Tucson TL
Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje w TL

Opinie o Hyundai Tucson TL 2015-2020 ciekawostki - subiektywne oceny użytkowników.
krisman

Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje w TL

Post autor: krisman » 11 gru 2016, 23:07

Jak w temacie, sam zacznę :
1) Irytuje mnie roleta. Czy nie można było zrobić normalnej półki, unoszącej się wraz z klapą? O patencie z mazdy nie marząc.
2) Dźwięk radia - choć bardzo zależny od siły/jakości sygnału lub pliku.
3) Morze plastiku (choć bardzo cieszy jakość montażu)
4)...? No na dzień dzisiejszy ciężko mi coś wskazać jeszcze i to pole do popisu dla was :lol: celowo nie piszę o dźwiękach piskach czy melodyjkach, bo to można włączyć lub wyłączyć, i zaznaczam, chodzi o wnętrze! Nie o całość jako TUCSON.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 11:57 przez krisman, łącznie zmieniany 1 raz.

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Turanza » 21 gru 2016, 14:27

W trakcie jazd próbnych faktycznie zwróciłem uwagę na rozmaite melodyjki "powitalne" i "pożegnalne". Podobno tylko tę na powitanie można wyłączyć i faktycznie w instrukcji jest mowa tylko o wyłączeniu/włączeniu dźwięku powitania (w menu komputera). Może w wersji Comfort, która mnie interesuje, nie ma tych melodyjek? Jak jest u was? Jak jest z tą melodyjką na dzień dobry i do widzenia?

Awatar użytkownika
Scooter80
Weteran
Posty: 231
Rejestracja: 03 lis 2016, 19:48
Lokalizacja: Szczecin
Twój samochód: Tucson 1.6 GDI Comfort
Kolor: Mircon Grey

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Scooter80 » 21 gru 2016, 14:36

Turanza pisze: Może w wersji Comfort, która mnie interesuje, nie ma tych melodyjek? Jak jest u was? Jak jest z tą melodyjką na dzień dobry i do widzenia?
Nie ma.... na szczęście ...
Mnie wkurza to, że nie można wyłączyć na stałe systemu Start&Go.

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Turanza » 21 gru 2016, 15:04

W trakcie jazd próbnych pojawiał się tylko komunikat, że nie spełniono warunków do zadziałania tego systemu, bo rozumiem że chodzi o start/stop. Mam nadzieję, że jak już zadziała, to będzie to wszystko płynne i w miarę szybkie, bo w różnych autach różnie to działa: w vw rewelacja - można nie zauważyć gaszenia ani odpalania, ale np. w hondzie kiepsko - długo kręci rozrusznik, są przy tym wibracje, spore opóźnienie itd.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: jag888 » 21 gru 2016, 15:13

o ile nie widzę problemu z odpalaniem i gaszeniem silnika (brak wibracji, dobre działanie klimatyzacji, etc) to irytujące jest to w korku, gdzie podjeżdżając co metr masz gaszenie i zapalanie silnika. Wg. ASO można wyłączyć na stałe, jak będę miał chwilę albo wyskoczy coś innego poproszę o dezaktywację.

Turanza
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 20 gru 2016, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Twój samochód: Honda Civic
Kolor:

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Turanza » 21 gru 2016, 15:28

W przypadku manualnej skrzyni system powinien zadziałać tylko w przypadku wrzucenia na luz i zdjęcia nogi ze sprzęgła, tak więc powolne przesuwanie się o metr czy dwa zazwyczaj odbywa się bez wrzucania na luz, tylko ze sprzęgłem w podłodze, bo zazwyczaj stoi się w takim wypadku kilka lub kilkanaście sekund. Na długim czerwonym czy w korku bez ruchu - OK niech sobie działa.

Awatar użytkownika
jag888
Weteran
Posty: 235
Rejestracja: 11 lis 2016, 9:20
Lokalizacja: Śląsk
Twój samochód: Tucson 2016 1.7 CRDi 7AT 2WD (141 KM) BlueDrive , wersja Style
Kolor: Phantom Black

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: jag888 » 21 gru 2016, 15:54

mam skrzynie AT

Dareek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:47
Lokalizacja: Podkarpacie
Twój samochód: Giulietta
Kolor:

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: Dareek » 22 gru 2016, 13:58

w swoim obecnym aucie S&S ma wyłącznik - od zakupu tego g.. nie używam.
Alfa Romeo Giulietta TB :mrgreen:

krisman

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: krisman » 22 gru 2016, 23:03

W nissanie QQ wystarczyło odwrócić czujnik otwarcia maski i system już nigdy się nie załączał , a tam problemem był nie tyle system ,co padające akumulatory (dziwne rozwiązanie ładowania podczas hamowania ,a już nie koniecznie podczas jazdy)
Sam sobie się dziwię ,ale w tym aucie zaczynam lubić ten system. Nigdy się nie włącza gdy silnik jest zimny ,gdy jest za bardzo obciążony ,a jak już się włącza ,to działa tak samo doskonale jak w maździe. Tłoki chyba ustawiane są w górnym położeniu ,bo zaskakuje natychmiastowo. Jedyne co mnie parę razy na początku "wystraszyło" to to, że sam też odpala gdy "stwierdzi" że prądu ma za mało.
Oczywiście na korki jest rozwiązanie w postaci klawisza przy dźwigni biegów. :D

krisman

Re: Co mnie wkurza, irytuje, denerwuje

Post autor: krisman » 27 gru 2016, 18:20

Dokładam zagłówek .Moim zdaniem ,za bardzo jest wychylony do przodu , a dodatkowo ma spory zakres regulacji ,niestety ,też do przodu. Na dłuższej trasie powoduje ból kręgów szyjnych.(stare kości ;) )

ODPOWIEDZ
Żarówki LED do samochodu