z zastosowanego oleju. Ale jeżeli są pasjonaci, którzy swoje doświadczenia popierają testami na hamowni, to chyba możesz spróbować tego wynalazku :) Ja osobiście zalewam silnik tym co zaleca producent.
1.6 T-GDI 4WD Comfort

MarekB
Weteran
Posty: 348
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:59
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Re: olej primerol

Post autor: MarekB » 19 sie 2017, 16:34

No mam podobne podejście co miras2016.
Mamy auto normalne, dla "Kowalskiego", więc chyba nie ma co kombinować. Dbać serwisować i lać to co radzi producent.
Jeśli ja będę chciał wrażeń to wypożyczę sobie porsche na weekend - polecam :) Lepsza opcja niż próba dodania kilku koni do dzieciowozu :)

Awatar użytkownika
malinowy
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 02 cze 2017, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI 4WD DCT Style 19'' + el. Klapa
Kolor: Polar white

Re: olej primerol

Post autor: malinowy » 21 sie 2017, 18:14

Nie chodzi zaraz o poprawę osiągów. Natomiast T-GDI jest silnikiem dosyć mocno wysilonym. Lubię zadbać o swoje auto, choćbym miał je sprzedać po gwarancji. Dlaczego więc nie zapewnić mu super smarowania. Na pewno nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
malinowy
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 02 cze 2017, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: 1.6 T-GDI 4WD DCT Style 19'' + el. Klapa
Kolor: Polar white

Re: olej primerol

Post autor: malinowy » 15 wrz 2017, 12:12

zalałem polecanym do 1.6 t-gdi millersem

Awatar użytkownika
Hrabia
Forumowicz
Posty: 95
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:22
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI 2WD Comfort + Navi
Kolor: Polar White

Re: olej primerol

Post autor: Hrabia » 15 wrz 2017, 12:48

Ktoś lał Millersa do 1.6 GDI? Mówią, że Millers rządzi ale nie znalazłem bańki 4L i się waham czy brać to co w książce.

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu