Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Masz problem ze skrzynią biegów automatyczną lub manualną? Napisz tutaj.
PJ22
Auto: Tucson 1.6 T-GDI, manual, 4x4
Kolor: Fiery Red

Re: Buczenie, hałas - po wciśnięciu sprzęgła ciszej

Post autor: PJ22 » 23 wrz 2017, 11:04

Tutaj jeszcze załączę odpowiedź Dealera do mojej żony"

"Pani Katarzyno jak już wcześniej informowałem nie jest to wada samochodu a jedynie praca skrzyni biegów w nietypowych warunkach eksploatacji (podczas naszych ostatnich oględzin nie występuje podczas jazdy ani po odpaleniu pojazdu) nie wpływa na pracę samochodu więc jest nieistotna, nie powoduje złej pracy skrzyni biegów jak i silnika.
Skoro Pani posiada opinię rzeczoznawcy proszę o jej przesłanie abyśmy mogli się z nią zapoznać.
Zapraszamy do umówienia wizyty w naszym serwisie w celu diagnostyki , samochód prosimy o odstawienie na kilka dni abyśmy mogli ocenić Pani spostrzeżenia i jeśli się potwierdzą mogli je usunąć.
Jeśli chodzi o wymianę pojazdu dział serwisu nie podejmuje takich działań
pozdrawiam,"

Sami oceńcie. Jeśli ktoś nie słyszał nieistotności problemu, to film jest na stronie 45 w tym temacie. Oczywiście wszelkie dalsze działania, w tym dostarczenie opinii rzeczoznawcy, będą się odbywać przez kancelarię prawną.

Awatar użytkownika
rav
Auto: Tucson 2017/ Comfort + navi/ 1.6 GDI/ 2WD
Kolor: Polar White

Post autor: rav » 23 wrz 2017, 11:17

Faktem jest, że ASO bardzo źle podchodzi do tematu ale też i faktem jest, że jak już miałeś opinię rzeczoznawcy to powinieneś był im ją dostarczyć przy okazji ostatniego zgłoszenia. Jak mieli się do tego odnieść skoro jej nie dałeś i tylko powiedziałeś o jej istnieniu.
Druga sprawa to może musisz spróbować w innym ASO bo to akurat nie jest normą, że każde będzie miało to samo stanowisko.
Ja też na samym początku w tym gdzie kupiłem nie zostałem potraktowany poważnie z jedną usterką i pojechałem do innego gdzie przywitano mnie kawą, a po godzinie wyjechałem sprawnym autem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Jestem na cenzurowanym ;)

Awatar użytkownika
rav
Auto: Tucson 2017/ Comfort + navi/ 1.6 GDI/ 2WD

Post autor: rav » 23 wrz 2017, 11:18

Moja usterka była blacha co prawda w porównaniu do Twojej ale nawet taka pokazała, jak różne potrafią być serwisy oddalone od siebie nawet o tylko 15km.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Jestem na cenzurowanym ;)

MarekB
Auto: 1.6T-GDi Premium 4WD
Kolor: white sand

Post autor: MarekB » 23 wrz 2017, 11:25

To pozostawienie na kilka dni to zwykle utrudnianie. Przerabialem to z fordem w auto club Szczecin. Tyle że ten ford to było auto którego brak firmie bardzo jakoś nie przeszkadzał. Po 3 miesiącach w serwisie usunęli usterke. Jak już zobaczyli że nie wezmą mnie na przetrzymanie to zajęli się naprawa.

PJ22

Post autor: PJ22 » 23 wrz 2017, 11:26

Każde słowo jakie zostało wypowiedziane, próbują odwracać przeciw nam (i innego użytkownika także), wiec dostaną opinię wraz z dokumentami od prawnika, bo wszystko musi być prowadzone na piśmie i na poziomie który przekracza moją wiedzę prawną. Ostatnio to nie było zgłoszenie, tylko żądanie usunięcia, wcześniej zgłoszonej wady, której oględziny odbywały się wielokrotnie. Do innego nie mogę jechać, bo żądam naprawy z tytułu rękojmi, czyli sprzedawcy.
A pojazd stał u nich raz przez tydzień, raz przez 2 dni, aby stwierdzili teraz, że jest super. Niestety do tej pory większość była ustnie, na dalsze takie zabawy czas się skończył, bo twa już to 9 mieś. Dokładnie tak samo wygląda to z innym właścicielem.

Awatar użytkownika
Tucson
Administrator
Auto: 1.6 GDI Style (Tour de Pologne) 2WD, 2016r.

Post autor: Tucson » 23 wrz 2017, 13:40

Jako autoryzowany serwis Hyundai im opinia rzeczoznawcy z zewnątrz nie powinna być do niczego potrzebna. Jeśli rzeczoznawca stwierdził fakt to oni ten sam fakt powinni stwierdzić o wiele wcześniej, szybciej i go rozwiązać. Zwykłe przepychanki z klientem, który ma rację nikomu jeszcze nie wyszły na dobre.
Obrazek

PJ22

Post autor: PJ22 » 23 wrz 2017, 15:53

Opinia jest im potrzebna tylko do jednego, aby ją ze swoim prawnikiem podważyć, wezwać na kolejne oględziny i odpisać, jak koledze, że dobrze z podpisami prawnika salonu. Otrzymają w odpowiednim czasie, teraz ruch należy do nas i łatwo go nie oddamy (nie ułatwimy im dalszego działania). Chodzi wyłącznie o dalsze przeciąganie sprawy, będą kolejne listy, oględziny, i tak w kółko, a samochód aktualnie nie nadaje się do zbycia, bo nawet głuchy by usłyszał, że jarmoli jak kilo gwoździ w beczce turlanej po schodach.

Awatar użytkownika
Julek
Auto: Tucson Style 2017 1.6 GDI/2WD
Kolor: Micron Grey

Post autor: Julek » 23 wrz 2017, 22:34

Przykre to co się dzieje.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

2017 Tucson Style 1.6 GDI/2WD Micron Grey

maik30d
Auto: Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Stlye
Kolor:

Post autor: maik30d » 11 paź 2017, 23:29

Panowie sprawa trefnych Tucsonów chyba skończy się w sądzie. Dealer robi z nas głupków, że samochód nie ma wad żadnych i jest sprawny. To auto to dla mnie totalna wtopa.... Wiem że jest 5lat GW ale ja miałem co do niego inne plany. Ehhh....

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Tucson 1.6 T-GDI 2WD 6 MT STYLE WHITE SANDS

miras2016
Auto: Tucson TL (2015) 1.6 T-GDI 4WD
Kolor:

Post autor: miras2016 » 12 paź 2017, 21:40

Podejrzewam, że sądowne załatwienie sprawy dla Hyundaia jest bardziej korzystne, niż przyznanie się do błędu i przeprowadzenia bardzo kosztownej akcji serwisowej :(
1.6 T-GDI 4WD Comfort

Odpowiedz